یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۹

اختصاص بیش از ۲ هزار میلیارد تومان به شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه بهداشت‌ودرمان

شرکت های دانش بنیان

شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نخستین حوزه دریافت‌کننده تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی در دولت یازدهم بودند.

به گزارش مفدا، شرکت‌های حوزه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با ارائه بیش از ۷۳۴ طرح،  ۲ هزار و ۱۷۸ میلیارد تومان از تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی را به خود اختصاص دادند.

این شرکت‌ها در عرصه صادرات به کشورهای مختلف و حتی کشورهای پیشرفته موفق شده‌اند با استانداردهای بین‌المللی هماهنگ شده و در عرصه‌های مختلف بویژه در عرصه تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی  به پیشرفت‌های قابل توجهی دست یابند.

فعالیت در حوزه فناوری‌های زیستی با بیش از ۴۸۴ طرح در حوزه تجهیزات پیشرفته، در حوزه ساخت، تولید و آزمایشگاه با بیش از ۳۳۲ طرح، داروهای پیشرفته با ۱۹۲ طرح، وسایل، ملزومات و تجهیزات پزشکی با ۵۸ طرح بخش‌هایی از طرح‌های مرتبط با حوزه پزشکی را به خود اختصاص داده‌اند.

به گزارش ایسنا، انواع تسهیلات ارائه شده به حوزه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شامل قرض‌الحسنه، تسهیلات کوتاه مدت، طرح‌هایی در مرحله توسعه فناوری، طرح‌های قبل از تولید صنعتی، کمک، مشارکت، سرمایه در گردش و تسهیلات است.

از مجموع شرکت‌های دانش بنیان ارائه کننده طرح در حوزه یاد شده ۹ درصد دانش‌بنیان صنعتی، ۲۳ درصد دانش‌بنیان تولیدی و ۶۸ درصد دانش‌بنیان نوپا هستند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.