شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۷

عباس سلطانی:

مسیر حرکت فرهنگی دانشگاه به سوی "فرهنگ اسلامی" سرعت می گیرد

عباس سلطانی

"عباس سلطانی" با اعلام ایجاد کارگروه "تحول فرهنگ اسلامی" در این دانشگاه، از سرعت گیری حرکت به سوی "فرهنگ اسلامی" از کلیه صاحب نطران در زمینه های متنوع فرهنگی جهت همکاری با این کارگروه دعوت به عمل آورد.

سرپرست امور فرهنگی و فعالیت های فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از آغاز ایجاد تحول فرهنگی و تسهیل حرکت به سوی "فرهنگ اصیل" در این دانشگاه خبر داد.

بنابه گزارش مفدا شیراز، "عباس سلطانی" با اعلام ایجاد کارگروه "تحول فرهنگ اسلامی" در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی شیراز، از سرعت گیری حرکت به سوی "فرهنگ اسلامی" از کلیه صاحب نطران در زمینه های متنوع فرهنگی جهت همکاری با این کارگروه دعوت به عمل آورد.

وی درباره این موضوع، اظهار داشت: از آنجا که مقوله فرهنگ و بروز رسانی فرهنگی، یکی از بخش های مهم و اثرگذار در حوزه تربیت بویژه تربیت جوانان و ضمانت سلامت آینده کشور می باشد، لازم است تا در حوزه فرهنگ و بروز رسانی محتوای فرهنگی، فعالیت های گسترده تری صورت پذیرد.

سرپرست امور فرهنگی و فعالیت های فوق برنامه دانشگاه، ادامه داد: حرکت به سوی ایجاد تحول در محتوای فرهنگی، نیاز به باز تعریف و بیان جدیدی از فرهنگ بویژه در تشریح و توضیح فرهنگ اصیل و ناب اسلامی دارد که در این زمینه قطعا نیازمند به استفاده از حضور و ارائه نظرات کارشناسان و صاحب نظران در این زمینه می باشیم.

"عباس سلطانی" افزود: موضوع فرهنگ، از جمله دغدغه های مهم رهبر معظم انقلاب بوده که معظم له، بارها در بیانات و ملاقات های خود، بر ایجاد تحول و توسعه آن تاکید نموده اند.

او گفت: در طی دهه ای اخیر، فعالیت های گستره و زیادی در زمینه پیشبرد فرهنگی و توسعه آن در سطح کشور انجام پذیرفته است که البته کافی نبوده و نیاز به برنامه ریزی های بیشتر و کلان نگری گسترده تری می باشد.

این مقام مسئول در دانشگاه، توضیح داد: تحول فرهنگی و بویژه هدایت این موضوع به سوی فرهنگ اصیل و ناب اسلامی، می تواند شرایط فعلی جامعه را تا حدود زیادی بهبود بخشیده و دغدغه ها و نگرانی های موجود را کمتر نماید.

"سلطانی" با اشاره به نقش دانشگاه در زمینه تحول فرهنگی جامعه، اظهار داشت: دانشگاه، محل تجمیع قشر فرهیخته و جوان جامعه بوده و با توجه به ایفای نقش جوانان در گستره های مختلف اجتماعی، طبیعتا هر گونه تحول در فضای فرهنگی این مراکز آموزشی، منجر به ایجاد تحول در سطح گستره ملی خواهد گردید.

سرپرست امور فرهنگی و فعالیت های فوق برنامه دانشگاه از تنظیم تقویم مصوب فرهنگی برای ۳ ماهه آخر سال جاری و نیز برگزاری نشست های "شورای تحول فرهنگ اسلامی" بصورت هفتگی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.