سه‌شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۹

به همت جهادگران دانشگاه علوم پزشکی بم؛

زوج جوان کم برخوردار به خانه بخت رهسپار شدند

زوج جوان کم برخوردار به خانه بخت رهسپار شدند

با توجه به ابلاغ سیاست‌های کلی جمعیت از سوی مقام معظم رهبری، و مشکل کاهش نرخ جمعیت در کشور، به همت کانون فعالیت های جهادی اداره تعالی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بم، شرایط ازدواج زوج جوان کم برخوردار فراهم شد.

به گزارش مفدا بم، ازدواج به عنوان راه حلی اجتماعی و پسندیده برای سامان دادن و ثبات بخشیدن به زندگی و اهرمی برای رهایی از گناه و تباهی است. در سال‌های اخیر غلبه فرهنگ برگزاری جشن‌های پر هزینه و توجه به حاشیه‌های کم ارزش در مقوله ازدواج و تحمیل هزینه‌های گزاف به طرفین، سبب افزایش سن ازدواج و بروز آسیب‌های اجتماعی گردیده و مهم تر از همه جامعه را با مشکلات فراوان در زمینه تشکیل خانواده مواجه ساخته است.

در این بین جهیزیه یکی از مهمترین نیازهای زوج ها برای شروع یک زندگی مشترک است که در این شرایط بد اقتصادی بسیاری از خانواده های کم بضاعت توانایی تهیه آن را ندارند و کمک نیکوکاران و خیرین می‌تواند بسیاری از مشکلات شروع زندگی این زوج ها را برطرف کند. در همین راستا جهادگران کانون فعالیت های جهادی دانشگاه علوم پزشکی بم آستین همت را بالا زده و با معرفی زوج جوان تحت پوشش بهزیستی، به خیرین، هزینه راه اندازی جشن عروسی اعم از آرایشگاه، گل، میوه، شیرینی و مقداری جهیزیه برای شروع زندگی فراهم شد.

مصطفی چاوشی کارشناس کانون فعالیت های جهادی در این باره گفت: با توجه به ابلاغ سیاست‌های کلی جمعیت از سوی مقام معظم رهبری، و مشکل کاهش نرخ جمعیت در کشور به یک عزم ملی و برنامه ریزی اساسی نیاز است. به همین منظور جهادگران کانون فعالیت های جهادی اداره تعالی فرهنگی دانشگاه، با همکاری خیرین، توانستند با جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی مجلس جشنی برای زوج تحت پوشش بهزیستی فراهم آورند و آنها را به خانه بخت رهسپار کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.