جمعه ۱۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۰

کاکایی، رئیس اداره فرهنگی:

باید از تمام ظرفیت های دانشگاه برای معرفی طرح نسیم بهشتی استفاده کنیم.

کاکایی
لطفا یک توضیح کلی در رابطه با طرح نسیم بهشتی بفرمایید.
مقدمات طرح نسیم بهشتی با هدف ترویج فرهنگ قرانی و با محوریت حفظ قران کریم از سال ۹۲ فراهم شد و از سال ۹۳ در دانشگاه ما استارت خورد.
محوریت اجرایی کار، کانون دانشجویی قرآن و عترت تحت نظارت مرکز قران و عترت معاونت هست که تبلیغات آن، زمستان ۹۳ باهدف معرفی طرح آغاز شد.
کلاس های حفظ با حضور اساتید مجرب برگزار شد و البته باتوجه به اینکه دانشجویان علوم پزشکی مشغله تحصیلی و کاری بیشتری دارند و فرصت حضور در کلاس های حفظ برایشان مقدور نیست، راه «تلفنی» هم در نظر گرفته و در کنار این دو روش، روشی به نام «خودحافظ» وجود داشت که با استفاده از کتاب و نرم افزار انجام شد.
با توجه به سخت بودن مبحث حفظ در ابتدای کار استقبال مناسب بود، چون به هر حال حفظ مخاطب خاص خودش را دارد و ما توانستیم دانشجویان را با این سه روش وارد مقوله حفظ قرآن کنیم. ما در سال ۹۴ اولین مراسم تقدیر از دانشجویان حافظ را برگزار کردیم. برای ورود دانشجویان به این عرصه مشوق هایی در نظر گرفته شد که به ازای حفظ هر جز از قران کریم ۲۰۰ هزار تومان به عنوان کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان تعلق گرفت. این مشوق ها را در سال ۹۵ توسعه دادیم که شامل استفاده یک ماه ژتون رایگان برای هردانشجوی حافظ، استفاده نیم بها از اردوهای زیارتی و سیاحتی می شود.
در عین حال برای افزایش ارتباط دانشجویان با فعالیت های قرآنی بخشی تحت عنوان حفظ سوره های منتخب به طرح نسیم بهشتی افزوده شد که طبق این طرح هر دانشجویی که موفق به حفظ یکی از سوره های لقمان واقعه ملک حجرات جمعه و واقعه می باشد و تقریبا معادل با یک حزب قران می باشد، از هدیه ۵۰ هزارتومانی برخوردار می شود.
البته سوره حدید و لقمان به صورت متمرکز برگزار شده و ان شاءالله در ترم آینده برای سوره یس هم برگزار خواهد شد. کما اینکه دانشجویان آزاد هستند در طول ترم بنابر درخواست خودشان هر کدام از سوره های منتخب را ک مایل بودند حفظ کنند.
دررابطه با بخش کارکنان توضیح بفرمایید؟
ما در بخش کارکنان در بعضی عرصه ها ورود داریم مثل جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت که هرساله برگزار می شود که یکی از بخش هایش حفظ می باشد. ما برای اولین باردر بخش حفظ وبه منظور آمادگی کارکنان دانشگاه برای شرکت در جشنواره طرحی تحت عنوان حفظ جز ۳۰ رو داشتیم. برای اولین بار حدود۱۱۰ نفر از کارمندان دانشگاه موفق به حفظ جز ۳۰ قرآن کریم شدند
و در برنامه ای ویژه از این حافظان تقدیر شد. ما جز این برنامه ی دیگری به صورت مجزا برای کارمندان نداشتیم.
اما در کنار بحث کارمندان به خانواده هایشان نیز توجه داشتیم که امسال دومین دوره ی جشنواره قرانی همسران و فرزندان کارکنان دانشگاه را برگزار کردیم که قریب به ۱۲۰ نفر از فرزندان کارکنان دانشگاه در دوره دوم در پنج رده سنی حافظ سوره های منتخب قرآن کریم شدند
در بخش همسران بحث مسابقات کتابخوانی را داریم، امسال مسابقه کتابخوانی تفسیر سوره نور برای همسران خانم و سوره مبارکه یوسف برای همسران آقا برگزار و جوایز نفیسی به آنها اهدا شد.
برای کارمندان برنامه های دیگری هم درنظرگرفته شده؟
بیشترین توجه ما در بخش دانشجویی هست ولی هرسال سعی کردیم ویژه برنامه هایی هم برای کارکنان هم فرزندان و هم همسرانشان داشته باشیم ولی  تمرکز اصلی ما در حوزه قران و عترت مربوط ب بخش دانشجویی می شود.
استقبال کارمندان را چگونه ارزیابی میکنید؟
به هرحال شروع حفظ شاید کار سختی به نظر بیاد و ما سطح انتظارمان را بالا نمی بریم همین تعداد حافظ برای ما قابل توجه است؛ در بحث فرزندان انتظار حضور بیشتر در این طرح وجود دارد. این نکته قابل ذکر هست که اطلاع رسانی این طرح ب کارمندان از طریق سفیران محبت انجام می شود.
سخن آخر؟
دغدغه اصلی ما در حوزه ی دانشجویی است که ان شاءالله بتوانیم با سازوکار منظم در جذب و شناساندن طرح نسیم بهشتی به دانشجوها موفق تر عمل کنیم.
یکی از کاستی ها شناساندن و معرفی طرح نسیم بهشتی است که هنوز به آن صورت دلخواه اتفاق نیفتاده؛ ما باید از تمام ظرفیت های دانشگاه برای معرفی طرح نسیم بهشتی استفاده کنیم تا ان شاءالله بتوانیم دانشجوها را بیشتر با قران مأنوس کنیم. وقتی دانشجوی پزشکی با قرآن مأنوس شود اینها در فعالیت های پزشکی هم نمود پیدا می کند.
تهیه شده در سرویس فرهنگی مفدا قم

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.