شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۸

کتاب " راه های موفقیت تحصیلی" در دانشگاه علوم پزشکی ارومیه منتشر شد

کتاب راههای موفقیت تحصیلی ارومیه.jpg

به گزارش مفدا ارومیه؛کتاب "راه های موفقیت تحصیلی"در حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه تألیف ،تدوین و منتشر شد.

کتاب "راه های موفقیت تحصیلی"در حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی تألیف ،تدوین و منتشر شد. این کتاب با هدف بالا بردن کیفیت تحصیلی نوجوانان و جوانان و پیشگیری از افت تحصیلی ،در چند فصل تألیف و تدوین گردیده است:فصل اول:هدف و انگیزه –فصل دوم :مدیریت زمان-فصل سوم :پرورش خلاقیت –فصل چهارم :پرورش ودقت-فصل پنجم :راه های تقویت حافظه-فصل ششم:شیوه های برتر مطالعه

از ویژگیهای کتاب مذکور متن شیوا و روان ،بیان ساده و بسیار قابل فهم مطالب ،حجم نسبتا کم،قابل استفاده برای سنین مختلف و گنجاندن تمرین های مختلف در متن کتاب است. ایت کتاب برای دانش اموزان ،دانشجویان و دیگر علاقمندان توصیه می گردد. و بی گمان مطالعه مرحله بندی شده آن رضایت عزیزان را جلب خواهد کرد.

جهت تهیه کتاب به صورت تکی یا حجمی با تخفیف ویژه با حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه هماهنگی بفرمایید . در ضمن فواید حاصل از امر خیر صرف امورات فرهنگی خواهد شد وهیچ نفع مالی متوجه مؤلفین آن نیست.

مزید اطلاع مقدمه کتاب را تقدیم می نماییم:

در هرکاری برای رسیدن به هدف و کسب موفقیت ،رمز و راز ،شیوه ها و قواعدی وجود دارد که رعایت آن ها،راه را میان بر میسازد.انسان ها در طی قرون و اعصار همواره تجربه و معلومات کسب نموده و آن را در اختیار نسل های بعدی قرار داده و در این راه هیچ گاه از حرکت باز نایستاده اند.آگاهی از این تجارب و معلومات منوط به استفاده از ابزارها و شیوه ها فنون آشنایی با اصول و روش های مطالعه می باشد. نتیجه تحقیقات بیانگر آن است که بیشترین اطلاعات از طریق مطالعه به دست می آید بنابراین مطالعه مهم ترین شیوه یادگیری است که با هدف و انگیزه ،مدیریت زمان،برنامه ریزی ،خواندن،یادداشت برداری ،مرور کردن،دقت و تمرکز همراه است.مطالعه بدون شناخت و به کارگیری روش صحیح ان ممکن است نه تنها موفقیت تحصیلی را بههمراه نداشته باشد چه بسا زمینه ی  بی علاقگی فرد را از درس و تحصیل  نیز فراهم می کند. برای کسب موفقیت تحصیلی علاوه برداشتن علاقه به مطالعه ،آشنایی با روش صحیح مطالعه ضروری است و روش صحیح مطالعه نیز ابتدا،نیازمند هدف،انگیزه وآگاهی از تکنیک ها،شرایط،موقعیت ها و عوامل محیطی می باشد که  به نسبت نوع درس مورد مطالعه متفاوت است و به کار بردن فنون ماهرانه ی مطالعه ،آن راآسان ترو لذت بخش تر می نماید و در نتیجه علاقه به مطالعه را افزایش می دهد.

درس خواندن و موفقیت تحصیلی نیز از این قاعده مستثنی نیست. پس سزاوار و بجاست که جوانان این رموز و روش ها را بشناسند و به کار بندند تا از تلاش علمی و آموزشی خود،بیشترین بهره و سریع ترین ثمره را به دست آورند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.