یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۲

حضرت فاطمه زهرا (س)؛ اسوه‌ای برای سلامت جسم و جان

گزارش تصویری / مراسم عزاداری ظهر شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها)

حضرت فاطمه زهرا (س) الگویی در تمام عرصه‌ها برای زنان و مردان جامعه است و به خاطر جامع‌ بودن شخصیت حضرت زهرا (س) است که به ایشان لقب «سیده النساء العالمین» می‌دهند.

به گزارش مفدا، حیا، عفت، فعالیت اجتماعی، سیاسی، جریان‌شناسی، امام‌شناسی و سایر موارد حضرت زهرا (س) می‌تواند برای ما الگو باشد و باید در این عرصه‌ها فرهنگ سازی داشته باشیم. ارزش فاطمه‌ زهرا (س) به عبودیت و بندگی خداست. اگر بندگی خدا در حضرت فاطمه‌ زهرا(س) نبود، ایشان صدیقه‌ کبری نبود. صدیق کسی است که آنچه را می‌اندیشد و می‌گوید، صادقانه در عمل آن را نشان دهد. هرچه این صدق بیشتر باشد، ارزش انسان بیشتر است و می‌شود صدّیق.

نقش ارزش‌ها و اهمیت جامعه پزشکی و زنان پزشک بر هیچ کس پوشیده نیست و این قشر در ارتقای شاخص‌های توسعه انسانی حائز اهمیت بالایی دارند. به همین دلیل اگر بتوانیم کار پزشکان را با سلامت جامعه و توجه به سلامت جسمانی را در کنار توسل به اسوه‌ای چون حضرت فاطمه زهرا (س) پیوند بزنیم گام بسزایی در ارتقای سلامت معنوی و جسمانی و روانی جامعه برداشته‌ایم. چرا که پزشکان زن و مادران و زنان جامعه بیش از هرچیز متصف به صفت صدیقه‌ کبری هستند تا صداقت را مبنای رفتار و کردار خود قرار دهند.

مفدا بنادارد تا در روز ولات حضرت فاطمه زهرا (س) به سراغ زنان پزشک، بهورزان، کادر درمان و دانشجویان برود و الگوهای جامعه پزشکی و کادر درمان کشور را در سراسر کشور معرفی کند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.