شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۷

مدیرفرهنگی دانشگاه علوم پزشکی زنجان:

دومین نشست فعالان قرآنی دانشگاه‌های کشور در زنجان برگزار شد/ توسعه و ارتقای سطح کیفی فعالیت‌های قرآنی در دانشگاه‌ها، هدف اصلی برگزاری نشست بود

قرآن و عترت

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به حضور ۲۲۰ نفر از دانشجویان برگزیده قرآنی در دومین نشست فعالان قرآنی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، گفت: این نشست در روزهای ۱۷ تا ۲۰ شهریور با مشارکت مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی زنجان در سالن همایش‌های بین‌المللی روزبه این دانشگاه برگزار شد.

ولی الله صحبت لو در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار مفدا  اظهار داشت: برگزاری کارگاه‌های قرآنی، کارگاه توانمندسازی فعالان قرآنی، کارگاه‌ آموزش‌های رسانه‌ای و تکنیک‌های انتشار نشریات قرآنی در دانشگاه‌های علوم پزشکی، نشست همفکری دبیران و نایب دبیران کانون قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی، برگزاری مراسم قرائت قرآن با دعوت از قاریان برجسته کشور ، اجرای مراسم تواشیح، برگزاری برنامه‌های فوق‌برنامه و بازدید از مراکز فرهنگی‏‌آثار باستانی و طبیعی زنجان از دیگر برنامه‌های این نشست سه روزه بود.

۱۳ تن از اساتید مجرب کار تدریس و مدیریت برگزاری کارگاه‌های آموزشی را عهده دار بودند

وی خاطرنشان کرد: ۱۳ استاد مجرب و توانمند از استان‌های قم، شیراز و تهران کار تدریس و مدیریت برگزاری کارگاه‌های آموزشی نشریات دانشگاهی و کلاس‌های توانمندسازی فعالان قرآنی را در این نشست برعهده داشتند.

صحبت لو، تبادل افکار میان فعالان قرآنی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و ارتقای سطح کیفی فعالیت‌های قرآنی را از دستاوردهای برگزاری این نشست سه روزه عنوان کرد و گفت: توسعه فعالیت‌های قرآنی و فرهنگی در دانشگاه‌ها یکی از اهداف اصلی برگزاری این نشست بود. به هرحال باید کاری کنیم دانشجویان در فضاهای دانشگاهی بیش از پیش، به  فعالیت های قرآنی روی آورند.

حضور ۲۲۰ نفر از فعالان کانون‌های قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی در نشست زنجان/سهمیه هر دانشگاه شش دانشجو

وی با بیان اینکه سهمیه هر دانشگاه برای حضور فعالان شورای مرکز کانون‌های قرآن و عترت شش نفر دانشجو بود، افزود: حدود ۲۲۰ نفر از فعالان کانون‌های قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در این نشست سه روزه حضور داشتند.

مدیرفرهنگی دانشگاه علوم پزشکی زنجان بیان کرد: در این نشست‌ها کارگاه هایی با موضوعات کار تشکیلاتی در دانشگاه ها، مدیریت کارهای قرآنی و فرهنگی، تکنیک‌های روزنامه نگاری و گرافیگ و صفحه‌آرایی در نشریات دانشجویی، نظام سلامت در اسلام، اصول روابط عمومی و شیوه های جذب مخاطب و سازمان دهی نیروها در برنامه‌های قرآنی و فرهنگی برگزار شد.

صحبت لو ادامه داد: دو  کارگاه ویژه نیز با موضوع نشست دبیران دانشگاه‌ها و دیگری کارگاه مدل مخصوص نظریه‌پردازی قرآن با حضور یکی از اساتید برجسته شورای عالی توسعه و قرآن برگزار شد.

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: با توجه به اینکه این نشست به صورت کاربردی و کارگاهی با حضور اساتید مجرب برگزار شد، نقش مهمی در تبیین فعالیت‌های قرآنی برای دانشجویان در پی دارد.

بازدید دانشجویان و فعالان قرآنی از غار کتله خور زنجان و موزه  باستان شناسی و مردان نمکی

وی با اشاره به استقبال خوب فعالان قرآنی از فعالیت های فوق برنامه این نشست سه روزه گفت: بازدید از موزه و غار کتله خور زنجان و تعمق و تفکر دانشجویان و فعالان قرآنی از آفرینش‌های الهی و توجه به آیات الهی از دیگر فعالیت‌های روز پایانی این نشست سه روزه بود.ضمن اینکه دانشجویان از موزه باستان شناسی و مردان نمکی زنجان نیز بازدید به عمل آوردند.

صحبت لو با اشاره به برگزاری مراسم اختتامیه دومین نشست فعالان قرآنی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: مراسم اختتامیه با سخنرانی حجت الاسلام ابوالقاسم دولابی نماینده مردم زنجان در مجلس خبرگان رهبری توام بود.ضمن اینکه دعوت از قاریان برجسته و بین‌المللی و برگزاری مراسم تواشیح و تلاوت آیات نورانی کلام الله مجید از دیگر برنامه‌های اختتامیه بود.

لزوم برگزاری نشست‌های فعالان قرآنی دانشگاه‌های علوم پزشکی در سطح ملی و دانشگاهی

صحبت لو با بیان اینکه نخستین نشست فعالان قرآنی دانشگاه های علوم پزشکی در مشهد  برگزار شده بود، بر لزوم برگزاری این نشست‌ها در سطح ملی و دانشگاهی تأکید کرد و گفت: خوشبختانه در دولت جدید به فعالیت‌های قرآنی در دانشگاه‌های علوم پزشکی توجه بیشتری می‌شود که این مساله به لطف مدیریت خوب دکتر محمد رضا فراهانی در معاونت فرهنگی، دانشجویی وزارت بهداشت محقق شده است. دکتر فراهانی از شخصیت‌های قرآنی هستند که انصافا در بحث ترویج و توسعه فعالیت‌های قرآنی در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی زحمات زیادی کشیده‌اند.

مدیرفرهنگی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به تقویت فعالیت‌های قرآنی و ارتقای سطح کیفی نشریات قرآنی در این دانشگاه گفت: نشریه قرآنی تسنیم یکی از نشریات ارزشمند دانشگاه علوم پزشکی زنجان است که اخبار  و گزارش‌های خبری مربوط به فعالیت‌های قرآنی و فرهنگی دانشگاه در آن منتشر می‌شود.

صحبت لو، برگزاری کارگاه‌های آموزشی قرآن وعترت‏، کلاس‌های قرآنی ویژه اساتید و دانشجویان استان و فراگیری علوم و فنون قرآنی زیر نظر اساتید مجرب در مراکز دارالقرآن استان را از دیگر فعالیت‌های قرآنی دانشگاه علوم پزشکی زنجان  در طول سال جاری  دانست.

گفتنی است: مسعود طاهری دبیر مجمع قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشو نیز چندی پیش در گفت و گو با مفدا‏، هدف از برگزاری نشست فعالان قرآنی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در زنجان را گسترش سبک زندگی قرآنی‏، ارائه آموزش‌های تخصصی در حوزه قرآن و عترت با حضور اساتید مجرب کشوری دانست و این نشست را مقدمه برگزاری بیست و یکمین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در روزهای ۶ تا ۹ مهر امسال  به میزبانی مشهد بر شمرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.