چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۴

فعالان فرهنگی دانشگاه‌ علوم‌پزشکی بیرجند با اعضای تیم فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت دیدار کردند

دیدارهای حاشیه ای بیرجند

در حاشیه بازدید تیم فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، مدیران و کارشناسان فرهنگی این وزارت‌خانه با دانشجویان فعال فرهنگی دیدار و با آنان گفت‌وگو کردند.

به گزارش مفدا، در حاشیه بازدید تیم فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به سرپرستی دکتر محمدرضا فراهانی، معاون فرهنگی و دانشجویی این وزارت‌خانه از دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، مدیران و کارشناسان این تیم، در دیدارهایی جداگانه با دانشجویان فعال فرهنگی با آنان به گفت‌وگو پرداختند و در جریان دغدغه های این دانشجویان قرار گرفتند.

دکتر محمدمهدی بحرالعلوم، رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در این سفر یک روزه  با حضور در جمع دانشجویان فعال قرآنی و اعضای کانون قرآن و عترت دانشگاه بیرجند، ضمن شنیدن صحبت ها و دغدغه های آنان به تبیین ساختار کانون‌های قرآن و عترت پرداخت و برنامه‌های قرآنی مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت را برای حاضران تشریح کرد.
بحرالعلوم در این دیدار بر لزوم حضور دانشجویان متدین و دلسوز در کانون قرآن و عترت تاکید کرد و گفت: دانشجویان فعال قرآنی و اعضای کانون های قرآن و عترت باید افرادی دلسوز و متدین باشند و کار قرآنی را تنها برای قرآن انجام دهند. همچنین نیاز است این دانشجویان از اساس نامه‌های ابلاغ شده به دانشگاه‌ها آگاهی داشته باشند.
رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت میزان جذب دانشجویان به فعالیت‌های قرآنی دانشگاه های علوم پزشکی را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: برای فعالیت قرآنی نیاز به کار خودجوش و داوطلبانه است.در ادامه دانشجویان فعال قرآنی مسائل و مشکلات خود را در خصوص تخصیص بودجه و توسعه کانون های قرآن و عترت در میان گذاشتند و خواستار چاره جویی برای حل و برطرف شدن این مسائل شدند.

دیدار  اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری با سیده مریم حسینی، رئیس اداره کانون‌های فرهنگی وزارت بهداشت برنامه دیگری بود که در این سفر به آن پرداخته شد و و فعالان فرهنگی کانون‌ها با طرح مسائلی چون  تخصیص بودجه کافی، حمایت از کانون‌های خیریه، برگزاری کارگاه‌های آموزشی و تسهیل دریافت مجوز خواستار توجه وزارت بهداشت به این مسائل و حل آن شدند.

در بخشی از این نشست صمیمانه، حسینی با اشاره به اهمیت شکل گرفتن انجمن های علمی در دانشگاه‌های علمی،  وضعیت کنونی این انجمن ها را برای حاضران تشریح  و نحوه فعالیت‌در این  انجمن را به تفصیل برای دانشجویان تبیین کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.