شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۲

بخش دوم جشنواره

برگزاری بخش نهایی جشنواره سیمرغ در رشته‌های موسیقی و تئاتر بصورت مجازی

سیمرغ

بخش نهایی جشنواره سیمرغ در تئاتر که شامل رشته‌های تئاتر صحنه ای، خیابانی، نمایشنامه خوانی، استندآپ کمدی و مجری‌گری و در موسیقی شامل رشته های گروه نوازی سنتی، سرود، آواز و خوانندگی پاپ میاشد بصورت مجازی برگزار خواهد شد و شرکت‌کنندگان میبایست طبق آیین‌نامه، اجراهای جدید خود را تا 25 بهمن ماه به دبیرخانه دائم جشنواره سیمرغ ارسال نمایند.

به گزارش مفدا وارستگان، بخش اول جشنواره سیمرغ، روز پنج شنبه ۱۱ آذر ماه، مراسم اختتامیه‌ی بخش ادبی، هنرهای تجسمی و فیلم یازدهمین جشنواره بین المللی سیمرغ در تالار شهید مطهری مجمتع فرهنگی آموزشی سپید دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد و برگزیدگان این بخش‌ها معرفی شدند. در این دوره از جشنواره بین المللی سیمرغ تعداد ۳۸۸۹۴ اثر حضور داشتند و تعداد کشورهای شرکت کننده در بخش بین‌الملل ۱۱۶ کشور بود و تعداد آثار ارسالی به تفکیک نوع شرکت کنندگان شامل ۴۱۴۲ اثر در ‌بخش ‌بین‌الملل، ۱۳۱۵۰ اثر در ‌بخش ‌ملی‌ و ۲۱۶۰۲ اثر ‌در ‌بخش ‌دانشجویان ‌دانشگاه‌های ‌علوم‌ پزشکی بود.

اما بخش دوم این جشنواره بصورت مجازی بوده و شرکت کنندگانی که آثارشان به مرحله نهایی راه‌یافته است،  میبایست تا 25 بهمن ماه آثار خود را در رشته‌های تئاتر صحنه ای، خیابانی، نمایشنامه خوانی، استندآپ کمدی و مجری‌گری و در موسیقی شامل  رشته های گروه نوازی سنتی، سرود، آواز و خوانندگی پاپ میاشد به دبیرخانه دائم جشنواره سیمرغ ارسال نمایند.

لازم به ذکر است کلیه آثار در رشته های تئاتر صحنه ای، خیابانی، نمایشنامه خوانی، استندآپ کمدی و مجری‌گری به صورت تک دوربین، بدون تدوین، صدا کاملا واضح ضبط شود. همچنین دوربین باید به گونه ای باشد که تمامی اجرا قابل رویت بوده و تغییر در محل دوربین در حین ضبط اتفاق نیفتد و گروه های تئاتر صحنه ای، خیابانی، نمایشنامه خوانی باید آثار که در مرحله بازبینی مورد تایید قرار گرفته را اجرا کنند و حق تغییر متن نمایشنامه را نخواهند داشت.

در رشته استندآپ کمدی و مجری گری نفرات برگزیده مرحله نهایی میبایست اجرای خود را در زمان حداکثر 6 دقیقه ارسال نماید و این اجرا باید جدید باشد و در صورتی که فرد برگزیده تمایلی به اجرای دوباره نداشته باشد، اثر ایشان از داوری نهایی جشنواره حذف خواهد شد.

در رشته نمایشنامه نویسی نیازی به ارسال آثار نبوده و داوری های نهایی بر اساس متن های ارسالی صورت گرفته است.

در بخش موسیقی و در رشته آواز سنتی حداکثر 6 دقیقه، گروه نوازی 51 دقیقه و سرود 51 دقیقه خواهد بود. همچنین در بخش خوانندگی نیز 2 تراک باید توسط برگزیده نهایی ضبط شود.

اگر بنا به شرایطی گروهی تمایل به اجرای دوباره خود نداشت، باید به صورت کتبی اعلام نماید که فیلم ارسالی در مرحله بازبینی مورد بررسی قرار گیرد.


برای اطلاع از جزئیات آیین‌نامه روی آن کلیلک کنید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.