شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۱

ویزیت رایگان بیماران قلبی در شهرستان سامان/ مرکز خدمات جامع سلامت روستایی مارکده کلنگ‌زنی می‌شود

جهادی

بیماران قلبی از سوی دکتر ارسلان خالدی فر فوق تخصص قلب و سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با نذر فاطمی و به نیت بی بی فاطمه زهرا(س) در روستای مارکده شهرستان سامان بصورت رایگان معاینه و ویزیت شدند.

به گزارش مفدا شهرکرد، سید علی درخشان مدیر روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در تشریح این خبر گفت: سفر کاری یک روزه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهاتشی درمانی چهارمحال و بختیاری به شهرستان سامان با حضور در نشست شورای اداری در فرمانداری سامان آغاز شد و با ارایه خدمات رایگان پزشکی ویژه مناطق محروم، بازدید از پایگاه های اورژانس و مراکز بهداشتی شهری و روستایی این شهرستان به پایان رسید.

وی افزود: معاینه، تجویز دارو، غربالگری فشارخون و نوار قلب  از جمله اقدامات جهادی و خداپسنده دکتر خالدی فر برای تعدادی از بیماران قلبی روستای مارکده بود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد درنشست مدیرعامل مجمع خیرین سلامت، مدیران مالی و گروه فنی، رییس و معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان سامان با اعضای شورای اسلامی، بخشدار، دهیار و معتمدین روستای مارکده گفت: پروژه خیری احداث مرکز خدمات جامع سلامت روستایی مارکده در شهرستان سامان همزمان با دهه مبارک فجر امسال کلنگ‌زنی می‌شود.

وی افزود: پروژه نوسازی مرکز خدمات جامع سلامت روستا به پیشنهاد مردم و اهالی و با انعقاد تفاهم‌نامه سه جانبه در سه طبقه با زیربنای بیش از یک هزار و ۳۰۰ متر اجرا می‌شود.
دکتر ارسلان خالدی فر اضافه کرد: هم اکنون بیش از ۲ میلیارد تومان آورده از سوی مردم و خیرین برای احداث سازه این ساختمان تامین شده است.

وی ادامه داد: این طرح بهداشتی و درمانی، چهارمین پروژه خیری پس از ساخت مدرسه، حسینیه و آسفالت معابر در روستای مارکده در شهرستان سامان میباشد.

دکتر خالدی فر ادامه داد: تسهیل وتسریع در امور، برای اجرای طرح ها در راستای افزایش خدمات رسانی به مردم در حوزه بهداشت و درمان در اولویت قرار دارد.

وی در پایان با تقدیر از اهالی متدین، دلسوز و با صداقت مارکده و همچنین خیرین سلامت گفت: سعادت دنیوی و اخروی، در خدمت به مردم به ویژه در مناطق محروم نهفته است.

خبرنگار: زهرا خدابنده