شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۹

مصاحبه باکاپیتان تیم فوتبال وزارت بهداشت و بهترین مدافع مسابقات:

فقط عشق به فوتبال توانسته من را در این مسیر سخت، به جلو ببرد.

گفتگوی اختصاصی مفدا کردستان با بهترین مدافع تورنمت

اگر دانشجویان ورزشکار علوم پزشکی کردستان مورد تشویق و حمایت همه جانبه قرار گیرند قطعا می توانندنه تنها در آسیا بلکه در جهان نیز مدال آور باشند

به گزارش مفدا کردستان، حجت پور امیرملکی متولد ۱۸ اسفند ۱۳۷۲ دانشجوی ترم پنجم کارشناسی رادیولوژی دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شهر ملکان استان آذربایجان غربی می گوید: اگر دانشجویان ورزشکار علوم پزشکی کردستان تشویق و حمایت شوند قطعا می توانند مدال آور باشند نه تنها در آسیا بلکه در جهان.
در ادامه، مصاحبه مفدا کردستان را با این ورزشکار قوی و جوان خواهید خواند.
مفدا کردستان: از چه سنی فوتبال را به صورت جدی شروع کردید؟ از دوران کودکی.
مفدا کردستان: رزومه ای از فعالیت های ورزشی خود بفرمایید: تا قبل از خدمت سربازی و ورود به دانشگاه در تیم های امید ماشین سازی و شهرداری تبریز بازی کرده ام. سال قبل هم در المپیاد علوم پزشکی حضور داشتم.
مفدا کردستان: مشوق شما در این راه چه کسی بوده است؟ برادر بزرگترم.
مفدا کردستان: الگوی شما در حیطه ورزش چه کسی بوده است؟ برادر بزرگترم.
مفدا کردستان: بسیاری از خانواده ها در سال کنکور و بعد از ورود به دانشگاه فرزندانشان را از ورزش کردن منع و فقط ملزم به تحصیل می کنند،آیا خانواده شما هم اینگونه اند؟نظر شما در این باره چیست؟ خیر، برعکس مشوقم بوده اند. خانواده ها و دانشجویان باید بدانند که اگر در همه کارهایشان برنامه ریزی داشته باشند می توانند در کنار تحصیلات آکادمیک، ورزش را هم به صورت نیمه حرفه ای و یا حتی حرفه ای دنبال کنند.
مفدا کردستان: در کنار فوتبال به فعالیت در رشته ورزشی دیگری مشغول هستید؟ خیر، فقط فوتبال بازی می کنم.
مفدا کردستان: در خانوادتان افراد ورزشکار هستند؟ بله برادرم کشتی گیر هستند.
مفدا کردستان: اردوی مسابقات فوتبال دانشجویان آسیا کجا برگزار شد و سطح آن چطور بود؟ اردو در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود طی یک هفته برگزار شد که در این مدت زمان، آمادگی برای شرکت در مسابقات آسیایی قطعا کسب نمی شود.
مفدا کردستان: سطح مسابقات و عملکرد تیم ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟ سطح مسابقات بالا بود، بعضی از تیم ها یک تا دو سال تمرین و حتی بازیکنان حرفه ای با قراردادهای میلیاردی و از کل دانشگاه ها داشتند، با این حال تیم ما با همین تمرینات و اردوی ناکافی در حالی که فقط از دانشجویان علوم پزشکی بودیم توانستیم به نسبت خوب بازی کنیم و در کل نتایج خوبی کسب کنیم.
مفدا کردستان: منظورتان از نتایج خوب چیست لطفا بیشتر توضیح دهید. با توجه به تلاش زیادی که کردیم در کل از تیم راضی بودیم و بجز بازی با ژاپن، بقیه مسابقات را خوب بازی کردیم و من به عنوان بهترین بازیکن مدافع تورنمنت انتخاب شدم.
مفدا کردستان: ضمن تبریک به شما، از اهداء لوحتان به معاونت محترم فرهنگی دانشجویی جناب آقای دکتر سپهر با خبر شدیم، هدفتان از این اقدام چه بود؟ هدفم این بود که دانشجویان با دیدن این کار انگیزه ای درونشان ایجاد شود و به خودباوری برسند چرا که ما دانشجویان علوم پزشکی کردستان نه تنها چیزی از سایر دانشجویان علوم پزشکی کمتر نداریم بلکه می توانیم در آسیا هم حرفی برای گفتن داشته باشیم و من مطمئنم در این دانشگاه کسانی هستند که می توانند در جهان هم بدرخشند.
مفدا کردستان: ورزش، امکانات ورزشی و مربی های مختلف را در سطح دانشگاه علوم پزشکی کردستان چگونه می بینید؟ در مقایسه با دیگر دانشگاه های سطح کشور امکانات کمتری داریم، مثلا زمین چمن برای فوتبال نداریم و زمین چمن مصنوعی هم که داریم برای فوتسال قابل استفاده است، درحالی که اکثر دانشگاه ها از این امکان برخوردارند، مثلا همین دانشگاه شاهرود زمین چمن، سالن بدنسازی مجهز و استخر با سانس های بیشتری برای دانشجویان داشت. مربی های فوتبال و فوتسال، دانشگاه هم مربی قبلی و هم مربی کنونی واقعا پیگیر بودند و زحمت می کشیدند.
مفدا کردستان: آیا در این راه موانعی وجود داشته که باعث شود انگیزه خود را از دست بدهید یا نتوانید به هر دلیلی فعالیت هایتان را ادامه دهید؟ فوتبال بازی کردن به اندازه کافی سخت هست حتی گاهی اوقات باید از تفریحات گذشت و سخت تمرین کرد و چیزی که باعث شده در این مسیر سخت، جلو بروم فقط عشق به فوتبال بوده، گاهاً حین تمرینات مصدوم می شویم ولی کسی پیگیری نمی کند و خبری نمی گیرد این بی توجهی یکی از موانع پیشرفت ماست.
مفدا کردستان: تا چه حدی ورزش روی درس شما تاثیر مثبت گذاشته است؟ ورزش کردن باعث ایجاد انگیزه و انرژی خاصی در من شده و قطعا همین روی درس خواندن تاثیر گذار است.
مفدا کردستان: آیا مایل به ادامه فعالیت های ورزشی با توجه به حجم بالای درسی هستید؟ در همین حد بله، فعالیت هایم را ادامه می دهم، با توجه به اهمیت و بالا بودن حجم درسی در این دانشگاه بیشتر از این نمی توان فعالیت داشت.
مفدا کردستان: آیا قصد دارید در جایی غیر از علوم پزشکی فعالیت ورزشی داشته باشید؟ اگر موقعیت خوبی پیش بیاید بله.
مفدا کردستان: اگر سخنی با مسئولین دانشگاه به خصوص با مسئولین اداره تربیت بدنی دانشگاه دارید بفرمایید: انتظاری که داریم، من و همه ورزشکارهای دانشگاه مخصوصاً فوتبالیست ها این است که به ورزش رسیدگی و توجه بیشتری کنند. همه دانشجوهای این دانشگاه حقشان بیشتر از اینهاست، خودمان دیدیم که از نظر استعداد چیزی از ژاپنی ها یا کره ای ها کمتر نداریم. اگر این دانشجوهای ورزشکار تشویق و حمایت شوند قطعا می توانند مدال آور باشند نه تنها در آسیا که شاید در جهان.
مفدا کردستان: اگر خواسته یا  خواهشی از مسئولین دارید بفرمایید: ضمن این که ورزش در این دانشگاه نیازمند توجه و حمایت بیشتر است، خواستار امکاناتی مثل زمین چمن، سالن بدنسازی مجهزتر از سالن کنونی نیز هستم.
مفدا کردستان: و سخن پایانی؟ از همه کسانی که برایم زحمت کشیدند تشکر می کنم، از خانواده ام، مربی های عزیزمعاون دانشجویی فرهنگی و آقای اصفهانی که در دانشگاه مشوق من بوده اند، مسئولین تربیت بدنی و دوستانم متشکرم.
پردیس محمدزاده دانشجوی بهداشت عمومی و خبرنگار مفدا کردستان

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.