چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۶

آغاز به کار اولین شورای مشورتی جوان در دانشگاه علوم پزشکی اهواز

شورای مشورتی اهواز

شورای مشورتی جوان دانشگاه علوم پزشکی اهواز با حضور دانشجویان عضو کانون ها، تشکل ها و شورای صنفی دانشگاه آغاز به کار کرد.

به گزارش مفدا جلسه هماهنگی شورای مشورتی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با حضور دکتر اسماعیل ایدنی رئیس دانشگاه، دکتر آرزومند مشاور رئیس دانشگاه و رئیس اداره بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخ گویی به شکایات دانشگاه و دانشجویان عضو شورای جوان مشورتی شامل نمایندگان کانون‌ها، تشکل‌ها و شورای صنفی دانشجویی در سالن اجتماعات حوزه ریاست تشکیل شد.

ایدنی در این جلسه که روز یکشنبه ۲۹ فروردین ماه برگزار شد، هدف اصلی تشکیل شورا را بهره‌مندی از نظرات دانشجویان جهت اتخاذ تصمیمات مدیریتی مناسب، ایجاد زمینه‌های لازم جهت افزایش مشارکت دانشجویان در پیشبرد اهداف دانشگاه و کشور و توسعه توانمندی‌های دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز جهت تقبل مسئولیت‌ها و تصدی امور به عنوان مدیران آینده نظام سلامت عنوان کرد.

وی با بیان اینکه زمینه‌های مساعد برای چند صدایی بودن فضای دانشجویی در دانشگاه به وجود آمده، گفت: ما وظیفه خود می‌دانیم از کلیه تشکل‌ها و کانون‌هایی که  به صورت قانونمند و فارغ از وابستگی‌های حزبی به انجام فعالیت می‌پردازند حمایت کنیم تا زمینه‌های رشد فکری، تضارب آرا و بالندگی علمی و فرهنگی فراهم شود و حرکت دانشجویی با نشاط به نقش موثر خود در رشد، پیشرفت و خودکفایی کشور پیش رود.

در ادامه جلسه دکتر پاک مهر مشاور جوان رئیس دانشگاه گفت: ایده تشکیل این شورا با نگاه‌ها و تفکرجدید و برای اولین بار در کشور با نظر رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز مطرح شد که پس از گفتگوهای متعدد در قالب سه جلسه مقدماتی با نمایندگان تشکل‌ها، کانون‌ها و انجمن‌های دانشجویی، امروز شاهد شروع به کار رسمی این شورا هستیم.

وی در پایان با بیان اینکه این شورا از امروز کار رسمی خود را زیر نظر رئیس دانشگاه آغاز کرده، گفت:هماهنگی‌های لازم  با مدیر مطالعات و برنامه‌ریزی استراتژیک دانشگاه به عمل آمده تا در تعیین اولویت‌ها و هدفگذاری‌ها از نظرات دانشجویان به صورت موثر و مستمر استفاده شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.