یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۶

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان :

روابط عمومی ها افرادی امین و موجب تحرک سازمان هستند

نشست منطقه اي شمال كشور

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در جمع مسوولان روابط عمومی معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه های شمال کشور گفت: روابط عمومی ها افرادی امین و موجب تحرک سازمان خود می باشند.

به گزارش مفدا گیلان، دکتر افشین شفقی؛  معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، پیش از ظهر چهارشنبه در جمع مسوولان روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی شمال کشور که در سالن اجتماعات مجموعه فرهنگی آموزش پرورش در دهکده ساحلی بندر انزلی بر گزار شد حضور یافت و ضمن خوش آمدگویی و تبریک پیشاپیش عید سعید قربان به آنان گفت: رسالت شما در حوزه روابط عمومی رسالت آسانی نیست گذشته از اینکه تهیه خبر،  خود دارای اجزای مختلفی هست که باید با آگاهی و صرف وقت به آن پرداخته شود برای تهیه یک خبر که مخاطب چند لحظه وحتی با یک نگاه گذرا آن را در می یابد،  باید فرصت زیادی صرف شود و از این که برای تهیه یک خبر، چه بگوییم چه جور وچه وقت بگوییم نیز جای بحث دارد که در ادامه کارگاه توسط مدرسین به آن پرداخته می شود.

شفقی تصریح کرد: از زمان تولد سایت مفدا یک سال می گذرد شاید در ابتدای راه اندازی این سایت نگرانی های وجود داشت که این سایت خبری دانشجوی نتواند رسالت خود را انجام دهد که خوشبختانه پس از گذشت تقریبا یک سال برای بسیاری صاحبنظران مشخص شد که این سایت توانسته به وظیفه اصلی خود بپردازد که این مهم بدون کمک شما مسولین روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی کشور امکان پذیر نبود.

وی ادامه داد: جا دارد از تلاش های ارزنده جناب معماری؛  مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت نیز تقدیر وتشکر نمایم که در راه اندازی این سایت زحمات زیادی را متحمل شد و همینک نیز پشتیبان وحامی آن است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: مدیریت کردن مسئله فضای مجازی در حوزه دانشجویی مقوله بسیار مهم است. چرا که با گسترش کانال های ارتباطی مختلف ممکن است اخبار واطلاعاتی رد وبدل شود که باعث تشویش اذهان دانشجویان وحتی جامعه شود که این مهم رسالت شما را برای مدیریت کردن این فضا ها سخت تر وسنگین تر می کند.

شفقی اظهار داشت: در چهار سال گذشته و در دوره ی وزارت دکتر هاشمی بحث مشارکت دانشجویان در حوزهای مختلف بسیار پر رنگ شده است. و امروز نیز یکی از جاه هایی که دانشجویان می توانند مشارکت کنند و منشاء اثر باشند در حوزه اطلاع رسانی دانشجویی است. که خوشبختانه با راه اندازی کمیته اطلاع رسانی دانشجویی مفدا، دانشجویان در این حوزه نیز فعال شده اند.  

وی ادامه داد: دانشجویان دارای استعدادهای نهفته و ناشکفته ای می باشند که با ایجاد فضایی مناسب باید بتوانیم این استعدادها را شکوفا کنیم و هنر کشف استعداد دانشجویی باید در دستور کار شما مسوولین روابط عمومی معاونت های فرهنگی دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی قرار گیرد.

این مقام مسوول اشارهای هم به بحث آسیب ها در حوزه فرهنگی دانشگاه ها کرد و گفت: هر چه برای حوزه های فرهنگی در دانشگاه ها هزینه کنیم باز هم جا برای هزینه کردن دارد. ممکن است در آن واحد نتوانیم نتیجه این هزینه ها را ببینیم ولی در دراز مدت نتیجه و بازدهی آن به جامعه ما باز می گردد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان تاکید کرد: شما مدیران روابط عمومی ها باید بتوانیدباعث تحرک سازمان خود شوید و با برقراری ارتباط خوب و مناسب با کارکنان موجبات افزایش انگیزه آنان را در راستای ارتقای اهداف سازمانی فراهم نمایید.

در ادامه نیز برای توانمند سازی مدیران روابط عمومی معاونت های فرهنگی دانشجویی و دبیران کمیته اطلاع رسانی مفدا دانشجویی، سه کارگاه آموزشی اصول خبر نویسی–مخاطب شناسی، مصاحبه خبری و عکس خبری توسط اساتید برگزار شد.

گفتنی است،  در این همایش اعضاء شورای اطلاع رسانی،  مدیران روابط عمومی معاونت های فرهنگی و دانشجویی و دبیران کمیته اطلاع رسانی مفدا دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی شمال کشور  شامل گلستان –سمنان –شاهرود –مازندران و گیلان حضور داشتند و کارگاه مهارت های ارتباطی توسط دکتر فردین محرابیان؛  رییس دانشکده بهداشت (عضو شورای اطلاع رسانی)  ، کارگاه خبر نویسی توسط طلعت کاویانی؛  مدیر روابط عمومی دانشگاه(عضو شورای اطلاع رسانی)   روش های مصاحبه توسط سجاد ستوده، عکاسی خبری توسط کفایت آریایی،  مدرس عکاسی و  روش های رتبه بندی سایت مفدا توسط هانیه ایرانی؛  مسوول روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان و دبیر کمیته اطلاع رسانی این دانشگاه به حاضرین ارائه شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.