جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۴

دکتر عین‌اللهی در اجلاس روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور خبر داد

بومی گزینی دانشجویان دستیاری به استان ها واگذار می شود

بومی گزینی دانشجویان دستیاری به استان ها واگذار می شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از بومی گزینی دانشجویان دستیاری تخصصی و تفویض جذب دانشجوی دستیاری تخصصی به استان‌ها خبر داد.

 به گزارش مفدا، دکتر عین اللهی عصر پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت با اعلام این خبر در اجلاس روسای دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور که  در مازندران برگزار شد ، گفت: امسال گزینش و جذب دانشجوی دستیاری تخصصی شرایط ویژه ای یافته و در پذیرش دستیاری ، بومی گزینی می شود تا  متخصصان پس از آموزش و فارغ التحصیلی برای ارائه خدمت به محل خود بازگردند. 

افزایش ۲۰ درصدی پذیرش دانشجوی پزشکی در مناطق محروم

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین اعلام کرد: ظرفیت پذیرش دانشجو در مناطق محروم  ۲۰ درصد افزایش یافته و از ۸ هزار به ۹۶۰۰ دانشجو افزایش می یابد. 

ضرورت ساخت خوابگاه‌های متاهلی 

دکتر عین اللهی از روسای دانشگاه ها خواست با کمک خیرین و سرمایه گذاران ساخت خوابگاه های دانشجویی و متأهلی را افزایش دهند و تاکید کرد: نظام سلامت باید در مساله افزایش جمعیت منسجم ، کارآمد و مؤثر  موثر عمل کند. 

وی با اشاره به دغدغه های رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص جمعیت و پیام اخیر ایشان، یادآور شد: قرارگاه عملیاتی جمعیت به منزله یک ستاد باید در هر دانشگاه علوم پزشکی کشور تشکیل و اقدامات عملی و نتایج حاصله را به طور مستمر و منظم به وزارتخانه اعلام کند./

sendComment

    commentHint
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.