سه‌شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۰

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان:

کمتر کسی می‌تواند از وضعیت بیمارستان‌های استان گلایه کند

نماز و سفیران سلامت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان در اولین همایش استانی نماز و سفیران سلامت اظهار کرد: با تحولات انجام شده در سال‌های اخیر، کمتر کسی می‌تواند از وضعیت بیمارستان‌های استان گلایه کند.

به گزارش مفدا همدان، اولین همایش استانی نماز و سفیران سلامت با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان، مدیر ستاد اقامه نماز استان، جمعی از مسئولان ستاد اقامه نماز کشور و مسئولان این دانشگاه برگزار شد.

در این مراسم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سیدالشهدا (ع) گفت: هر سال این مراسم در روز اربعین برگزار می‌شد که با توجه به تعطیل بودن این روز، دانشجویان حضور کمتری داشتند. امسال این مراسم در سومین روز شهادت امام حسین (ع) برگزار می‌شود و از دانشجویان دعوت می‌شود که با حضور خود، به آن نمود دانشجویی هم ببخشند.

دکتر سیدحبیب‌اله موسوی‌بهار با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی همدان هر سال جز دستگاه‌های برتر در حوزه‌ی اقامه‌ نماز است، تاکید کرد: دانشگاه با وجود حدود ۱۲ هزار نیرو و با توجه به این موضوع که جمعیت زیادی از استان یا شاغل و یا مراجعه‌کننده به یکی از زیرمجموعه‌های دانشگاه هستند، می‌تواند تسهیل‌کننده یا مشوق مهمی در امر اقامه نماز باشد.

وی تعداد کارکنانی که در دو سال گذشته دوره‌های آموزشی اقامه نماز و سلامت معنوی را گذرانده‌اند، بیش از هزار نفر خواند و گفت: حضور مدیران، کارکنان، مترون‌ها، مدیران آموزشی، سرپرستاران و پرستاران بیمارستان‌ها در دوره‌های سلامت معنوی بسیار مهم و موثر است تا بیماران و همراهان آن‌ها بتوانند بدون دغدغه و با اطمینان خاطر به انجام فرایض دینی خود بپردازند.

موسوی‌بهار اظهار کرد: با تغییرات گسترده‌ای که در هتلینگ، امکانات و شرایط کلی بیمارستان‌ها و نیز ارائه خدمات درمانی و تامین اقلام انواع دارویی در سال‌های اخیر ایجاد شده است، کم‌تر کسی می‌تواند از وضعیت بیمارستان‌های استان گلایه کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان اقامه نماز و انجام فرایض دینی را یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های بیماران دانست و گفت: با توجه به اینکه در دوران بیماری، شرایط متنوع و گاه پیچیده‌ای برای بیماران مختلف ایجاد می‌شود، پرستاران و دیگر مسئولان باید بتوانند راهنمایی‌های صحیحی ارائه دهند و احکام صحیح و دقیق را به بیماران ابلاغ کنند.

موسوی‌بهار تصریح کرد: حفظ سلامت و درمان بیماری در تخصص ماست، ما متولیان آن هستیم و از دیگر نهادها تقاضا داریم به این حوزه ورود نکنند اما سلامت معنوی و اجرای فرایض دینی در تخصص ما نیست. بیماران در بیمارستان نیازمند راهنمایی کارکنان برای انجام وظایف دینی‌شان به شکل صحیح هستند. بنابراین ما دست یاری به سمت مراکزی چون ستاد اقامه نماز دراز می‌کنیم و تقاضامندیم در این حوزه کمک‌رسان ما باشند.

وی در پایان بیان کرد: مردم به ما باور و اعتماد دارند. حفظ سلامتی و درمان بیماری‌شان را با اعتماد کامل به ما می‌سپارند. ما با دغدغه‌مند بودن در زمینه انجام صحیح فرایض دینی مردم، خود را به ‌آن‌ها نزدیک‌تر خواهیم کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.