شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۳

دبیر کانون هنرهای نمایشی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر:

اجرای تئاتر "راه رفتن با چشمان بسته" ویژه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر/ یک نمایش؛ رسانه‌ای تاثیرگذار برای انتقال پیام‌های ملی، قومی و ارزشی جامعه است

تئاتر

دبیر کانون هنرهای نمایشی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: نمایش تئاتر "راه رفتن با چشمان بسته" به کارگردانی و طراحی نظیر برهان زهی از اساتید برجسته شهرستان ایرانشهر ویژه و اختصاصی برای دانشجویان و فعالان کانون هنرهای نمایشی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر اجرا شد.

محیا شهرکی؛ دبیر کانون هنرهای نمایشی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار مفدا ایرانشهر بیان کرد: نمایش تئاتر "راه رفتن با چشمان بسته" کاری از بهترین هنرمندان شهرستان ایرانشهر به کارگردانی و طراحی نظیر برهان زهی  که در حال حاضر اجرای عموم است، به ویژه در یک سانس اختصاصی برای دانشجویان و فعالان کانون هنرهای نمایشی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر اجرا شد.

وی افزود: این نمایش به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با بازی فرخنده اولئایی، مرضیه باقرزاده و نظیر برهان زهی در سالن پلاتو مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد برگزار گردید.

پ

وی تصریح کرد: تئاتر "راه رفتن با چشمان بسته" با موضوع اجتماعی و مشکلات بومی و خانوادگی منطقه است که به صورت کاملا سنتی همراه با لباس محلی بلوچی اجرا شد.

دبیر کانون هنرهای نمایشی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: دانشجویان از اجرای  این تئاتر استقبال فراوان کردند و اگر بطور مدوام تکرار شود قطعا نتیجه موثری در فعالیت های دانشجویی خواهد داشت.

وی ادامه داد: تئاتر یکی از شاخه های هنری بسیار موثر در جامعه می باشد که همواره اهالی آن به دلایل گوناگون نسبت به عملکرد مدیران آن معترض بوده و از طرف دیگر علیرغم برخی شعارها با کم توجهی مسئولین مواجه شده است.

شهرکی خاطر نشان کرد: تئاتر  یک نمایش، رسانه‌ای تاثیرگذار برای انتقال پیام‌های ملی، قومی و ارزشی یک جامعه باشد و همانگونه که نمایش می‌تواند آیینه فرهنگ جامعه باشد، می‌تواند بر آن نیز تاثیر بگذارد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.