یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۷

دکتر وفائی مدیر تربیت بدنی دانشگاه:

ایجاد روحیه نشاط و شادابی دانشجویان برای ما مهم تر از کسب مدال است

دکتر وفایی

مدیر تربیت بدنی دانشگاه در آستانه اعزام دانشجویان به سیزدهمین المپیاد ورزشی دختران بهداشت از اقدامات این مدیریت در همین راستا خبر داد

دکتر وفایی در رابطه با آمادگی تیم های اعزامی در این دوره از المپیاد ورزشی نسبت به سال گذشته بیان نمود: برنامه ریزی ها برای این دوره از المپیاد، برای نخستین بار بلافاصله پس از اتمام دوازدهمین دوره المپیاد ورزشی صورت پذیرفت و در واقع جلسات تمرینی دانشجویان دختر دانشگاه از مهر ماه سال 1395 و برای 9تیم آغاز گردید. مدیر تربیت بدنی دانشگاه در همین راستا افزود: در این دوره از المپیاد دانشجویان دختر دانشگاه در 9رشته ورزشی (شنا- بدمینتون- والیبال- بسکتبال- تنیس روی میز- تیراندازی- دوومیدانی- شطرنج و کاراته) به غیر از رشته فوتسال شرکت خواهند نمود که علت شرکت ننمودن در رشته فوتسال، عدم وجود متقاضی در رشته مذکور بود که برای این امر نیز تمهیداتی در نظر گرفته شده است تا دانشجویان سال آینده در این رشته ورزشی نیز شرکت کنند. دکتر وفایی در ادامه سخنان خود به کاروان 93 نفره با حضور 10 مربی، 9 سرپرست و 8 همراه در کنار دانشجویان اشاره نمود. وی یکی دیگر از ویژگی های المپیاد امسال را نحوه آماده سازی تیم ها دانست و گفت: در این دوره از المپیاد مجموعه تربیت بدنی سعی نمود تا کلیه خدمات مهم و ضروری را برای تمامی تیم ها مهیا نموده و در واقع دانشجویان ورزشکار را در این مدت برای شرکت هر چه بهتر در المپیاد، آماده سازد.

دبیر منطقه 10 دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور اظهار داشت: این دوره از المپیاد از ویژگی های خاصی از جمله ارتقاء سطح و درجه مربیان تیم ها، وجود مربیان بین المللی در برخی از رشته ها، امکان تمرین نمودن دانشجویان در محیط های باشگاهی خارج از دانشگاه، برگزاری جلسات تمرینی دانشجویان با اعضای تیم ملی کشور در برخی از رشته ها، وجود دانشجویان ملی پوش در کاروان اعزامی و برگزاری مسابقات خارج دانشگاهی در سطح پایتخت و... برخوردار است.

دکتر وفایی در بخش دیگری از سخنان خود رسیدگی به بحث سلامت دانشجویان از نظر آمادگی جسمانی، آمادگی تنفسی و بحث ارزیابی عملکرد دانشجویان از نظر میزان آمادگی برای شرکت هرچه بهتر در این دوره از المپیاد ورزشی را بسیار مهم دانسته و افزود: امسال برای نخستین بار مدیریت تربیت بدنی جلسات مشترکی را با دکتر عابدی یکتا مدیر گروه پزشکی، ورزشی دانشگاه برگزار نموده و به مسائل مهمی چون راه های تقویت بنیه جسمانی و انرژی ورزشکاران پرداخته شد. مدیر تربیت بدنی دانشگاه همچنین اذعان داشت: بنده نگاه ویژه ای به ورزش بانوان دارم و معتقدم جامعه سالم،جامعه ای است که بانوان سالم در آن حضور داشته باشند و ورزش نمودن برای محقق نمودن این امر و حفظ سلامتی بسیار مهم است. وی خاطرنشان ساخت: یک اتفاق خوشایند در تیر ماه سال جاری رخ داد و آن افتتاح سالن ورزشی در بزرگترین خوابگاه دانشگاه -مجتمع خوابگاهی حضرت زهرا(س)- بود تا سرانه ورزشی دانشجویان دختر دانشگاه ارتقاء یابد و امیدواریم از این طریق اثر مهمی در ورزش همگانی دانشجویان گذاشته باشیم.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه در خصوص اهمیت مسائل پزشکی در این دوره از المپیاد اظهار داشت: ارتفاع شهر شهرکرد، میزبان این دوره، از سطح دریا حدود۲۰۰۰ متر است و در مقایسه با ارتفاع شهر تهران که به طور میانگین ۱۵۰۰متر است حدود ۵۰۰ متر بیشتر می باشد که این میزان اختلاف، قابل توجه بوده و در توان تنفسی و هوازیِ ورزشکاران تأثیرگذار خواهد بود. دبیر منطقه 10 دانشگاه های علوم پزشکی افزود: این میزان اختلاف ارتفاع موجب رقیق تر شدن میزان اکسیژن در هوای شهر میزبان است، که تمهیداتی را نیازمند است تا بازده ورزشکاران ما افزایش یابد. بدین منظور ما مکمل درمانی برای دانشجویان را از یک ماه قبل از مسابقات آغاز نمودیم و برای آشنایی دانشجویان با ارتفاع، آشنایی تیم ها با یکدیگر و افزایش همکاری دانشجویان با مربیان و مسئولین، اردوی کوهپیمایی را تا پایان مرداد ماه برگزار خواهیم نمود، چرا که هدف اولیه ما ایجاد نشاط و انگیزه در بین دانشجویان است. وی افزایش تعداد دانشجویان مشارکت کننده را در این دوره از المپیاد را شاخصی مهم دانست و گفت: این شاخص مهم به نسبت سال های گذشته ارتقاء قابل توجهی داشته است که این امر برای بنده نیز بسیار خوشایند می باشد.

دکتر وفایی تغییرات در بخش نحوه اطلاع رسانی به دانشجویان، ایجاد کانال ویژه کلیه تیم ها و مربیان، برگزاری سلسله جلسات منظم با کلیه تیم ها و مربیان، تنظیم جدول گانت و اقدام براساس آن، برگزاری نشست های مشترک با مدیران تربیت بدنی دانشگاه های علوم پزشکی ایران و تهران، پیشنهاد برگزاری کنگره های علمی در جنب این المپیاد و... را از تغییرات مهم این دوره از المپیاد ورزشی برشمرد.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه ضمن اشاره به این موضوع که رنگ غالب البسه کاروان اعزامی امسال نیز، با توجه به رنگ دانشگاه آبی انتخاب شده است، افزود: شعار حضور دانشجویان در این دوره از المپیاد شعار همیشگی دانشگاه یعنی (تیم علوم پزشکی؛ فقط شهید بهشتی) است و هدف ما برای شعار امسال، تلاش برای بهتر بودن است. دکتر وفایی اظهار داشت: آن چیزی که برای ما از اهمیت به سزایی برخوردار بوده و در اولویت است، ایجاد روحیه شادابی و نشاط در بین دانشجویان است تا  کسب مدال های متعدد.

وی تأکید نمود: قبل از اعزام دانشجویان دختر دانشگاه، مراسم بدرقه آن ها را در شهریور ماه، همانند سال گذشته که برای دانشجویان پسر دانشگاه به دوازدهمین دوره المپیاد ورزشی برگزار نمودیم، خواهیم داشت. در واقع با برگزای این قبیل برنامه ها باعث افزایش انگیزه در دانشجویان می شویم تا احساس دیده شدن بنمایند و ما نیز در مقابل شاهد نتایج خوبی از آن ها باشیم. دکتر وفایی در ادامه سخنان خود اذعان داشت: تمام سعی ما بر این است که مراسم تقدیر از این دانشجویان را با فاصله کمی بعد از برگزاری سیزدهمین دوره المپیاد ورزشی داشته باشیم و امیدوارم که این مسئله با تأخیر نباشد. وی افزود: انشاءا... با حمایت های دکتر پیوندی ریاست محترم دانشگاه و دکتر خانی جزنی معاون محترم دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، شرایط را طوری فراهم می نماییم تا بلافاصله بعد از برگزاری سیزدهمین المپیاد ورزشی، به نحو مقتضی نیز از دانشجویان دختر دانشگاه تقدیر به عمل آوریم.

لازم به ذکر است دکتر وفایی از وجود یک پزشک، فیزیوتراپ و روانشناس به همراه تیم اعزامی دانشجویان این دوره خبر داد و گفت: در بحث روانشناسی حتماً از کمک یکی از مربیان که مدرک روانشناسی بالینی نیز دارند، کمک خواهیم گرفت.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه به صدور ابلاغ اعضای شورای ورزشی دانشگاه طی چند ماه آینده اشاره نمود و گفت: آئین نامه این شورا تنظیم شده است و ان شالله به زودی با تشکیل جلسه، عالی ترین مجمع ورزشی دانشگاه شروع به کار می کند و ما امیدواریم که این شورا به پیشرفت ورزش کمک شایانی بنماید.

دکتر وفایی در خاتمه اظهار داشت: موفقیت و پیروزی را برای همه دانشجویان گرامی و مربیان آرزو دارم و امیدوارم دانشجویان این دوره بتوانند برای دانشگاه افتخارات متعددی کسب نمایند و از خانواده بزرگ دانشگاه نیز می خواهم که به ما کمک کنند و دعای خیرشان را بدرقه راه این عزیزان بنمایند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.