شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۰

برگزاری مراسم اختتامیه هفتمین دوره توانمند سازی دستیاران جدید الورود دانشگاه علوم پزشکی گیلان

گیلان

آیین اختتامیه هفتمین دوره توانمند سازی دستیاران جدید الورود دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با حضور ریاست، جمعی از مسوولین، اساتید و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گیلان در دانشکده پزشکی رشت برگزار شد.

مفدا گیلان، رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در آیین اختتامیه هفتمین دوره توانمند سازی دستیاران جدید الورود دانشگاه،  آغاز دوره رزیدنتی و تخصصی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان را به دستیاران تبریک گفت و کسب اطلاعات پایه، در خصوص رسیدن به اهداف دانشگاه را لازم دانست .

دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک در ادامه آموزش دادن و ارایه مدرک به دانش آموختگان را از جمله برنامه های دانشگاه نسل اول خواند و افزود: با افزایش رشته های تحصیلی و دانشگاه های آزاد ، پیام نور و ... تعداد دانش آموختگان و دانشجویان ما امروزه به ده میلیون دانش آموخته و پنچ میلیون دانشجو می رسد. 
وی رتبه دانشگاه علوم پزشکی گیلان را در ابتدای دهه هشتاد بین دانشگاه های کشور ، ۵۴ اعلام کرد و گفت: این امر موجب شد که نیاز به پژوهش احساس شود. در این زمینه اساتید ما با ارتقای خود توانستند رتبه دانشگاه را از ۵۴ به رتبه ۱۶ ارتقا دهند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان این مطلب که جوانان ما بهترین پتانسیل و ثروت اصلی کشور هستند، تصریح کرد: با توجه به این مهم از ابتدای دهه نود، چشم انداز دانشگاه دچار تغییر شد. 
دکتر یوسف زاده خطاب به دانش آموختگان اظهار داشت: آرزوی دانش آموختگان ما این است که پس از کسب مدرک دانشگاهی عمر خود را صرفا در قالب کار پشت میزی و یا یک کار تکراری پایان دهند. اما خوشبختانه با ایجاد فضای فعلی جوامع و ایجاد ارتباطلات جدید، می توانید با انجام فعالیت ها یی که مثمر ثمر باشد در کنار آموزش و مهارت های تحقیقاتی و پایه، با انجام پژوهش یک کار با ارزش ارایه دهید. شما ابتدای راه هستید و این فرصت برای شما فراهم است، مسیری که شما طی خواهید کرد، آینده کشور را تغییر خواهد داد.
وی با اشاره به طرح "دره سفید رود به عنوان مرکز علم و فناوری"، یادآور شد: این منطقه می تواند به عنوان کلیدر علم و فناوری کشور محسوب شود، اما این مهم تحقق نخواهد یافت مگر این که دانش بالینی به سایر دانش ها از جمله علوم انسانی نزدیک شود تا ما یک الگوی جدید علم و فناوری در استان را داشته باشیم.
دکتر یوسف زاده با اشاره به راه اندازی ۱۰ شرکت دانش بنیان در دانشگاه علوم پزشکی، تصریح کرد: هرکسی بر اساس دانایی و دانش خود می تواند با یک شرکت دانش بنیان وارد جامعه شود و دانشگاه علوم پزشکی نیز این فرصت ها را برای آنها ایجاد می کند.
وی در پایان یادآور شد: صرفا داشتن یک دانشنامه، پایان کار نیست و استفاده از علم و دانش در ارایه خدمت به مردم بسیار با ارزش خواهد بود. در این خصوص مهارت های بالینی، زمانی ارزشمند است که بتواند به این دانش عمق بیشتری دهید . 
دکتر عباس درجانی- رییس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در ادامه این مراسم ضمن ارایه گزارشی جامعی از آزمون ارتقا دستیاری و گواهی نامه سال ۹۶، گفت: دانشکده پزشکی رشت دارای ۱۶ رشته تخصصی و سه رشته فوق تخصصی می باشد. وی در پایان ضمن تقدیر از زحمات همه مسوولین دانشگاه علوم پزشکی گیلان به ویژه  حمایت رییس دانشگاه، دانشکده پزشکی رشت را ستون دانشگاه علوم پزشکی گیلان خواند.
اهدای لوح تقدیر به ۲۶ تن از دستیاران برد تخصصی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از سوی ریاست و مسوولین دانشگاه پایان بخش این امروز بود.
پی نوشت: هفتمین دوره توانمندسازی ویژه دستیاران جدیدالورود ۹۶، از ۱۹ لغایت ۳۰ شهریور ماه با همکاری مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی معاونت آموزشی، دانشکده پزشکی و معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی گیلان به صورت دو گروه با حضور ۷۲ نفر از دستیاران، به طور همزمان در محل دانشکده پزشکی رشت برگزار شد. دوره مذکور ۱۱ روزه بود و شامل کارگاه های آموزشی فرایند یاددهی- یادگیری در محیط های آموزشی بالینی و روش های تدریس، مهارت های ارتباطی، پزشکی مبتنی بر شواهد(EBM)، اخلاق پزشکی حرفه ای و روش های نوین ارزشیابی و ... بود.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب دا)

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.