جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۷

رئیس شورای استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خراسان رضوی :

فعالیت کارشناسان ادارات مشاوره و سلامت روان همان عمل انبیاء است

ه

رئیس شورای استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خراسان رضوی، خطاب به رؤسا و کارشناسان ادارات مشاوره و سلامت روان دانشگاه‌های علوم پزشکی، گفت: عزیزان کاری که شما برعهده دارید به عنوان مشاوره دهندگان در فضای دانشگاه و برای دانشجویان که نسل جوان ما هستند، شعبه‌ای از شعبات کار انبیاء بوده است رفع مشکل و راهنمایی دیگران را انبیای الهی به واسطه دانشی که خداوند به آن‌ها داده بود انجام می‌دادند و شما نیز به واسطه دانشی که کسب کرده‌اید.

حجت الاسلام احمد ترابی رییس شورای استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خراسان رضوی در مراسم اختتامیه «همایش کشوری توانمند سازی علمی_فرهنگی رؤسا و کارشناسان ادارات مشاوره و سلامت روان دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی» که شب سه‌شنبه ۲۱ دی ماه برگزار شد، بیان داشت: شما در مدت دو روز برگزاری این همایش در محضر امام رضا(ع) بودید و برنامه‌های بسیار پرباری داشتید. بنده به عنوان فردی که ۲۵ سال است در مشهدالرضا(ع) توفیق خدمت دارم، اکنون این توفیق نصیب من شده است تا در ساعات پایانی این همایش فشرده در خدمت شما بوده و این سعادت را داشته باشیم که سلام حضرت رضا(ع) را به شما برسانم.

وی ادامه داد: امیدواریم از نظر علمی و معنوی با دست پر از این همایش برگردید و بازهم مهمان مشهد و حضرت رضا(ع) باشید و باید تشکر کرد از عزیزانی که این فضای مناسب را در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای مهمانان امام رضا(ع) فراهم کرده‌اند. عزیزان کاری که شما برعهده دارید به عنوان مشاوره دهندگان در فضای دانشگاه و برای دانشجویان که نسل جوان ما هستند، شعبه‌ای از شعبات کار انبیاء بوده است.

رئیس شورای استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خراسان رضوی ابراز داشت: این حرف هم بزرگ است، هم باعث خوشحالی و هم باعث هشدار است. شما می‌دانید من حدود ۴۰ سال است در این جایگاه خدمت می‌کنم و اگر به من بگویند منبر بروم و تدریس کنم، مدیریت فرهنگی کنم و یا جوانان را برای داشتن زندگی خوب و عبور از مشکلاتشان راهنمایی کنم، من به نظرم می‌رسد راهنمایی جوانان از همه مهمتر است.

حجت‌الاسلام ترابی خاطرنشان کرد: کسی که داوطلبانه می‌آید و مقابل شما می‌نشیند تا با شما سخن بگوید فردی سراپا گوش و نیاز است و هر کس که با نیاز به سراغ شما می‌آید حتما سخنان شما روی او اثر ویژه‌ای می‌کند. این را بدون شک می‌گویم که انبیاء آمدند تا حرف خدا را بزنند و وقتی مردم گرفتار می‌شدند نزد انبیاء رفته و برای مشکل خود چاره جویی می‌کردند و انبیای الهی نیز آن‌ها را به واسطه دانشی که خداوند به آن‌ها داده بود راهنمایی می‌کردند و شما نیز رفته‌اید و این دانش را کسب کردید.

وی بیان داشت: حال آیا در میان دانشی که شما کسب کردید از مکتب انبیاء (ع) نیز چیزی کسب کرده‌اید یا خیر؟. در این مسیر کتب بسیاری را از دانش و آموخته‌های افراد مختلف از جمله از جوامع غرب مطالعه کرده‌اید که برای این نظریه‌ها و دانش کسب شده تلاش بسیار شده است و این توفیقی است که خداوند داده است تا دانش خود را افزایش دهیم اما آرامشی که شما به فرد مقابل خود در این مراجعات می‌دهید با آرامشی که آن‌ها می‌دهند تفاوت دارد.

رئیس شورای استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خراسان رضوی یادآور شد: آرامشی که شما می‌دهید اگر منطبق بر محیط اجتماعی شما نباشد به ضد آرامش تبدیل می‌شود. در روایات ما در این حوزه ذخایر بسیاری است که ما روی آن کار نکرده‌ایم. امام علی (ع) ۱۴۰۰ سال قبل بیمه را ایجاد کردند ایشان پیرمردی را می‌بینند که دارد باری سنگین را جابه‌جا می‌کند در مورد وضعیت او سؤال می‌کنند و متوجه می‌شوند از جوانی این کار را انجام می‌داده است. می‌فرمایند فردی که در شهر شما جوانی خود را گذاشته و کار کرده است اکنون که توان ندارد از بیت المال به او بدهید.

حجت‌السلام ترابی تصریح کرد: این امر در دوران جاهلیت آن زمان بیان شده است لطفا مطالعه در دین داشته باشید و عمق مطالب را درک کنید و این مطالب را در جمع دانشجویی بیان و تحلیل کنید.

برای مشاهده گزارش تصویری این خبر روی متن کلیک کنید.

برای مشاهده گزارش تصویری ۲ این خبر روی متن کلیک کنید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.