شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۴

جلسه هماهنگی طرح سلامت معنوی بیماران در مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه

photo_2016-09-15_16-08-05.jpg

به گزراش مفدا ارومیه جلسه هماهنگی طرح سلامت معنوی بیماران در مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه با محوریت آموزش احکام نماز بیماران در بیمارستانها و مراکز درمانی استان آذربایجان غربی برگزار شد.

به گزراش مفدا ارومیه جلسه هماهنگی طرح سلامت معنوی بیماران در مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه با محوریت آموزش احکام نماز بیماران در بیمارستانها و مراکز درمانی استان آذربایجان غربی روز چهارشنبه 24 شهریور با حضوردکتر سید جلیل موسوی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ،حاج آقا برزگر دبیر ستاد اقامه نماز استان آذربایجان غربی،حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا یحیوی کارشناس فرهنگی نهاد رهبری ،حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا اصغری و سایر در دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه برگزار شد.

دکترمولود رادفر مدیر فرهنگی دانشگاه هدف از این جلسه را اینگونه بیان کرد: به منظور آشنایی بیماران در بیمارستانها با احکام و آداب نماز در شرایط خاص بیماری و کمک به اقامه نماز اول وقت آنان و توجه بخشی به سلامت معنوی و نقش معنویت و نماز در بهبود وضعیت بیماران ،آموزش و توانمند سازی پرستاران و بهیاران در زمینه احکام نماز بیماران و... این جلسه تشکیل یافت و امیدواریم بعد از برگزاری این طرح ها نتایج مطلوبی کسب نماییم.

در ادامه آقای رضای کارشناس فرهنگی نهاد رهبری گفت:تا به امروز این حوزه فعالیت هایی در حیطه احکام نماز انجام داده است از جمله:برگزاری کلاس های آموزشی برای پرستاران در کلیه مراکز درمانی،برگزاری کارگاه روش های بیان احکام و روش های جذب مخاطب(ویژه ائمه جماعات و مدیران)،تهیه و پخش نرم افزار احکام بیماران (تصویری)و تهیه و توزیع کتابچه احکام بیماران ،انشالله بعد از این هم با جدیت بیشتری در این زمینه فعالیت خواهیم نمود.

درادامه جلسه هر یک اعضا به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند و مواردی هم چون:فعال تر شدن امور مربوط به مستند سازی فعالیت ها،تعامل بیشتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و مدیریت امور فرهنگی و فوق برنامه در جهت پیشبرد اهداف ،رضایت مندی از طرح سلامت معنوی برگزار شده و اجرای آن به صورت استانی و انجام هماهنگیهای لازم در خصوص اخذ امتیاز و صدور گواهی دوره های مربوطه مورد تأکید قرار گرفت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.