یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۲

سرپرست امور فرهنگی دانشگاه:

خوابگاه های دانشجویی، از مهم ترین مراکز فرهنگی دانشگاه به شمار می روند

بازدید از خوابگاه شهید دستغیب شیراز

"عباس سلطانی" برنامه ریزی برای توانمندسازی حرفه ای و ایجاد مهارت های فنی، حرفه ای و هنری برای دانشجویان ساکن در خوابگاه ها را یکی از برنامه های مهم و قابل پیگیری این مدیریت در طول ماه های آینده اعلام نمود.

"عباس سلطانی" در جریان بازدید از خوابگاه دانشجویی پسرانه شهید دستغیب، خوابگاه های دانشجویی را از مهم ترین مراکز و پایگاه های اثرگذار فرهنگی در دانشگاه معرفی نمود.

بنابه گزارش مفدا شیراز، سرپرست مدیریت امور فرهنگی و فعالیت های فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی شیراز، خوابگاه های دانشجویی را یکی از مهم ترین و اثرگذارترین مراکز و پایگاه های رشد فرهنگی و جهت دهی فکر و اندیشه دانشجویان در طول ایام تحصیل معرفی نمود.

"عباس سلطانی" گفت: خوابگاه های دانشجویی، اماکنی هستند که دانشجو بخش مهمی از زمان سال های تحصیلی خود را در آن می گذراند و با توجه به اینکه معمولا این ساعات، شامل اوقات فراغت دانشجو می گردد، به خودی خود اهمیت ویژه ای می یابد.

سرپرست مدیریت فرهنگی دانشگاه ادامه داد: اوقات فراغت، یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین لحظات عمر، مخصوصا در ایام جوانی و نوجوانی به شمار می رود چرا که فرد برای سرگرم شدن و پر کردن این ساعات، ممکن است به اولین و یا جذاب ترین موضوعی که در دسترس او قرار دارد، گرایش پیدا کرده و از همین جا، عادت ها و وابستگی های این فرد شکل بگیرد.

او درباره جایگاه خوابگاه های دانشجویی، توضیح داد: خوابگاه های دانشجویی اماکنی هستند که دانشجو، نیازهای مطالعاتی، روحی و عاطفی، استراحت و تمدد اعصاب و اقناع اوقات فراغت خود را در آن تامین نموده و حتی دوری از خانواده و برخی از نیازهای عاطفی را نیز در همین مکان جبران می نماید.

این مقام فرهنگی در دانشگاه، عنوان کرد: از همین روی می توان تاثیر شرایط فرهنگی این اماکن دانشجویی را بر شرایط تحصیلی، روانی، رفتاری، اعتقادی و طبیعتا آینده این دانشجویان بسیار موثر و مهم قلمداد نمود.

"سلطانی" گفت: قطعا ایجاد پویایی و نشاط، به همراه شور فرهنگی، هدایت اعتقادی و حمایت معنوی از ساکنین خوابگاه های دانشجویی می تواند منجر به ایجاد فضای سالم فرهنگی، روحی و روانی، تحصیلی و حتی تضمین آینده شغلی آنان گردد.

وی از برگزاری نشست با اعضاء شورای فرهنگی خوابگاه دانشجویی شهید دستغیب، خبر داد و گفت: بطور کلی در این بازدید سعی نمودیم تا به همراه سایر کارشناسان این مدیریت، ضمن آشنایی هر چه بیشتر با شرایط فرهنگی و فوق برنامه این خوابگاه، ظرفیت های فرهنگی این مکان دانشجویی را چه از منظر فضای فیزیکی و همچنین امکانات موجود بسنجیم تا برنامه ای مدون و کارشناسی شده را برای ماههای آینده تدوین و آماده اجراء نماییم.

سرپرست مدیریت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اعلام کرد: بازدید از خوابگاه های دانشجویی در برنامه مستمر و تقویم مصوب سالیانه این مدیریت قرار گرفته و این بازدیدها بزودی و بویژه پس از حضور فیزیکی دانشجویان در خوابگاه ها شتاب بیشتری نیز خواهد یافت.

"عباس سلطانی" برنامه ریزی برای توانمندسازی حرفه ای و ایجاد مهارت های فنی، حرفه ای و هنری برای دانشجویان ساکن در خوابگاه ها را یکی از برنامه های مهم و قابل پیگیری این مدیریت در طول ماه های آینده اعلام نمود.

خوابگاه دانشجویی پسرانه شهید دستغیب شیراز، بزرگترین خوابگاه دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به شمار رفته و در حال حاضر با ظرفیت پذیرش بیش از یک هزار و صد دانشجو، حدود ۹۰۰ تن از دانشجویان علوم پزشکی را در خود جای داده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.