شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۰

به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گلستان؛

اردوی جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گلستان در روستای ابوذر از توابع شهرستان گنبد کاووس برگزار شد

اردوی جهادی

به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گلستان، اردوی جهادی با حضور جمعی از دانشجویان جهادگر دانشگاه، از تاریخ ۲۹ دی ماه الی ۱ بهمن ماه ۱۴۰۰، در روستاهای محروم ابوذر۱ و ۲ و ۳ از توابع شهرستان گنبد کاووس برگزار شد.

به گزارش مفدا گلستان، به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گلستان، اردوی جهادی دانشگاه با حضور جمعی از انشجویان جهادگر دانشگاه، از تاریخ ۲۹ دی ماه تا ۱ بهمن ماه ۱۴۰۰ در روستاهای ابوذر ۱، ۲، ۳ از توابع شهرستان گنبد کاووس برگزار شد.

گفتنی است دکتر صادقعلی عظیمی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در طی بازدیدی از فعالیت های اردوی جهادی مذکور در گفتگوی به خبر نگار مفدا گلستان گفت : انتخاب چنین اماکنی در جهت ارائه خدمات جهادی نشان از نگاه عالمانه ای دارد که مبتنی بر عدالت و خدمات به محرومین و مستضعفین است. این نگاه اگر در بین مسئولین باشد زیبنده ترین کاری است که می توان بنابر نیاز سنجی در جهت رساندن خدمات به مردم انجم داد. وی ادامه داد : این قبیل فعالیت ها در قالب خدمات دندانپزشکی، خدمات مامایی و مادر کودک، پزشکی و حتی افعال و بزرگسالان صورت می پذیرد.

دکتر عظیمی در این گفتگو به ایام امتحانات دانشجویان اشاره کرد و خاطر نشان کرد : این قبیل فعالیت هادر زمان امتحانات تداعی گر فعالیت دانشجویان در دوران دفاع مقدس است که در زمان هم مانند زمان کنونی الویت رفع نیاز در جبهه های جنگ بوده است. و در زمان حال هم نیز هماننند همان دوران دانشجویان در قالب خدمات جهادی در کنار مردم هستند. و اینگونه است که تفکربسیجی و و لایی در قالب تیم های جهادی تبلور پیدا میکند.

در حاشیه برپایی این اردوی جهادی امین صالح سرپرست اردوی جهادی به خبرنگار مفدا گلستان گفت : در این اردوی جهادی ۴۰ نفر از ساکنان روستای توابع گنبد کاووس از خدمات دندانپزشکی برخوردار شدند. اکثر ساکنین این روستا به دلیل خشک شدن سد وشمگیر کشاورزان فعالیت کاری خود را از دست دادند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.