چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۰

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه در مراسم اختتامیه اردوهای جهادی گفت:

خدمات درمانی ارایه شده در اردوی جهادی امسال بی نظیر بود /بالغ بر ۸۰۰ ویزیت رایگان در مناطق محروم صورت گرفت

اختتامیه اردوی جهادی ارومیه

به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و معاونت فرهنگی ودانشجویی اختتامیه اردوهای جهادی سال ۹۶ در منطقه چایپاره با حضور میر کاظم یکانی مسئول بسیج دانشجویی استان ، آقای آذرنوش مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه، حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا پور اکبرامام جمعه موقت شهرستان و جمعی از مسئولین چایپاره در روز سه شنبه ۲۴ مرداد ماه۹۶ برگزار شد.

به گزارش مفدا ارومیه ،به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و معاونت فرهنگی ودانشجویی اختتامیه اردوهای جهادی سال ۹۶ در منطقه چایپاره با حضور میر کاظم یکانی مسئول بسیج دانشجویی استان ، آقای اذرنوش مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه، حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا پور اکبرامام جمعه موقت شهرستان چایپاره و جمعی از مسئولین شهرستان چایپاره برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا پور اکبرامام جمعه موقت شهرستان چایپاره: این اردوها کارخانه‌های بزرگ انسان سازی هستند ، مشارکت کنندگان در این اردوها در آینده خود بیشتر از سایرین به درد مردم آگاه تر خواهند بود.

وی در ادامه افزود:اردوهای جهادی خدمت به مردم محروم را در جهادگران نهادینه می‌نماید که خود را حتما در آینده نشان خواهد داد.

در ادامه مراسم دکتر میرکاظم یکانی مسئول بسیج دانشجویی استان آذربایجان غربی در این آیین با تشکر از زحمات دانشجویان جهادگر در سخنانی اظهار داشت: اردوی جهادی دانشجویی با هدف محرومیت زدایی در عرصه های مختلف در این منطقه برگزار شد که امیدوارم که توانسته باشیم گامی هر چند کوچک در محرومیت زدایی برداشته باشیم، خدمات ارائه شده در این اردو شاید با خدمات در سایر کلینیک های خاص از نظر مادی قابل مقایسه نبوده و محدود تر می‌باشد، ولی ارزش حقیقی و معنوی آن بسیار بالاتر است.
یکانی در ادامه گفت: جهادگران برای اهداف انقلاب وارد اردوی جهادی میشوید، سعی کنید ارتباطات خود و کار برای خدا و مطالبه گری را در دانشگاه ادامه دهید ، این مراسم مراسم اختتامیه نبوده بلکه آغاز فعالیت های بعدی در این زمینه است

وی بیان کرد: امیدوارم اهالی روستا تقصیر و قصور احتمالی ما را در این مدت حضور در روستا به بزرگواری خود ببخشند و همه ما را حلال کنند.

عرفان سعادت مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه نیز در یک گزارش کامل از کارهای انجام شده توسط جهادگران بیان کرد: خدمات درمانی ارایه شده در اردوی جهادی امسال در نوع خود بی نظیر بود، دانشجویان به کمک تیم پزشکی و بهداشتی همراه خود توانستند خدمات زیادی ارائه دهند از جمله: تعداد ۶۳۱ ویزیت رایگان توسط تیم پزشکان عمومی و پرستاران ، ۲۰۰ ویزیت دندانپزشکی و ارائه خدمات دندانپزشکی رایگان ،برگزاری کلاس های آموزش ویژه مردم و رابطین بهداشتی با موضوعات: تغذیه سالم ، پیشگیری از پوکی استخوان ، بیماری هاری ، وبا ، بهداشت دهان و دندان ، مشاوره ازدواج  و ارائه ۲۰۰ بسته بهداشتی درمانی شامل: بتادین ، باند ، گاز ، چسب زخم ، سم و چسب موش ، پمفلت های آموزشی ، کلر و … اشاره کرد.

وی افزود: انجام یک فقره پروژه عمرانی شامل رنگ آمیزی کلاس های یک مدرسه که به عنوان برنامه های عمرانی این گروه میتوان نام برد.

عرفان سعادت تصریح کرد: برگزاری برنامه های فرهنگی متنوع از عمده ترین فعالیت های حرکت جهادی امسال بوده است که می توان به این موارد اشاره کرد: برپایی نماز جماعت در همه روستاها در این ایام ، اجرای طرح تلاوت و برگزاری جلسات تفسیر و احکام ، برپایی گشت های فرهنگی با هدف ترویج فرهنگ اسلامی ، دیدار با کلیه خانواده های معظم شهدای روستاها و اهدا لوح تقدیر و…

و در پایان مراسم از کلیه دانشجویان حضور یافته در این اردوی چند روزه تقدیر و تشکر به عمل آمد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.