چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۷

در ادامه سلسله نشست‌های هم اندیشی ویژه کارکنان؛

دومین نشست هم‌اندیشی با محوریت سبک زندگی ایرانی اسلامی در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برگزار شد

مفدا

دومین نشست هماندیشی مسئولین و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با محوریت سبک زندگی ایرانی اسلامی و با هدف ارائه راه‌کارهای حفظ تندرستی از دیدگاه طب سنتی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا کرمانشاه، به همت مدیریت فرهنگی و امور فوق برنامه دانشگاه و با همکاری دبیرخانه بیانیه گام دوم انقلاب دومین جلسه از سلسله نشست‌های هم اندیشی مسئولین و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با محوریت سبک زندگی ایرانی اسلامی و با موضوع راه‌کارهای حفظ تندرستی از دیدگاه طب سنتی در تاریخ ۲۹ دی ماه ۱۴۰۰ در محل سالن شهدای دانشجوی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برگزار شد.

در ابتدای جلسه، دکتر زهرا جعفری متخصص طب سنتی بیان داشت: اسباب تندرستی و جلوگیری از بیماری‌ها تحت اصول راه‌کارهایی ۶ گانه‌ای است که شامل: آب و هوا، خوردن و آشامیدن، خواب و بیداری، استفراغ و احتباس، فعالیت بدنی و حالات روحی و روانی (استرس و اضطراب) می‌باشد که سلامت بدن و روان را تحت شعاع قرار می‌دهد و اهمیت زیادی در حفظ ثروت حیاتی انسان دارد.

وی سپس اشاره کرد: برای این که یک فرد تغذیه مناسبی داشته باشد، حتماً باید از نوع مزاج خود، محیط جغرافیایی که در آن زندگی می کند و طبیعت مواد غذایی از نظر سردی، گرمی، رطوبت و خشکی آشنایی داشته باشد؛ در غیر این صورت اگر از بهترین و گران‌ترین مواد غذایی هم استفاده کند، برای او مفید نخواهد بود.

از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه می‌توان به تعریف کلی از طب، مفهوم سلامت، چگونگی حفظ تندرستی، تعامل میان کیفیات در بدن، تعامل میان اخلاط چهار گانه ( آب، زمین، هوا و آتش) و تعامل کار اعضا و اندام های بدن اشاره کرد. /انتهای پیام

خبرنگار: مینا حیدری

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.