شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۳

کارشناس مسئول کانون های فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان؛

از شروع انتخابات کانون ها از اوایل بهمن۱۴۰۰ خبر داد

رضا سلیمی

رضا سلیمی کارشناس مسئول کانون های فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان از شروع انتخابات کانون ها از اوایل بهمن۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش مفدا رفسنجان، رضاسلیمی در گفتگو با مفدا ضمن آرزوی بهروزی و موفقیت برای تمامی دانشجویان، کانون های فرهنگی دانشگاه را به عنوان مجموعه ای جوان، خودجوش و اندیشمند برشمرد و این نهاد دانشجویی را رکنی کارآمد و تأثیرگذار در شکل گیری فعالیت های گروهی و جامعه پذیری دانشجویان عنوان کرد و گفت: کانون­های فرهنگی هم­اکنون یکی از بنیادی­ترین عرصه­ها برای تحقق اهداف و برنامه­­های اصلی معاونت فرهنگی دانشجویی در جهت پاسخگویی به نیازهای متنوع و رشد خلاقیت فرهنگی و هنری دانشجویان، محسوب می شوند.

کارشناس کانون های فرهنگی دانشگاه در خصوص برگزاری انتخابات کانون های فرهنگی گفت: انتخابات شورای مرکزی کانون های فرهنگی دانشگاه هر ساله برگزار و دانشجویان علاقمند می توانند با عضویت در کانون مورد علاقه خود به فعالیت بپردازند. دانشجویان قدیم و جدیدالورود دانشگاه می‌توانند جهت عضویت در سامانه کانون‌های فرهنگی وزارت بهداشت به آدرس این سایت مراجعه کنند.

مراحل نام‌نویسی در سامانه کانون‌های فرهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ابتدا ورود به سایت به نشانی http://Kanoonf.behdasht.gov.ir  است.

در مرحله دوم انتخاب گزینه عضویت دانشجو و "ثبت مشخصات" (نام کاربری شماره ملی دانشجو است.) است که باید انجام شود. دانشجویان باید رمز عبور خود را یادداشت و نزد خود نگهداری کنند. باز کردن مجدد صفحه سایت و "ورود" با استفاده از کد ملی و رمز عبور و انتخاب گزینه "عضویت" و مشاهده لیست کانون‌های دانشگاه مراحل بعدی این فرایند هستند. در انتها نیز انتخاب گزینه "درخواست عضویت" کانون مدنظر دانشجو باید انجام شود.

در ادامه کارشناس مسئول کانون های فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان از شروع انتخابات شورای مرکزی کانون‌های فرهنگی دانشگاه از اول بهمن ماه 1400 خبر داد و عنوان کرد: دانشجویانی که تصمیم شرکت در انتخابات کانون ها و همچنین عضویت در شورای مرکزی کانون ها را دارند باید ضمن ثبت نام در سامانه مذکور، آمادگی خود را برای کاندیداتوری به دبیر هر کانون اعلام نمایند.

سلیمی در پایان به معرفی اجمالی کانون های فرهنگی، هنری و اجتماعی دانشگاه رفسنجان به شرح ذیل پرداخت:

1- کانون آوای مهر: کانون خیریه آوای مهر دانشگاه در راستای حرکت در جهت آرمان های خیرخواهانه و انسان دوستانه و همچنین بستر سازی برای انجام امور خیر تشکیل شد. از برنامه های خیرخواهانه که بدنه ی اصلی فعالیت های این کانون می باشد و کانون کلیه فعالیت های خود را حول این محور می گرداند می توان به برنامه هایی چون جمع آوری و پخش بسته های غذایی، اکرام ایتام، اهدای خون، بازدید از سرای سالمندان و ترویج فرهنگ اهدای عضو اشاره نمود.

 2-  کانون شعر و ادب باز باران: این کانون در زمینه های هنری و ادبی مشغول به فعالیت می باشد. از اهم برنامه های این کانون برگزاری شب شعرهای دانشجویی، کارگاه های داستان نویسی، بداهه نویسی، نقد و بررسی آثار برجسته ادبی و فرهنگی می باشد.

3- کانون جهادی شهید ثقفی: کانون فعالیت های جهادی دانشگاه در راسـتای خـودسـازی معنوی دانشجویان و توسعه فرهنگ محرومیت زدایی در بین آنان و ایجاد روحیه سـازندگی و امیـد در مردم منطقه آغاز به کار نمود. این کانون برای رسیدن به اهداف خود اقدام به فعالیت های ارزشی مهمی نموده است که می توان به برگزاری اردوهای جهادی مختلف در زمینه های عمرانی، آموزشی، فرهنگی، بهداشتی و درمانی در مناطق محروم استان، ایجاد ایستگاه های سلامت در سطح شهر و کمک به نهادهای اجرایی در امـر خـدمت رسـانی بـه اقشـار محـروم جامعه اشاره کرد.

4- کانون زبان های خارجه: این کانون با هدف تقویت زبان انگلیسی دانشجویان تأسیس شد و در صورت استقبال دانشجویان به آموزش زبان‌های دیگر هم می‌پردازد. از فعالیت های این کانون می‌توان به دوره های ترجمه تخصصی رشته ها، کلاس های ترمیک فرانسه، آلمانی، مسابقات هجی و نمایش انیمیشن های جذاب به زبان اصلی اشاره کرد. هدف اصلی این کانون، لذت بخش کردن آموزش زبان و کمک برای تقویت آن است.

5- کانون شهدا: این کانون در زمینه تبیین و ترویج آرمان های انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت فعالیت می کند. کانون شهدا جهت رسیدن به اهداف خود در زمینه های مختلفی فعالیت دارد: از جمله تجلیل از مقام شامخ شهدا و ایثارگران در سطح دانشگاه، برگزاری جلسات سخنرانی و نشست های تخصصی با محوریت انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، تشکیل کلاس ها و کارگاه های آموزشی با رویکرد انقلاب اسلامی، اکران آثار مستند و سینمایی در حوزه ی انقلاب اسلامی و سیره ی شهدا و ایثارگران، برقراری ارتباط و تعامل با سایر مجموعه ها و مراکز فرهنگی، علمی و مذهبی در سطح شهر با نظارت امور فرهنگی دانشگاه و بازدید از مراکز فرهنگی، علمی و مذهبی.

6- کانون فیلم و تئاتر: این کانون در زمینه فیلم، عکاسی و تئاتر مشغول به فعالیت می باشد. اصلی ترین برنامه های این کانون برگزاری کارگاه های تخصصی نمایشنامه نویسی، فیلم نامه نویسی، بازیگری، نمایشنامه خوانی، پخش فیلم های هفتگی و نمایش و نقد فیلم های مطرح با حضور کارگردان و عوامل فیلم می باشد.

7- کانون قرآن و عترت: این کانون در زمینه های قرآنی و دینی فعالیت دارد. مهمترین فعالیت های این کانون برگزاری جلسات انس با قرآن و دعوت از قاریان مطرح کشوری، کارگاه های آموزشی، نمایشگاه قرآن و اجرای مسابقات و جشنواره های قرآنی می باشد.

8- کانون موسیقی: این کانون در زمینه های مختلف موسیقی و آوازخوانی فعالیت می کند. شاخص ترین برنامه های این کانون برگزاری کنسرت های پژوهشی موسیقی، اجرای تک نوازی و گروه نوازی دانشجویی و برگزاری سمینارهای آسیب شناسی حوزه موسیقی است.

9- کانون موعود (مهدویت): این کانون در زمینه تخصصی مهدویت مشغول به فعالیت می باشد. اهم فعالیت های این کانون، برگزاری کارگاه های تخصصی در زمینه آشنایی با  امام عصر (عج)، برگزاری اردوها، مراسمات و جشن های مذهبی می باشد.

10- کانون هلال احمر: این کانون در زمینه های مختلف فرهنگی اجتماعی فعالیت دارد، بارزترین فعالیت و برنامه های این کانون را می توان به برگزاری کارگاه های امداد و نجات و کمک های اولیه، مانور زلزله، ایستگاه انتقال خون و فعالیت های بشر دوستانه اشاره کرد.

11- کانون هنرهای تجسمی: این کانون در زمینه هنری مشغول به فعالیت می باشد. عمده فعالیت های این کانون می توان به برگزاری کارگاه های تخصصی در زمینه هنر و معماری، بزرگداشت روز جهانی گرافیک و مسابقات هنری اشاره کرد.

اعلام شماره تماس دبیران کانون های فرهنگی

ردیف

نام دبیر

کانون

شماره تماس

رشته

1

بهنام نورایی زاده

خیریه آوای مهر

09369371605

پزشکی 95

2

پرهام خراسانی

باز باران

09132470237

رادیولوژی 97

3

علی رستمی

جهادی

09304336420

دندانپزشکی 96

4

سیدامیرمحمد حاج میرعلیخانی 

زبان های خارجه

09134418427

دندانپزشکی 97

5

شایان یوسفی

شهداء

09307972141

پزشکی 97

6

محسنه امیری

فیلم و عکس

09162138265

پزشکی 95

7

حانیه حسنی

قرآن و عترت

09908795524

پرستاری98

8

مهدی کریمی

موسیقی

09215735986

اتاق عمل97

9

امیرحسین صالحی

موعود

09364954586

پرستاری 97

10

محمدامین رودینی

هلال احمر

0933 431 7116

پرستاری 98

11

هانیه برزگر

هنرهای تجسمی

09137595760

مامایی 97

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.