سه‌شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۷

در سفر دکتر فراهانی و جمعی از مسئولان و کارشناسان فرهنگی وزارت بهداشت به دانشگاه علوم پزشکی جهرم؛

نشست با کارکنان و مدیران دانشگاه علوم پزشکی جهرم برگزار شد

نشست با کارکنان ومدیران دانشگاه علوم پزشکی جهرم

در نخستین برنامه سفر یک روزه دکتر محمد رضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و جمعی از مدیران و کارشناسان فرهنگی این وزارتخانه به دانشگاه علوم پزشکی جهرم، نشست با کارکنان و مدیران این دانشگاه بعد از ظهر امروز سه شنبه دوم آبان سال جاری در سالن اصلی اجتماعات پردیس دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مفدا، در نخستین برنامه سفر یک روزه دکتر محمدرضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و جمعی از مدیران کل، روسای ادارات و کارشناسان فرهنگی این وزارتخانه به دانشگاه علوم پزشکی جهرم، نشست کارکنان و مدیران این دانشگاه بعد از ظهر امروز سه شنبه دوم آبان ماه در سالن اصلی اجتماعات پردیس دانشگاه برگزار شد .

در آغاز این نشست مشترک حجت الاسلام والمسلمین دکتر زین العابدین دست‌داده معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم ، گزارشی از عملکرد  چهار ساله این دانشگاه در حوزه‌های فرهنگی، دانشجویی، صنفی، رفاهی و ورزشی ارایه کرد.

وی همچنین به ارائه آماری از تعداد کانون‌های فرهنگی، انجمن‌های علمی، تشکل‌های دانشجویی و نشریات دانشجویی پرداخت و گفت: در سال ۹۲ تعداد شرکت کنندگان این دانشگاه در جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت ۳۵۰ نفر بوده که این رقم در سال ۹۶ به ۸۰۹ نفر رسیده است و شاهد رشد بسیار  چشمگیری در این زمینه بوده‌ایم.

دست‌داده به تعداد نشریات دانشجویی این دانشگاه اشاره کرد و گفت: در سال ۹۲ تعداد نشریات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم ۵ نشریه بود اما این تعداد نشریات در سال ۹۶ به ۲۲نشریه فعال رسیده که نشان از توجه دانشجویان به اهمیت آگاهی و امر اطلاع رسانی است، ضمن اینکه اعضای فعال نشریات از تعداد ۲۵ نفر طی ۴ سال گذشته به حدود ۱۲۰ نفر رسیده است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم، تعداد نشریات دارای مجوز این دانشگاه در سال ۹۶ را ۲۹ نشریه ذکر کرد و گفت: تعداد نشریات فعال ۲۲ نشریه و تعداد اعضای فعال نشریات دانشجویی ما در سال جاری ۱۲۰ نفر است. همچنین تعداد جلسات هیات نظارت بر نشریات که در سال ۹۲ سه جلسه بوده امسال به ۸ جلسه افزایش یافته است. همچنین از ابتدای سال ۹۲ تاکنون دو کارگاه  نشریات نیز برگزار شده است.

وی تعداد تشکل‌های دانشجویی این دانشگاه را سه تشکل  عنوان کرد و گفت: ۱۲ کانون دانشجویی، پنج انجمن علمی و یک هیات مذهبی در این دانشگاه مشغول به فعالیت هستند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم تعداد آثار ثبت شده جشنواره فرهنگی را در سال ۹۶ حدود ۸۶۰ اثر و تعداد راه یافتگان به مرحله کشوری جشنواره فرهنگی را ۱۸ نفر ذکر کرد و گفت: در هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت توانستیم از این دانشگاه یک نفر را به عنوان مقام برتر در این جشنواره داشته باشیم.  

دست داده تعداد کانون‌ها و تشکل‌های دانشجویی این دانشگاه را ۱۲ کانون و تشکل ذکر کرد و گفت: انجمن‌های علمی این دانشگاه به تعداد پنج انجمن فعال رسیده  است و تلاش داریم تعداد این انجمن‌های علمی را در سال‌های آینده افزایش دهیم چرا که معتقدیم وجود این انجمن‌های علمی در دانشگاه کمک موثری به ارتقای رشد علمی دانشگاه خواهد کرد و دانشجویان با اقدامات تحقیقاتی و پژوهشی بیشتری آشنا خواهند شد.

وی آماری از اماکن و فضاهای ورزشی دانشگاه علوم پزشکی جهرم ارایه داد و گفت: فضای ورزشی این دانشگاه برای استفاده دانشجویان علوم پزشکی سه هزار و ۷۴۲ متر مربع است که باید در راستای افزایش سرانه ورزشی این دانشگاه برای دسترسی دانشجویان به ورزش و تجهیزات و امکانات ورزشی تلاش های مضاعفی برداشته شود.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم همچنین آماری از خوابگاه‌های دخترانه و پسرانه این دانشگاه ارایه کرد و گفت: ۱۸ هزار دانشجو در  این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که در خوابگاه‌های بهارستان، بوستان، گلستان، شهید اکبری، احسان، شهید دانش پور، کوثر و... اسکان داده شده‌اند.

حجت الاسلام دست داده به تعمیر چهار خوابگاه در دانشگاه علوم پزشکی جهرم اشاره کرد و گفت: در فرصتی کوتاه ما نسبت به تعمیرات خوابگاه های بوستان، گلستان، شهید اکبری و خوابگاه احسان اقدامات موثری انجام دادیم. تعداد ۲۰۰ تخته فرش و ۳۵ سیستم کامپیوتر برای رفاه حال دانشجویان خریداری شده که در خوابگاه ها تجهیز شدند و به جرات می توان گفت امکانات و تجهیزات خوابگاهی ما حتی بالاتر از دانشگاه علوم پزشکی شیراز و ایران است.

وی به وضعیت مالی و هزینه های دانشگاه علوم پزشکی جهرم در سال ۹۵ و ۹۶ اشاره کرد و گفت: در بحث مشاوره در  سال گذشته و امسال ۲۳ میلیون تومان هزینه شده است و برای تربیت بدنی و تجهیزات ورزشی این دانشگاه در سال ۹۵ حدود ۱۵۰ میلیون تومان هزینه شده است. ضمن این که در سال گذشته برای خوابگاه ها ۲ میلیارد و ۳۶ میلیون تومان هزینه شده که در مجموع می توان گفت کل هزینه‌کرد این دانشگاه در سال ۹۵ حدود ۴ میلیارد و ۱۴۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بوده است.

بحث چارت ادارات و لزوم پیگیری پست‌های سازمانی دانشگاه علوم پزشکی جهرم، توجه به بحث پایش سلامت روان دانشجویان، لزوم توجه به مباحث بودجه‌ای دانشگاه، لزوم توجه بیشتر به بحث تغذیه دانشجویان، از دیگر مباحثی بود که از سوی کارکنان و مدیران این دانشگاه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.