شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۲

افتتاح دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی بابل با حضور پرفسور سمیعی

حضور پروفسور حسابی در بابل

آیین افتتاح دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی بابل با حضور پرفسور سمیعی رئیس فدراسیون جهانی انجمن‌های جراحان مغز و اعصاب برگزار شد.

به گزارش مفدا بابل، آیین افتتاح دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی بابل پنجم مهر ماه با حضور پرفسور سمیعی رئیس فدراسیون جهانی انجمن‌های جراحان مغز و اعصاب، پرفسور کتابچی جراح مغز واعصاب، حجت الاسلام روحانی امام جمعه شهرستان بابل، دکتر ربیعی رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر جان بابایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دکتر یوسف زاده  رئیس  دانشگاه علوم پزشکی گیلان و اعضای هیات علمی، پزشکان، متخصصان و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بابل برگزار شد.

پروفسور مجید سمیعی رئیس مرکز مغز و اعصاب هانوفر آلمان در مراسم افتتاحیه دانشکده توانبخشی با بیان اینکه ایران باید دانش توانبخشی را از سراسر دنیا اخذ کند، اظهار کرد: آن چیزی که اکنون در دنیا هنوز رایج نیست، بحث توانبخشی مغز است.

رئیس فدراسیون انجمن جهانی جراحی مغز واعصاب گفت: توانبخشی مغز یعنی سلول های مغزی که عملکرد خود را در یک قسمتی از دست دادند دوباره فعال کنیم و در مرکز ما گروهی را تشکیل دادیم که فقط مشغول تحقیقات در این زمینه هستند و بررسی می کنیم که چگونه می توان بعد از تصادف و سکته مغزی؛ عملکردی که مغز از دست داده را توانبخشی کنیم.

پروفسورسمیعی بیان کرد: ما امروزه با امکانات مختلف و ایجاد یک محیط آهنربایی در مغز تحولات بزرگی می توانیم انجام دهیم و این موضوع هنوز در سراسر دنیا درست مطرح نشده و ما در این رابطه تحقیقات و بررسی ها را انجام می دهیم.

رئیس مرکز مغز و اعصاب هانوفر آلمان خاطرنشان کرد: انسانها اگر بهترین ساختمان فیزیکی و بدنی را داشته باشند و یک قسمتی از مغز آسیب ببیند بقیه نقاط نمی توانند کار خود را به خوبی انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه ملت ایران از نظر منابع انسانی بسیار قوی است، تصریح کرد: خوشحالم که امام جمعه این شهر به دو نکته علم و همت اشاره کردند.

جراح مطرح مغز و اعصاب دنیا در توصیه ای به دانشجویان ایرانی، خاطرنشان کرد: چرا باید بسیاری از دانشجویان بخواهند برای ادامه تحصیل به خارج از کشور عزیمت کنند، باید بگویم در کشور ما امکانات زیادی برای دانشجویان فراهم شد و در این رابطه بسیار خرسند هستم.

پروفسور سمیعی تاکید کرد: هر چقدر دانش شما بیشتر شود، به همان میزان وظیفه اخلاقی شما افزایش می یابد.

وی افزود: من مسئولیت تربیت ۳۰ هزار چینی را به دست گرفتم و اکنون چین در رشته علوم اعصاب یک قدرت بزرگ در دنیا محسوب می شود و این باعث افتخار بنده است که یک بیمارستان هزار تخت خوابی نیز در چین به نام این حقیر گذاشتند و در این رابطه ما از چین علمی را به ایران نیاوردیم، بلکه از ایران علمی به چین بردیم.

پروفسورسمیعی در رابطه با حضور خود در استان مازندران گفت: برترین جایزه علمی اسلامی امسال را قرار بود هم اکنون در مالزی در اختیار بنده قرار گیرد که بنا بر قولی که به مردم مازندران دادم، به این سفر نرفتم و قرار شد از طرف خانم افخم سفیر ایران در مالزی به بنده داده شود و این جایزه را به طور معنوی به مردم مازندران اهدا می‌کنم.

جراح مطرح مغز و اعصاب دنیا خطاب به دانشجویان اظهار کرد: شما باید تمرکز افکار داشته باشید زیرا مغز انسان بسیار مهم است که روی کاری تمرکز داشته باشد در غیر این صورت سطحی مسائل را بررسی می کند.

وی ادامه داد: این اشتباه بزرگ را برخی از جوانان انجام می دهند که باعث می شود تمرکز لازم را روی کارهای خود نداشته باشند.

پروفسورسمیعی یادآور شد: اولویت های خود را دسته بندی و نمره گذاری کنید و بر اساس اولویت به نحو شایسته و با کیفیت بالا آن را انجام دهید و پس از آن به اولویت دیگر خود بپردازید.

رئیس مرکز مغز و اعصاب هانوفر آلمان در مورد نحوه فعالیت خود، گفت: من موقعی که عمل جراحی دارم، پنج دقیقه اول به محیط اطرافم توجه می کنم، اما پس از پنج دقیقه آنقدر توجه و تمرکز من بالا می رود که جز عمل جراحی به چیز دیگری توجه نمی کنم.

وی اظهار کرد: تمرکز افکار به گونه ای حائز اهمیت است که در حال حاضر تمام کره زمین از نگاه من محو شده است و فقط برای من این مهم است که برای آینده شما چه حرفی را بگویم.

پروفسورسمیعی در پایان از زحمات پروفسور کتابچی بابت حضور خود در مازندران قدردانی کرد و افزود: امیدوارم بانی این موضوع باشم که گیلان و مازندران ارتباط قوی علمی داشته باشند و این مساله ای است که به طور جدی به شما دانشجویان پیشنهاد می کنم.

حجت‌الاسلام حسن روحانی در آیین افتتاحیه ساختمان دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی بابل با تقدیر از حضور ارزشمند پروفسور سمیعی و کتابچی، اظهار کرد: بشر شرافتی چون قدرت، ثروت و نسبت را تجربه کرده است اما به فرموده حضرت علی(ع) هیچ شرفی بالاتر از علم و دانش نیست.

امام جمعه بابل با اشاره به اینکه دو بال پرواز بشر در مسیر موفقیت علم و همت است، گفت: پروفسور سمیعی افتخار ایران و جهان است.

وی افزود: احترامی که امروز مردم این شهر در استقبال از این اساتید برجسته داشتند نشان برخورداری آنها از علم و دانش است.

امام جمعه بابل تصریح کرد: به فرموده حضرت علی(ع) ملاک ارزش و نمره‌گذاری افراد به اندازه همت و تلاش آنها است که ترجمان این سخن در مورد سمیعی صدق می‌کند، این شایستگی‌ها جز با تلاش و همت فراوان کسب نشد زیرا هرگز به کم قانع نشدند و به دنبال شایسته‌ترین و عالی‌ترین درجه علمی بودند.

وی با اشاره به اینکه نباید بخل در اشاعه علم داشت، خاطرنشان کرد: بعضی افراد بخیل بوده و حاضر به اشاعه علم خود به دیگران نیستند اما اساتیدی چون پروفسور سمیعی افتخار این کشور بوده که بدون هیچ محدودیتی هر کس پای علم او بنشیند سیرابش می‌کند.

روحانی حرص در آموختن علم را از فضایل اخلاقی برشمرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی بابل هدیه انقلاب به حوزه علمی بوده و امروز افتتاح دانشکده توانبخشی امتداد همان اقدام نیکو برای ترویج علم و دانش است.

دکتر سید مظفر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل در مراسم افتتاح ساختمان دانشکده توانبخشی ضمن خیر ومقدم و ابراز خرسندی از حضور پروفسور سمیعی وکتابچی در این دانشگاه بیان داشت: مایه افتخار دانشگاه است که همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید و افتتاح ساختمان دانشکده توانبخشی این دانشگاه با حضور بزرگان مغز و اعصاب ایران و جهان در بابل انجام شده است و نیز پروفسور سمیعی به عنوان عضو هیئت علمی افتخاری دانشگاه علوم پزشکی بابل می باشد.


دکتر سید مظفر ربیعی افزود: دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل دو بال پرواز پیشرفت علمی در استان هستند و در راستای اعتلا و پیشرفت علم پزشکی تلاش می کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.