سه‌شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۷

حضور جهادگران کانون هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی گناباد در پویش ایران سرسبز، ایران قوی

گزارش تصویری/ پویش ایران سرسبز، ایران قوی در گناباد

دبیر کانون هلال احمر مدیریت تعالی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی گناباد از حضور دانشجویان جهادگر این کانون در پویش ایران سرسبز، ایران قوی خبر داد.

به گزارش مفدا - گناباد، محمد آلامی در این باره اظهار کرد: پویش ایران سرسبز، ایران قوی به همت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گناباد در منطقه عمرانی برگزار شد.

وی ادامه داد: این پویش فرصتی شد تا ۱۶ نفر از دانشجویان جهادگر کانون هلال احمر دانشگاه با اقدام جهادی، در پوشش گیاهی کشور و احیای فرهنگ درختکاری و حفاظت از منابع طبیعی به کمک اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شتافته تا با کاشت بیش از هزار اصله نهال؛ بار دیگر نقش آفرینی کنند.

دبیر کانون هلال احمر مدیریت تعالی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی گناباد افزود: پویش مردمی ایران سرسبز، ایران قوی و هر ایرانی یک درخت، یک پویش مردمی است که چشم انداز آن نیز ایرانی سرسبز و ایرانی قوی است.

آلامی بیابان زدایی و کاهش گرد و غبار را از جمله هدف‌های این پویش در منطقه عمرانی گناباد دانست و گفت: برنامه پویش ملی ایران سرسبز با اجرای عملیات نهالکاری و بذرکاری در سراسر کشور و خراسان رضوی با کاشت نهال و بذر برگزار شده است.

دبیر کانون هلال احمر مدیریت تعالی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی گناباد اذعان کرد: ارتقای نقش مردم و گروه‌های جهادی در توسعه نهالکاری و فضای سبز از دیگر دلایل این پویش در کشور بوده است.

شایان ذکر است در این پویش بیش از هزار اصله نهال‌ تاغ در اراضی عمرانی که کانون بحرانی فرسایش بادی است؛ کاشته شد.