چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۵

سیزدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی کشور

گفت و گو با فاطیما رشیدی برنده مدال طلای رشته دو و میدانی ماده پرش ارتفاع در سیزدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان دختر

تربیت بدنی

برنده مدال طلای رشته دو و میدانی ماده پرش ارتفاع سیزدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی کشور از قهرمانی خود گفت.

مفدای تهران با نگین حسینی دانشجوی ورزشکار گفت وگو کرده که در ادامه می خوانید:

لطفاً خودتون رو معرفی کنید؟
به نام خدا فاطیما رشیدی هستم، دانشجوی ورودی 94 رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران.

از ماجرای عضویت و نحوه ی تمرین خود در تیم منتخب دانشگاه بگویید؟
تقریباً از خرداد تمرینات خود را شروع کردم. متاسفانه زمان خیلی کمی برای تمرین داشتم، بهتر بود حداقل از مهر اطلاع می دادند تا با تمرکز، وقت و کیفیت بهتر تمرینات رو دنبال می کردم. در رابطه با امکانات دانشگاه، مثل پیست دو و میدانی و تشک پرش ارتفاع، سطح متوسطی رو ارزیابی می کنم. امتیاز خیلی مثبتی که شاید نسبت به همه ی رقیبانم داشتم و دارم، مربی فوق العاده حرفه ای به نام دکتر غیور که عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و مدال آور آسیایی در رشته دو و میدانی و علاوه بر توانمندی در مربیگری، دوست و همراه بسیار خوبی برای من بوده و هستند. ایشان همواره به دنبال پیشرفت، تقویت روحیه و شرایط تمرین بهتر بودند و قدردانی از ایشان برایم در قالب کلمات نمی گنجد. همچنین دکتر پورغریب بسیار حامی و مشوق بودند و در حد توان امکانات را فراهم کردند.

به نظر شما علت عدم شرکت حداکثری دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران در مسابقات و المپیاد های ورزشی چیست؟
در ارتباط با انگیزه عمومی متاسفانه اکثر دانشجویان دانشگاه ما گرایش چندانی به ورزش به خصوص در سطح حرفه ای یا حتی بقیه ی عرصه ها مثل موسیقی، تئاتر و ... ندارند. شاید علت را بتوان در تک بعدی بودن اهداف دانشگاه که تقریباً فقط در زمینه علمی اهمیت داده می شود، دانست. در حالیکه دانشگاهی مثل شیراز علاوه بر اینکه در زمینه علمی از سرآمدهای کشور است، در زمینه ورزش هم همواره حرفی برای گفتن داشته است. این دوره همانند دوره های پیش، بیشترین تعداد شرکت کننده در المپیاد را داشت و در صدر جدول مسابقات با اختلاف از مقام دوم، این جایگاه را حفظ می کند. توجه به اهمیت ورزش در دانشجویان و مسئولین باید دو طرفه باشد.

در حال حاضر پیشنهاد و نظر شما در جذب دانشجویان برای شرکت در مسابقات و المیپادهای ورزشی چیست؟
فراهم کردن امکانات برای افرادی که انگیزه و توانایی دنبال کردن ورزش در سطح حرفه ای را دارند باید مورد توجه قرار گیرد. تصحیح تفکر اشتباه دانشجو که فقط وظیفه ی خود را درس خواندن می داند، می تواند زمینه را برای گرایش به دیگر عرصه ها آماده کند. قطعاً در هر فرد استعدادهای هنری، ورزشی و ... زیادی نهفته است که پرورش این توانایی ها و به بار نشستن آن نیاز به توجه، تمرین و ممارست دارد.

در پایان، آیا فاطیما رشیدی این راه را ادامه خواهد داد؟
قطعاً ورزش و تمریناتم را دوباره از مهر شروع می کنم و خودم را برای رکوردهای بهتر و سطح های بالاتری از رقابت ها آماده می کنم. درخور توجه است که ورزش علاوه بر بعد رقابت و سلامت جسمی، روحیه ی انسان را قوی تر و شادتر کرده و کمک می کند تا زندگی روزانه بر اساس برنامه و دقیق تر پیش رود.

خبرنگار: زهرا ولیزاده (دانشجوی رشته پزشکی ورودی 94)
ویرایش: علیرضا رضایی (دانشجوی رشته پزشکی ورودی 93)

با رسانه رسمی دانشجویی ساختمان ٤٣ با شناسه tums43@ همراه باشید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.