شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۱

سفرنامه هرمزگان معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت؛

از بازدید اماکن دانشجویی تا گپ وگفت خودمانی با دانشجویان

بازدید بندرعباس

دکتر عباس شیراوژن معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی همزمان با سفرهیئت دولت به هرمزگان وارد بندرعباس شد و از اماکن دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بازدید کرد.

به گزارش مفدا هرمزگان؛ دکتر عباس شیراوژن در بدو ورود به پردیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با حضور در مقبره شهدای این دانشگاه به مقام شامخ شهدای گمنام ادای احترام نمود.

بازدید از صنعتی سازی آشپزخانه و سلف مرکزی

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با حضور در آشپزخانه مرکزی از روند صنعتی‌سازی خدمات تهیه و پخت غذا دانشجویان بازدید کرد و با ابراز خرسندی از ارتقا این مجموعه، بر توسعه و تجهیز سایر بخش‌های این آشپزخانه به صورت صنعتی تاکید کرد.

وی در بازدید از سلف مرکزی بر تغییر روند توزیع غذا در بین مراکز دانشجویی مواردی را ارائه کرد.

خانه فرهنگ دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان می تواند الگوی کشوری باشد

وی در بخشی دیگری از سفر با بازدید از روند ساخت و تکمیل خانه فرهنگ در پردیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با تاکید بر حضور کانون‌ها و تشکل‌ها در یک مجموعه فرهنگی گفت: ساخت و تکمیل این مجموعه می تواند الگویی برای سایر دانشگاه‌ها باشد تا هم کارشناسان و هم کانون‌ها در یک مکان تمرکز داشته باشند.

بازدید از مجموعه ورزشی اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی

 معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با حضور در مجموعه ورزشی اداره تربیت بدنی دانشگاه از سالن چند منظوره، سالن دارت، سالن فوتسال، استخر، سالن بدنسازی بازدید کرد و با تاکید بر استفاده بهینه از مجموعه ورزشی برای دانشجویان و اساتید عنوان کرد: می توان با هماهنگی و برنامه‌ریزی ارتباط بین دانشجویان و گروه‌های فرهنگی در همین مجموعه ورزشی از طریق برگزاری مسابقات ، جشنواره‌ها و... امکان پذیر نمود.

شیراوژن خواستار توسعه سالن بدنسازی این مجموعه شد و تاکید کرد: این سالن می‌تواند با تجهیزاتی که دارد یکی از رشته‌های ورزش حرفه‌ای باشد که دانشجویان از آن بهره‌مند می‌شوند و می‌توان آن را توسعه داد.

بازدید از خوابگاه پسرانه شهید مطهری بندرعباس

در ادامه بازدیدهای معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، خوابگاه نوساز پسرانه شهید مطهری میزبان دکتر شیراوژن بودند. دکتر شیراوژن با حضور در این خوابگاه از بخش‌های مختلف اداری، رفاهی، نمارخانه، کتابخانه، اماکن ورزشی  و سوئیت‌های دانشجویی بازدید کرد.

 در این بازدید با حضور در برخی از سوئیت‌ها  با دانشجویان  درباره موضوعات صنفی، رفاهی، فرهنگی و... به گفتگو نشست.

نشست با نهادی‌های دانشجویی دانشگاه

نشست صمیمی با نهادهای دانشجویی و فعالان فرهنگی یکی از نکات بارز این سفر بود که دانشجویان به راحتی و رودرو با معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به گفتگو و بیان مشکلات و ارائه راه حل‌های مربوطه پرداختند.

دکتر عباس شیراوژن در جمع نهادهای دانشجویی و فعالان فرهنگی با اشاره به اینکه فعالیت‌های دانشجویی و فرهنگی ارتباط دو سویه دارد، گفت: بودجه‌های فرهنگی و دانشجویی در دانشگاه محدود است و این بودجه در مجلس مصوب می‌شود و کمیسیون‌های تخصصی نظر می‌دهند و مازاد بر این بودجه، بودجه‌ای نیست و ما ۲ الی ۳ میلیارد به مجموعه دانشگاه نیز کمک کردیم.

شیراوژن با بیان این نکته که در دانشگاه‌ها مسئولین دانشگاه در حوزه دانشجویی و خوابگاه‌ها کمک‌های مالی خوبی داشته‌اند، ابراز کرد: بسیاری از توسعه زیز ساخت‌ها از سایر محل‌ها بوده است و از بودجه دانشجویی جدا بوده است.

وی با اشاره به بازدید از حوزه ورزشی و برخی‌ خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: برخی از دانشگاه‌ها حتی همین امکانات بدنسازی و مجموعه ورزشی هم ندارند.

بازدید از خوابگاه دخترانه کوثر

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با حضور در خوابگاه دخترانه کوثر بندرعباس از بلوک‌های بهسازی شده یک و دو بازدید کرد و بر ادامه روند بازسازی و بهسازی سایر بلوک‌ها در زمان‌های مشخص تاکید کرد.

شیراوژن از بازسازی وتوسعه برخی واحدهای خوابگاه کوثر همچون استقرار سیستم یکپارچه آب‌رسانی، توسعه و تجهیز سالن ورزشی، توسعه سالن مطالعه، شوفاژخانه  و... به صورت استاندارد ابراز رضایت کرد.

گفتنی است؛ پایان بخش این سفر نشست تخصصی معاون فرهنگی و دانشجویی و مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت با معاون آموزشی، مدیر دانشجویی و مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان  بود.

  

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.