چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۲

در آستانه اخذ رای اعتماد مجلس برای وزرای پیشنهادی دولت، دکتر کوروش عزیزی گفت:

موفقیت های وزارت بهداشت با وزارت قاضی زاده هاشمی تداوم می یابد

دکتر کوروش عزیزی

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به معرفی دکتر قاضی زاده هاشمی به عنوان وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: وی از وزیران موفق دولت یازدهم است که عملکرد موفق و قابل تحسینی در اجرای طرح تحول نظام سلامت داشته است و رای اعتماد مجدد نمایندگان به وی زمینه ساز تداوم موفقیت های این وزارتخانه است.

دکتر کوروش عزیزی روز چهارشنبه در گفت و گو با مفدا شیراز به برخی از اولویت های رییس جمهوری در حوزه بهداشت و درمان اشاره کرد و گفت : با نگاهی که دکتر روحانی دراین حوزه دارند و بحث سلامت را از مهمترین اولویت های دولت مطرح کرده اند ، وزیر بهداشت می تواند مانند دولت یازدهم خیلی موفق دراین عرصه ورود کند و با اجرای برنامه های پیش بینی شده در برنامه ششم توسعه درخشش بهداشت و درمان در کشور تداوم یابد .
عضو هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز موفقیت برخی از امور در این حوزه را منوط به همراهی و همکاری بیمه ها و سازمان های بیمه گر دانست و بیان داشت : البته در حوزه فرهنگی علی رغم محدودیت های مالی و بودجه ای انقباضی ، برآیند فعالیت های وزیر مثبت بوده است ، در حوزه فرهنگی وزارت نیز ما شاهد موفقیت های چشمگیر بوده ایم ، حضور دکتر فراهانی در حوزه فرهنگ وزارت بهداشت با چهارچوب هایی که وزیردراین حوزه ترسیم کرده است می تواند راهگشای مسایل و چال شهای فرهنگی دانشگاهها و وزارت بهداشت باشد ، البته در اینجا هم فعالیت های فرهنگی تا کنون مثبت بوده است اما برای تعالی آن نیز می توان برنامه ریزی کرد.
عزیزی به فعالیت های فرهنگی و ورزشی در حوزه وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت : در حوزه ورزش و فرهنگ و برگزاری جشنواره های فرهنگی و هنری وزارت بهداشت خیلی مناسب و منظم برنامه ها را به پیش برده است ، با پوشش رشته های مختلف ورزشی و فرهنگی دراین حوزه ما شاهد درخشش دانشجویان بوده ایم.
وی ادامه داد: جشنواره های قرآن و عترت در بخشهای اساتید و دانشجویی و پرسنلی به درستی برگزار شده است، نشریات دانشجویی از نظر کمی و کیفی موفق بوده است مقاله های وزینی در نشریات دانشجویی نگارش شده است ، این مواد همه از توانمندی های فرهنگی در حوزه وزارت بهداشت است .

حضور دکتر فراهانی در حوزه فرهنگ وزارت بهداشت با چهارچوب هایی که وزیردراین حوزه ترسیم کرده است می تواند راهگشای مسایل و چالش های فرهنگی دانشگاهها و وزارت بهداشت باشد.


معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه ها اشاره کرد و گفت : در این زمینه نیز دانشگاه های علوم پزشکی عملکرد نسبتا موفقی داشته اند.
وی افزود: این برنامه ها با همکاری دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها برگزار می شود و می توان گفت درسالهای اخیر برگزاری چنین برنامه ای ضابطه مند شده است .
عزیزی اضافه کرد : در دولت یازدهم، ساختارمند و ضابطه مند کردن ساختارها در حوزه فرهنگ در وزارت بهداشت و درمان به درستی دنبال شده است ، تفسیر پذیری دراین حوزه به حداقل رسیده و سعی شده است فضایی آرامش بخش ایجاد شود ، فضای آرام ایجاد شود و حفظ گردد ، این به معنای منفعل بودن نیست ، فضای با نشاط و فعال دانشجویی ایجاد شده است ، آرامشی که در جریان است ستودنی است .
این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: در سایر حوزه ها نیز ما شاهد عملکرد مناسب وزیر بهداشت بوده ایم ، البته کمبودهای مالی در حوزه عملکرد رفاهی و دانشجویی هم وجود دارد که اگر بر طرف شود گامهای خوبی میتوان برداشت ، المپیادهای دانشجویی با کیفیت برگزار شده و این اقدامات موفقیت آمیز بوده است .
عزیزی یادآور شد : وزارت بهداشت متولی سلامت جامعه است استادان و دانشجویان و پرسنل در این وزارتخانه نیز باید از سلامت جسم و روان برخوردار باشند ، برونداد فعالیت های فرهنگی و ورزشی در راستای تامین سلامت پرسنل و دانشجویان در وزارت بهداشت با درایت دکتر قاضی زاده قابل توجه است .
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت : ما انتظار داریم در حوزه فرهنگی و دانشجویی مسایل افزایش سرانه رفاه دانشجویی دراولویت قرار گیرد با توجه به تورم موجود نیازاست که سرانه اعتباری رفاهی دانشجویی افزایش یابد. واگذاری خدمات به بخش خصوصی و برون سپاری هم در دستور کار باشد ، تقویت مستمر ورزش همگانی و ورزش قهرمانی باید تداوم داشته باشد و اقداماتی که فضای شور و نشاط دانشجویی را تقویت می کند دراولویت قرار گیرد .
وی گفت : دانشجویان قشر آینده ساز جامعه هستند و این مسئله مورد تاکید رهبر معظم انقلاب نیز می باشد که دانشجو سیاست دان باشد ولی سیاست زده نباشد ، فضا برای آزاد اندیشی فراهم باشد تا دانشجو فکرش را بر زبان بیاورد ، این ها باید اولویت های اصلی وزیر در چهار سال آینده باشد .

در حوزه کار فرهنگی و مطالبه گری دانشجویی، هیچ خط قرمزی به جز قانون اساسی، شرع و اخلاق نمی شناسم


این مقام مسئول در باره خط قرمز ها در حوزه سلامت نیز گفت : خط قرمز در فعالیت های دانشجویی دراین حوزه رعایت قانون است ، قانون اساسی در کشور ما مترقی و توسعه یافته است و همه مفاد قانون باید مورد توجه باشد ، قانون اساسی منشور مورد تایید همه مردم است ، چهارچوب های شرع و اخلاق هم البته باید مورد توجه باشد ، در حوزه فرهنگ و سیاست و مسایل اجتماعی اگر در این چهارچوب ها و خط قرمزها حرکت کنیم پذیرفته شده و آزاد است و سلایق مختلف دراین چهارچوب ها میتواند مطرح شود و فعالیت آزادانه شکل گیرد .
عزیزی گفت : هیچ فرد منطقی و با تفکر عقلایی بیرون از این خطوط قرمز نمی تواند اعتقادی به فعالیت داشته باشد ، بیشتر از این ما محدودیتی و خط قرمزی برای فعالیت دانشجویی و فرهنگی نمی شناسیم و معتقدیم وزارت بهداشت نیز تا کنون در همین مسیر حرکت کرده است.
بررسی صلاحیت گزینه های پیشنهادی رئیس جمهوری برای تصدی مسئولیت وزارتخانه های دولت دوازدهم روز سه شنبه آغاز شده است و در دو نوبت کاری در مجلس شورای اسلامی ادامه دارد. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.