یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۹

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه:

یک مدیر فرهنگی باید زمینه کارآفرینی دانشجویان را فراهم کند

میر کل فرهنگی ارومیه

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه با تأکید بر اینکه ایجاد حس اعتماد به نفس و خلاقیت از وظایف دستاندرکاران فرهنگی دانشگاه‌هاست، گفت: یک مدیر فرهنگی باید بتواند زمینه کارآفرینی دانشجویان و درآمدزایی را فراهم کند.

دکتر "شهرام خادم وطن" در گفت و گو با مفدا اظهارکرد: متولیان فرهنگی باید روحیه خودباروری و اعتماد به نفس را در دانشجویان تقویت کنند.
وی که برای شرکت در سومین دوره «توسعه مهارت و توانمندی‌های» مدیران آموزشی و کارشناسان فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در اصفهان حضور دارد، همچنین خواستار برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌هایی در سطح دانشگاهی شد و گفت: بودجه‌های فرهنگی دانشگاه‌ها به آن میزان نیست که بتوانیم چنین دوره‌های جامع و کاملی را برگزار کنیم و این امر مستلزم حمایت بیشتر وزارتخانه است.
وی همچنین برگزاری دوره‌هایی با موضوع مهارت‌های ارتباطی و راهکارهای رشد آن را خواستار شد و گفت: برگزاری کارگاه مهارت ارتباطی بسیار مورد نیاز مدیران فرهنگی است چراکه مهارت ارتباطی یکی از مهمترین مباحثی است که می‌تواند در بهبود رابطه مدیران و فعالان فرهنگی و دانشجویان موثر باشد.
مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه اضافه کرد: مباحث فرهنگی همچون سایر علوم نیازمند فراگیری است و این علم روز به روز باید فراگرفته شود. در واقع باید موضوع فرهنگ به صورت بنیادی و ساختاری مورد بررسی قرار بگیرد و در این زمینه پژوهش‌های لازم انجام شود.
خادم وطن با مثبت خواندن برگزاری کارگاهی با موضوع سواد رسانه‌ای در سومین دوره «توسعه مهارت و توانمندی‌های» مدیران آموزشی و کارشناسان فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، افزود: رسانه در جهان معاصر دارای فرصت‌ها و تهدیدهایی برای مخاطب است، بنابراین سواد رسانه‌ای ما را در درک بهتر محتواها و بکارگیری اثر بخش فضای مجازی یاری می کند.
وی درباره ویژگی‌های شاخص یک مدیر فرهنگی که سبب ساز موفقیت در کار می‌شود، تصریح کرد: طرز بیان مناسب، مخاطب شناسی، قدرت تشویق دیگران و ارتباط فراگیر، سازنده و پویا با دانشجویان و مدیران ارشد دانشگاه از جمله خصوصیات مهم است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.