شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۶

برنامه‌های فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی دزفول در سال تحصیلی جدید

دزفول

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی دزفول با بیان این‌ که در چند سال اخیر هدف دانشگاه احیای کانون‌های فرهنگی، هنری و مذهبی بوده است، تأسیس کانون اخلاق حرفه‌ای و انجمن علمی دانشکده پزشکی را از برنامه‌های امسال این دانشگاه عنوان کرد.

به گزارش مفدا، دکتر مهدی امین‌زاده در خصوص رویکرد دانشگاه علوم پزشکی دزفول نسبت به مسائل فرهنگی در سال تحصیلی جدید اظهار کرد: تلاش می‌کنیم با تأسیس کانون‌های مختلف و اجرای برنامه‌های فوق برنامه و مذهبی و ... وقت دانشجویان را پُر کنیم. تلاش ما این است که فعالیت‌های فرهنگی دانشجومحور باشند چراکه اگر دانشجو خود به‌عنوان میزبان فعالیت کند علاقه بیشتری به شرکت در برنامه‌های فرهنگی خواهد داشت.

وی افزود: در چند سال اخیر هدف دانشگاه احیای کانون‌های فرهنگی، هنری و مذهبی بوده است؛ هم‌اکنون در دانشگاه سه کانون دانشجویی مجوز رسمی فعالیت دارند و هفت کانون دیگر نیز در دانشگاه در حال فعالیت هستند. برنامه دانشگاه این است که تا پایان سال 95 تعداد کانون‌های رسمی را به هفت کانون افزایش دهیم.

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی دزفول تأسیس کانون اخلاق حرفه‌ای در این دانشگاه را از برنامه‌های سال جاری عنوان کرد و گفت: این کانون موجب تربیت نسل آینده‌ای می‌شود که قصد دارند به حوزه پیراپزشکی و پرستاری وارد شوند؛ همچنین تلاش می‌کنیم کانون‌های تئاتر، فیلم و نمایش، خیریه و موسیقی دانشگاه نیز مجوز رسمی فعالیت خود را دریافت کنند.

امین‌زاده با اشاره به وضعیت نشریات دانشجویی، تصریح کرد: اکنون سه نشریه دانشجویی شامل نشریه کمیته تحقیقات دانشجویی، نشریه بسیج و یکی از کانون‌های فرهنگی در دانشگاه فعال هستند؛ همچنین به دو نشریه دیگر نیز مجوز فعالیت اعطا شده است یکی از این نشریه‌ها، نشریه مستقل فرهنگی‌هنری سایه روشن و دیگری نشریه انجمن علمی پیراپزشکی است. البته این نشریه‌ها هنوز به چاپ اول نرسیده‌اند. با اعطای این مجوزها تعداد نشریات دانشجویی دانشگاه به پنج عدد می‌رسد، البته در تلاش هستیم این رقم را به هفت نشریه افزایش دهیم.

وی ادامه داد: وضعیت ایده‌ال این است که به ازای هر 150 دانشجو یک نشریه در دانشگاه وجود داشته باشد؛ اکنون تعداد دانشجویان دانشگاه حدود 800 نفر است و با وجود فعالیت پنج نشریه به شرایط ایده‌آل خواهیم رسید.

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی دزفول در خصوص انجمن‌های علمی دانشگاه نیز گفت: اکنون سه دانشکده در دانشگاه وجود دارد و دانشکده پزشکی تنها دانشکده‌ای است که انجمن علمی ندارد و تا پایان سال 95 انجمن علمی این دانشکده نیز راه‌اندازی می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.