دوشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۰

قائم مقام ستاد مرکزی اردوهای جهادی وزارت بهداشت:

بیشتر از هر زمان دیگری نیازمند کار جهادی هستیم /برگزاری قریب به ۱۰۰ اردوی جهادی تا پایان شهریور ماه

مهدی صالحی

قائم مقام ستاد مرکزی فعالیت‌های جهادی وزارت بهداشت با تاکید بر لزوم ترویج فعالیت و کار جهادی در میان دانشگاهیان گفت:  تاکید مقام معظم رهبری بر تقویت روحیه کار جهادی نشان دهنده این موضوع است که بیشتر از هر زمان دیگری نیازمند کار جهادی هستیم.

به گزارش مفدا، مهدی صالحی قائم مقام ستاد مرکزی اردوهای جهادی وزارت بهداشت، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار اخیر ایشان با اعضای هیئت دولت در خصوص فعالیت‌های جهادی گفت: تاکید مکرر رهبر معظم انقلاب بر لزوم تقویت روحیه کار جهادی و حمایت از اقدامات خودجوش مردمی در قالب فعالیت‌های جهادی نشان دهنده اهمیت این رویکرد در شرایط کنونی است و امروز بیشتر از هر زمان دیگری نیازمند روحیه و فعالیت جهادی هستیم.

صالحی در ادامه با اشاره ایجاد ستادهای دانشگاهی فعالیت‌های جهادی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گفت: بر اساس ابلاغیه اسفندماه سال گذشته و تاکید وزیر محترم بهداشت بر لزوم گسترش و تقویت فعالیت‌های جهادی در مناطق محروم، ستادهای دانشگاهی فعالیت‌های جهادی در دانشگاه‌های علوم پزشکی شکل گرفته است که برنامه‌ریزی و ساماندهی در خصوص فعالیت‌های جهادی حوزه سلامت در هر دانشگاه علوم پزشکی از وظایف اصلی ستادهای دانشگاهی است.

قائم مقام دبیر ستاد مرکزی اردوهای جهادی وزارت بهداشت از تشکیل ۲۳ کانون "فعالیت‌های جهادی" پس از ابلاغ آئین نامه مربوطه به دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: تعداد۲۳ کانون در حوزه "فعالیت جهادی" به هدف تقویت فعالیت‌های جهادی و عام‌المنفعه در دانشگاه‌های علوم پزشکی شکل گرفته است که در تلاشیم این کانون‌ها از نظر کمی و کیفی توسعه یابند.

صالحی در خصوص اهداف کانون‌های فعالیت جهادی علوم پزشکی افزود: هدف کانونهای فعالیت‌های جهادی پرداختن به فعالیت‌های داوطلبانه و عام‌المنفعه در میان دانشگاهیان است و  این کانون‌ها می‌توانند در کنار سایر کانون‌ها و تشکل‌هایی که به فعالیت‌های جهادی می‌پردازند، زمینه جذب حداکثری علاقه‌مندان و داوطلبان خدمات جهادی سلامت را در نقاط مختلف کشور فراهم سازند.

وی در ادامه با ارائه آماری از اردوهای جهادی برگزار شده توسط "کانون‌های فعالیت‌های جهادی" در دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: از ابتدای سال جاری ۶۴ اردو توسط "کانون‌های فعالیت‌های جهادی"  در ۲۴ دانشگاه علوم پزشکی برگزار شده است و تا پایان شهریور ماه سال جاری نیز تعداد قابل توجه دیگری، اردو توسط کانون‌های فعالیت‌های جهادی برگزار می شود.

صالحی در پایان گفت: امیدواریم تشکیل "ستادهای فعالیت‌های جهادی" در حوزه سلامت در کلیه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور بتواند موجب انسجام و هماهنگی بیشتر و جذب حداکثری دانشگاهیان در فعالیت‌های جهادی شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.