شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۱

امروز منتشر شد:

پیام دکتر کوروش عزیزی به مناسبت فرا رسیدن محرم حسینی و هفته دفاع مقدس

دکتر کوروش عزیزی

محرم، عاشورا و کربلا در همه دوران ها، ضمانت گر و بیمهء دائمی و مادام العمر شیعه محسوب می گردند و همیشه پیش روی دشمنان و کینه توزان، آئینه ای تمام قد وا می دارند که اگر دست از پا خطا کنند چه پیش خواهد آمد و بدانند که ما مردم ایران زمین همه حسینی هستیم و تمام خاک ایران زمین، همیشه برای ما کربلاست...

بسم الرب الشهداء والصدیقین

سلام بر محرم، سلام بر عاشورا و سلام بر عاشورائیان

همان مردان و زنانی که حرکات و مشی زندگی خود را بر اساس زندگی حسین(ع) منطبق نموده و صدایشان هنوز طنین صدای چکاچک شمشیرها را به خاطر می آورد.

همان ها که حسین وار آماده اند تا از عزیزترین موهبت الهی، جان و فرزند، بگذرند تا خود را شرمنده قرآن خداوند و عترت رسول الله(ص) نبینند.

همان ها که از روزها پیش از آغاز ماه محرم، چشم به راه آمدنش می مانند و چون که می آید نه با چشم و زبان بلکه با دل برای سیدالشهداء(ع) مویه می کنند و مرثیه می سرایند و آنگاه که می رود، با چشمانی نمناک و جگری خونین باز به انتظار بازگشتش می ایستند.

محرم، رمز پیروزی و بقاء شیعه بوده و خواهد ماند، محرم، قطب نمای شیعیان در طول تاریخ بوده و خواهد ماند و حسین، این درخشان ترین ستارهء آسمان کربلا، برای ابد راهنمای شیعیانش در تمامی تاریک ترین شب های تاریخ می ماند.

محرم، عاشورا و کربلا در همه دوران ها، ضمانت گر و بیمهء دائمی و مادام العمر شیعه محسوب می گردند و همیشه پیش روی دشمنان و کینه توزان، آئینه ای تمام قد وا می دارند که اگر دست از پا خطا کنند چه پیش خواهد آمد و بدانند که ما مردم ایران زمین همه حسینی هستیم و تمام خاک ایران زمین، همیشه برای ما کربلاست...

مستند این ادعا را می توان با ورق زدن تقویم به عقب و رجوع به دقیقا ۳۷ سال پیش به عینه شاهد بود. به تقویم اگر رجوع کنیم و به ۳۱ شهریور ۵۹ بنگریم، از برگ برگ اوراق خونین تقویم ایران اسلامی، هنوز هم می توان صدای الله اکبر شیر مردانی را شنید که حسین وار فریاد هیهات من الذله را سر دادند و هر کدام از آنها مصداق واقعی کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا بودند.

در همان روزها که دشمنان در مالیخولیای خام خویش می پنداشتند که انقلاب تازه به بار نشسته مردم ایران، ضعیف و در اندک مدتی قابل شکست می باشد، مردان و زنان ایران زمین، چنان صحنه هایی را از کربلای حسین و عاشورای حسینیان برای دشمنان به نمایش گذاشتند که شرق و غرب عالم را انگشت به دهان به حیرت واداشت و کربلای ایران همانند عاشورای حسین(ع) برای تمام تاریخ، الگو و اسطوره گردید تا دشمنان هر گاه که به خیال تجاوز بیفتند به خاطر بیاورند مردان عاشورایی و کربلایی ایران را و فراموش نکنند که پهنهء کربلای ایران، به وسعت تمام جغرافیای ملل اسلامی عالم گسترش دارد.

باری، این تقارن میان آغاز محرم الحرام، دهه سوگ حسین(ع) را با آغاز هفتهء مقدس ترین دفاع معاصر جهان را به فالی نیک می گیریم و می دانیم که راستا و امتداد هر کدام از این دو نبرد بزرگ حق علیه باطل، یکی بوده و ریشه های هر دو در خون مردان و زنانی تنیده شده که بهترین های روزگار خود بوده اند.

در این روزهایی که دشمن کینه توز، دوباره سر بر دسیسه پردازی سپرده است و در خیال خام خود و با عهد شکنی که در ذات او نهادینه شده است باز نقشه تضعیف و ضربه زنی بر پیکر مقتدر جمهوری اسلامی ایران را دارد، مرور آنچه در کربلای سال ۶۱ هجری قمری گذشت و واکنش مولای ما حسین سیدالشهداء را به یاد بیاوریم و در خاطر داشته باشیم که راه حسین و تفکر حسینی همیشه گره گشای بزرگترین تنگناهای بشری خواهد بود.

آنانکه با عشق حسین زندگی کرده اند، مرگ حسینی را نیز افتخار خود می دانند.

فراموش نکنیم فریاد رسای حسین(ع) را که در صحرای کربلا بانگ برآورد که: «اگر دین خدا نجات نمی یابد مگر با خون من، پس ای شمشیرها مرا دریابید».

السلام علیک یا اباعبدالله

معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

دکتر کوروش عزیزی

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.