چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۷:۳۵

گزارشی از آئین اختتامیه «نشست توسعه توانمندی‌های فعالان فرهنگی» دانشگاه‌های علوم پزشکی:

آموزش و توسعه مهارت‌های مرتبط با حوزه فرهنگی برای فعالان فرهنگی تقویت شود

برگزاری کارگاه مدیریت اقامه نماز ویژه فعالان فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی کشور

سومین دوره نشست «توسعه توانمندی فعالان فرهنگی» دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور عصر امروز ۲۳ مرداد ماه به کار خود پایان داد. در مراسم اختتامیه این دوره بر ضرورت ادامه آموزش و توسعه مهارت‌های مرتبط با حوزه فرهنگی تاکید شد.

به گزارش مفدا، در آئین اختتامیه «سومین دوره توانمندسازی فعالان فرهنگی» دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد، بر ضرورت توجه بیشتر به آموزش مهارت‌ها و  توسعه مهارت‌های مرتبط با حوزه فرهنگی تاکید شد.

در ابتدای مراسم اختتامیه امیر للـگانی مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت ضمن تشکر از عوامل برگزاری این رویداد گفت: در تلاش هستیم تا بسترهای مناسبی در چهارچوب قوانین نظام برای توسعه فرهنگی در دانشگاه‌ها ایجاد کنیم تا زمینه مشارکت بیشتر دانشجویان در فعالیت‌های فرهنگی و فوق برنامه فراهم شود.

للـگانی با اشاره به فعالیت حدود ۴۰۰ کانون فرهنگی در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور اظهار کرد: بخش عمده این کانون‌ها در حوزه مذهبی مشغول به کار هستند. می‌توان این کانون‌ها را به عنوان خط مقدم فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه‌ها تلقی کرد.

وی افزود: توسعه توانمندی‌ها و مهارت‌ها ویژه فعالان فرهنگی باید  ادامه پیدا کند تا تاثیرگذاری آن را بتوانیم مشاهده کنیم. همچنین موضوع اقامه نماز یکی از فعالیت‌هایی است که توسط کانون‌های مذهبی در دانشگاه‌ها دنبال می‌شود و امیدواریم فرهنگ اقامه نماز با قدرت بیشتری پیگیری شده و ثمرات آن را به زودی مشاهده نمائیم.

در ادامه این مراسم ذبیح الله شاه‌مرادی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزاری سومین دوره نشست توسعه توانمندی‌های فعالان فرهنگی در شهر اصفهان را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی این رخداد فرهنگی متناسب با مسائل و موضوعات روز تهیه شده بود و طبیعتا مخاطبان این برنامه‌ها نیز توانستند از ثمرات و مزایای آن بهره‌مند شوند.

حمید حیدری رئیس اداره مطالعات و پژوهش‌های فرهنگی وزارت بهداشت ابراز امیدواری کرد تا برگزاری مداوم این دوره ها بتواند نقش شایانی در توانمندسازی مدیران فرهنگی دانشگاه ایفا کند و به دنبال آن دانشجویان نیز بتوانند با مشارکت بیشتر در امور فرهنگی در زندگی و تحصیل خود موفق باشند.

در ادامه مدیران و کارشناسان فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در قالب دو فرم نظر سنجی از سوی وزارت بهداشت و همچنین دانشگاه علوم پزشکی اصفهان کارگاه‌های برگزار شده در این دوره را مورد ارزیابی قرار دادند.

در پایان مراسم اختتامیه، از دکتر فیضی مدیر کل فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تبریز که میزبان دوره قبل «توسعه توانمندی های فعالان فرهنگی» بود تقدیر و تشکر شد.

سومین دوره نشست توسعه توانمندی‌های فعالان فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با حضور مدیران و کارشناسان فرهنگی دانشگاه‌ها از روز شنبه ۲۱ مرداد سال جاری آغاز و تا عصر روز دوشنبه ۲۳ مرداد در  دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.