چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۶

بحرالعلوم خبر داد:

راه‌اندازی مجمع قرآنیان در دانشگاه‌های علوم پزشکی

سفر دکتر بحرالعلوم به دانشگاه بوشهر

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت از ابلاغ تشکیل مجمع قرآنیان به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برای استفاده از تجربیات پیشکسوتان قرآنی جامعه پزشکی خبر داد.

به گزارش مفدا، محمد مهدی بحرالعلوم، رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفت‌وگو با ایکنا، با بیان اینکه جامعه پزشکی کشور اعم از دانشجویان، کارکنان و اساتید بیشترین فعال قرآنی در میان گروه‌های دیگر را دارد اظهار کرد: این افراد شناسایی شده و از کسانی که در جشنواره‌های وزارت بهداشت حضور پیدا می‌کنند و فعالیت دارند آمارهای ثبتی دقیقی داریم.

وی افزود: برخی از پیشکسوتان قرآنی پزشکی نیز شناسایی شده و با برخی از آنان نیز از طریق فرهنگستان علوم پزشکی در ارتباط هستیم ضمن اینکه در نمایشگاه قرآن امسال نیز سعی شد از برخی چهره‌های به نام در این عرصه تجلیل کنیم.

بحرالعلوم بیان کرد: اگرچه بسیاری از این افراد شناسایی شده‌اند اما هنوز آمار دقیقی از این افراد نداریم و در تلاش هستیم که بتوانیم آمار دقیقی از تمامی افرادی عضو جامعه پزشکی بوده و همزمان فعال قرآنی هستند شناسایی کنیم.

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت عنوان کرد: در جشنواره‌های خود سعی داریم تا جایی که می‌توانیم از وجود این افراد در سمت‌های مختلف به عنوان مدعو ویژه، استاد راهنما و داور بهره گیریم و از این به بعد هم این کار را انجام خواهیم داد.

وی اعلام کرد: ما به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ کرده‌ایم که مجمع قرآنیان را در دانشگاه‌های خود تشکیل دهند و افراد پیشکسوت جامعه پزشکی را جذب و به صورت اتاق فکر فعال نظریه پردازی کرده و راهگشا باشند.

بحرالعلوم با اشاره به کسب مقام نخست مسابقات قرآن اوقاف توسط یکی از دانشجویان علوم پزشکی یادآور شد: امسال در مسابقات سراسری قرآن مصطفی حسینی که دانشجوی علوم پزشکی است توانست مقام نخست را کسب کند، پیش از این نیز حامد ولی زاده از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی تبریز توانسته بود هم در مسابقات کشوری و هم بین‌المللی صاحب عنوان شود در این راستا ما در جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت از ولی زاده تجلیل ویژه‌ای کردیم، ضمن اینکه اگر آقای حسینی هم بتواند در عرصه بین‌المللی صاحب عنوان شود ما به صورت ویژه از او تجلیل می‌کنیم.