شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۱

افتخاری دیگر برای دانشگاه علوم پزشکی شیراز؛

مدیریت تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی شیراز موفق به کسب مدرک جهانی ایزو ۹۰۰۱ شد

اخذ مدرگ ایزو 9001

مدیریت تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی شیراز پس از یک سال و نیم تلاش و پیگیری و ارائه آموزش‌های لازم موفق شد مدرک استاندارد ایزو ۹۰۰۱ که بالاترین سطح استاندارد در زمینه‌های متنوع مدیریت کیفیت می‌باشد را دریافت کند.

به گزارش مفدا شیراز، معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام این خبر، گفت: مدیریت تربیت بدنی این دانشگاه پس از انجام حدود یک سال و نیم تلاش و پیگیری و ارائه آموزش‌های لازم موفق شد تا مدرک استاندارد iso ۹۰۰۱  نگارش ۲۰۱۵ که بالاترین سطح استاندارد در زمینه‌های متنوع مدیریت کیفیت می‌باشد را دریافت نماید.

دکتر کوروش عزیزی ادامه داد: از اصلی‌ترین ویژگی‌های دریافت این استاندارد، مدیریت کامل و جامع بر کل سیستم اداری و خدماتی تربیت بدنی و نیز جلوگیری هوشمندانه از بروز افت کیفیت در ارائه خدمات مطلوب و بر اساس شرح وظیفه دستگاه تربیت بدنی دانشگاه می باشد.

وی جلوگیری از افت کیفیت خدمات را یکی از مزایای بسیار مفید دریافت این استاندارد برشمرد و گفت: موسسات نظارت کننده بر این استاندارد، پس از احراز چنین مدرکی، به‌صورت مستمر و دائمی و منظم نظارت‌های خود را آغاز و بر روند پیشرفت منظم و نیز جلوگیری از افت کیفیت احتمالی نظارت دقیقی را آغاز و به‌طور منظم پس‌خوراندهای لازم را به این معاونت دانشگاه ارائه خواهند داد.

عضو هیئت رئیسه دانشگاه اظهار داشت: از مواردی که در ایزو ۹۰۰۱ بسیار حائز اهمیت است، حاکمیت تفکر سیستمی و رویکرد فرآیند است بدین معنی که این استاندارد، سازمان را در قالب یک سیستم می‌بیند و با نگاه فرآیندگرا به سازمان سعی می‌کند ارتباط مطلوبی را بین واحدهای سازمان ایجاد کند تا علاوه بر بهبود ارتباطات سازمان و کیفیت این ارتباطات، بتوان محصول و خدمات بهتری را نیز به مشتری ارائه کرد.

عزیزی اظهار داشت: همچنین استاندارد ایزو ۹۰۰۱ در آخرین نگارش خود در سال ۲۰۱۵ میلادی با ایجاد الزاماتی در مستندسازی سازمان سعی در ایجاد نظم می‌کند و بر این اساس لازم است سازمان ‌ها فرآیندها و اقداماتی که بر رضایت مشتری و تولید محصول باکیفیت تاثیر می‌گذارد را مکتوب کرده و برای آن روش‌های مشخصی را بنویسد تا سازمان بتواند محصول و خدماتی با کیفیت یکسان ارائه کند.

معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ضمن تبریک به خانواده بزرگ علوم پزشکی شیراز، به مدیر و تمامی کارکنان مدیریت تربیت بدنی این دانشگاه خدا قوت گفت و اظهار داشت: مدیریت تربیت بدنی دانشگاه یکی از پیشروترین مدیریت‌های حال حاضر این مرکز آموزش عالی است که با رشدی منظم و مدیریتی علمی، قدم‌های بزرگی را جهت بروزرسانی هر چه بیشتر و بهتر خود برداشته و هر روز شاهد شکوفایی بیشتر و جدیدتری در این مدیریت می باشیم.

عزیزی از تلاش برای اخذ این استاندارد برای تمامی مدیریت‌های معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در آینده نزدیک خبر داد.

همچنین مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با اظهار شادمانی از دریافت این استاندارد معتبر جهانی گفت: از حدود دو سال پیش که تصمیم برای اخذ چنین استانداردی در این مدیریت قطعی گردید، راه زیاد و دشواری پیموده شد که به شکرانه الهی ثمره این تلاش ها دریافت استاندارد معتبر ایزو ۹۰۰۱ به عنوان اولین مجموعه ورزشی در سطح کشور بود.

دکتر حیدر صفرپور ادامه داد: از کمتر از دو سال پیش کارگاه‌های منظم آموزشی توسط اساتید مجرب و صاحب نام در زمینه استاندارد سازی برای کلیه کارکنان مدیریت تربیت بدنی و سایر مدیران برگزار شد و کلیه کارشناسان، کارکنان و دست اندرکاران این مدیریت، آموزش های لازم را دریافت کرده و نظارت های آموزشی لازم نیز اجرا شد.

وی گفت: پس از این مرحله، نظارت های مستمر، بررسی ها و ممیزی های ضروری از سوی موسسه مربوطه انجام و راهکارهای مورد نظر ارائه می گردید.

صفرپور اظهار داشت: اینک و پس از گذراندن تمامی این مراحل، مفتخریم تا اعلام کنیم که اولین مجموعه ورزشی در سطح کشور و نیز نخستین دانشگاه علوم پزشکی هستیم که موفق به دریافت استاندارد ایزو ۹۰۰۱ از موسسه بین المللی و بسیار معتبر توف ویسن در کشور آلمان شده‌ایم و جا دارد تا کسب این افتخار را به تمامی کارکنان، اساتید و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، به‌ویژه افرادی که در فرآیند کسب این مدرک بین المللی بطور مستقیم تلاش نموده اند تبریک بگوییم.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه گفت: یکی از مهم ترین فوائد اجرای مفاد پروتکل استاندارد سازی ایزو ۹۰۰۱ بویژه در نگارش ۲۰۱۵ این پروتکل، صرفه جویی بالا در منابع مالی و انسانی می باشد که همین مورد می تواند ما را در پیشبرد اهداف سیاست اقتصاد مقاومتی کمک و یاری رسانده و تاثیر بسزایی در مدیریت هزینه و منابع داشته باشد.

وی در پایان از همراهی و همکاری کلیه کسانی که در راه اخذ این استاندارد تلاش و کوشش کردند تقدیر و تشکر کرد و اظهار داشت: لازم می‌بینم تا تشکری ویژه از معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه، دکتر کوروش عزیزی و نیز عضو محترم هیئت علمی دانشگاه دکتر حسین منعم داشته باشم که در این مدت از حمایت، مشاوره و همراهی آنان نهایت بهره را برده ایم.

گفتنی است، مدرک استاندارد ایزو ۹۰۰۱ نگارش ۲۰۱۵ که بالاترین استاندارد موجود جهانی در نوع خود می‌باشد، به مدت سه سال از تاریخ صدور اعتبار داشته و در طی این مدت، هر شش ماه یک بار دستگاه دریافت کننده مورد ممیزی و بررسی کامل توسط موسسه صادر کننده استاندارد قرار می گیرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.