جمعه ۱۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۷

مسئولان امکان فعالیت در حوزه نشریات را در سطح کارکنان وزارت بهداشت فراهم آورند

285

فائزه رزقیان از برگزیدگان جشنواره نشریات دانشجویی "تیتر۱۰" از مسئولان خواست تا همانند جشنواره فرهنگی امکان رقابت در سطح کارکنان وزارت بهداشت را در جشنواره نشریات دانشجویی فراهم آورند تا فارغ التحصیلان پخته در راه نشریات از علایق خود دور نشوند.

-  لطفا خودتان را معرفی کنید و از سوابق رسانه‌ای خود بفرمائید؟

فائزه رزقیان هستم کارشناسی مامایی. من از سال ۹۴ به عنوان هیئت تحریریه وارد حوزه نشریات شدم. در همان سال برای نشریه هنری و ادبی "یاکاموز" مجوز گرفتم و کار نشریه خودم را به صورت جدی و بر پایه علاقه ام دنبال کردم.

- درباره نشریه‌ای که در آن فعال هستید توضیح بفرمائید؟

در حال حاضر فعالیت نشریاتی خود را بر خلاف میلم محدود کرده ام، علت این امر هم فارغ التحصیلی و ورود به کار بیمارستان هست اما در نشریه "یاغمور" که هم حیطه نشریه خودم هست، همکاری می کنم.

- با جشنواره "تیتر ۱۰ " چطور آشنا شدید و چطور شد که تصمیم گرفتید در این جشنواره شرکت کنید؟

من قبل تر در جشنواره تیتر۹  شرکت کرده و دارای مقام بوده ام، و بعد از جشنواره تیتر۹ هم تصمیم برای ادامه فعالیت داشتم.

- با توجه به اینکه شما از فعالان حوزه رسانه هستید برای جذب دیگر دانشجویان در این حوزه چه اقدامی کرده اید و چه پیشنهادی در این خصوص برای دانشجویان دیگر دارید؟

نشریات دانشجویی اگر با اتفاقات روز همراه نشوند تبدیل به کلیشه و تکرار مکررات می شود. دانشجویان حوزه نشریات قلم خود را فعال می کنند. امروزه در عصر سرعت، مدرنیته و جلوه های بصری زندگی میکنیم. به نظر من، در حال حاضر باید به این سه اصل، در کنار ارتقا محتوا و خلاق بودن توجه ویژه ای بکنند.

- فکر می‌کنید مشارکت فرهنگی چه کمکی به شما در دوران دانشگاه کرده است؟

فعالیت های فرهنگی  برای دانشجویان راهی امن برای ورود به عرصه اجتماع و بیان خواسته های خودشان می باشد. حضور من در حوزه نشریات باعث شناخت خودم و

شناخت جامعه ، دغده ها و ذربینی برای حل گره ها، بشود. باعث می شود چیزی که اتفاق افتاده است را به صورت یک اتفاق ساده مشاهده نکنم و مسیری که این اتفاق افتاده و اثری که خواهد گذاشت را هم پیگیر بشوم.

- بزرگترین مشکل پیش روی نشریات دانشجویی در مقطع فعلی را چه می‌دانید؟

حمایت های بیشر مدیران فرهنگی و برگزاری جشنواره ها و کارگاه های آموزشی برای ارتقا نشریات دانشجویی می تواند بسیار کمک کننده باشد.

- به عنوان یک فعال فرهنگی و رسانه‌ای از مسئولان دانشگاهی چه توقعی دارید؟

مشکل بزرگی که اکثر دانشجو های دانشگاه های مختلف در حوزه نشریه با آن مواجه هستند، اعمال سلیقه و ممیزی قبل چاپ هست، که البته در دانشگاه علوم پزکی تبریز با این امر کمتر مواجه می شدیم. و همچنین توجه ویژه تر برای برگزاری جشنواره تیتر اعم از حذف اعمال سلیقه و پرشکوه تر و منظم برگزار شدن آن ، و همانند جشنواره فرهنگی ایجاد رقابت در سطح کارکنان وزارت بهداشت را خواستاریم. تا فارغ التحصیلان پخته در راه نشریات از علایق خود دور نشوند.

- جشنواره "تیتر ۱۰ " چه کمکی به رشد کمی و کیفی رسانه‌های دانشجویی دارد؟

جایزه من در رسته تیتر هست. تیتر خوب لوگو و معرفی نوشته و می توانم بگویم هویت یک اثر محسوب می شود. حوزه ای که قبل تر کمتر توجه می شد، به نظرم انتخاب واژه تیتر برای جشنواره نشریات باعث شد یک تلنگر و یادآوری به دانشجویان بود که به این حوزه توجه کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.