چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۷

فراخوان مهم بنیاد ملی نخبگان

فراخوان

بنیاد ملی نخبگان، برای دانش آموختگان دانشگاه‌ها و موسسات عالی کشور و دانشجویان سال آخر تحصیلی فراخوان مهمی را در خصوص جذب و نگهداری سرمایه انسانی منتشر کرد.

به گزارش مفدا همدان و به نقل از دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه، ناصر باقری مقدم قائم مقام بنیاد ملی نخبگان با اشاره به تصویب آیین‌نامه جذب و نگهداری سرمایه انسانی استعداد برتر و نخبه در دستگاه‌های اجرایی توسط هیات وزیران در اسفندماه سال 1400، گفت: این آئین‌نامه که به پیشنهاد مشترک بنیاد ملی نخبگان و سازمان اداری و استخدامی کشور مصوب شده، کلیه دستگاه‌های اجرایی را به جذب و نگهداشت استعدادهای برتر و نخبه مکلف کرده است.

وی ادامه داد: از این‌رو و به منظور شناسایی نخبگان و مستعدان برتر در زمینه‌های تخصصی، نظام اداری و حکمرانی، که علاقه‌مند به جذب و اشتغال در فعالیت‌های اجرایی هستند، سامانه «شناسایی برای جذب نخبگان در دستگاه‌های اجرایی کشور» در بنیاد ملی نخبگان راه‌اندازی شده است.

لذا دانش آموختگان دانشگاه‌ها و موسسات عالی کشور و دانشجویان سال آخر تحصیل می‌توانند برای استفاده از این تسهیلات تا ۱۰ خردادماه سال جاری (در فراخوان اول) جهت تشکیل و یا تکمیل پرونده و ثبت درخواست، به سامانه سینا به نشانی https://sina.bmn.ir/ مراجعه و اطلاعات خود را در این سامانه بارگذاری نمایند.

پس از انجام بررسی های اولیه، اطلاعات، پرونده فرد متقاضی به کارگروه تخصصی مربوطه ارسال می شود و در صورت تایید، بر اساس تخصص و توانمندی داوطلبان و همچنین نیاز دستگاه‌های اجرایی، متقاضیان شناسایی شده و پس از طی دوره‌های توانمندسازی توسط سازمان امور اداری و استخدامی به دستگاه‌ها معرفی ‌می‌شوند.

گفتنی است سامانه سینا، سامانه یکپارچه مدیریت نظام و اجتماعات نخبگان در مجموعه بنیاد ملی نخبگان است که به شناسایی، جذب و پشتیبانی مادی و معنوی از نخبگان کشور می‌پردازد.

sendComment

    commentHint
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.