سه‌شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۶

اختتامیه المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی فردا برگزار می‌شود/ شرکت ۲ هزار نفر در نهمین المپیاد

نهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی

مرحله پایانی نهمین دوره المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور که از هفدهم شهریورماه در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی آغاز شده است، فردا ۲۲ شهریور با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان می‌دهد.

به گزارش مفدا، روند برگزاری نهمین دوره المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور از آبان ۹۵ آغاز شد و این آزمون با اعلام فراخوان داد و دبیرخانه المپیاد مهلت نام‌نویسی علاقمندان و واجدین شرایط دوره نهم را تا ۲۹ آبان ۹۵ اعلام کرد.

مرحله انفرادی این دوره المپیاد همزمان در نوزده مرکز امتحانی سراسر کشور برگزار شد و مرحله دوم آزمون نیز از ۱۷ شهریورماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی آغاز شد و طی آن دانشجویانی که در مرحله اول بالاترین امتیاز را به دست آورده بودند در قالب گروهی به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

بر اساس اعلام دبیرخانه، در نهمین دوره المپیاد حدود ۲۰۰۰ نفر از دانشجویان علوم پزشکی در  ۵ حیطه، «استدلال بالینی»، «آموزش پزشکی»، «فلسفه پزشکی»، «تفکر علمی در علوم پایه» و «مدیریت نظام سلامت» با یکدیگر به رقابت پرداختند و  در هر حیطه دو گروه برای راهیابی به مرحله دوم انتخاب شدند.

مرحله دوم نهمین دوره المپیاد از هفدهم شهریورماه با شرکت حدود ۴۵۰ دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی کلید خورد و شرکت کنندگان در قالب گروهی با یکدیگر به رقابت می پردازند.

 نهمین دوره المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی که با هدف تلاش در جهت جنبش نرم‌افزاری و رسیدن به چشم انداز ۲۰ ساله، شناسایی افراد مستعد علمی، ترغیب و تشویق افراد مستعد علمی، جهت دهی به فعالیتهای علمی فوق برنامه، ایجاد روحیه و نشاط علمی و تبادل فرهنگی بین دانشگاهی است از آبان ۹۵ کلید خورده است، فردا ۲۲ شهریورماه با برگزاری آیین اختتامیه و معرفی برگزیدگان در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی پایان می یابد.

ایده اولیه برگزاری این المپیاد، سال ۱۳۷۹ در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مطرح و از حدود سال ۱۳۸۵ اقدامات اولیه برای طراحی آن شروع شد؛ المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور، رقابتی سالانه است که با هدف توانمند کردن دانشجویان در حوزه مهارت‌هایی چون حل مسئله، تفکر نقادانه، کار تیمی و … طراحی شده است. این رقابت‌ها اکنون ۹ سال است که در دو مرحله دانشگاهی و کشوری و با محوریت حیطه‌های مختلف برگزار می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.