جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۷

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در نشست با نهادهای دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان:

مجموعه کارهای دانشجویی برای کسب تجربه و افزایش روحیه خدمت رسانی به مردم است

گزارش تصویری

دکترعباس شیراوژن معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در پاسخ به مطالبات نمایندگان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: مجموعه کارهای دانشجویان در دانشگاه برای کسب تجربیات و افزایش روحیه خدمت رسانی به مردم است.

به گزارش مفدا هرمزگان؛ همزمان با سفر رئیس جمهور و هیات دولت به استان هرمزگان دکتر عباس شیراوژن معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت نیز در سفری یکروزه به بندرعباس از بخش‌های مختلف حوزه فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بازدید کرد و در نشستی صمیمی با نهادهای دانشجویی و فعالان فرهنگی حضور یافت.

دکتر عباس شیراوژن در جمع دانشجویان نهادهای دانشجویی و فعالان فرهنگی با اشاره به اینکه فعالیت‌های دانشجویی و فرهنگی ارتباط دو سویه با هم دارند، گفت: بودجه های فرهنگی و دانشجویی در دانشگاه محدود است و بسیاری از توسعه زیر ساخت‌ها از سایر محل ها بوده است و از بودجه دانشجویی جدا بوده است.

وی با اشاره به بازدید از حوزه ورزش و برخی  خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: برخی از دانشگاه ها حتی همین امکانات بدنسازی و مجموعه ورزشی را هم ندارند.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت تاکید کرد: کارهای فرهنگی باید با تمرکز بر انجام کار با هزینه کمتر باشد و به گفته حضرت آقا در این کارها بیشتر ازامکانات، اراده ی قوی لازم است.

کارهای جهادی را هدفمند بکنیم یعنی یک آغاز و پایان مشخص داشته باشد

پیش از صحبت‌های معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت نمایندگان تشکل‌ها و کانون‌ها با رعایت وقت و به صورت قرعه کشی که توسط نمایندگان مفدا صورت گرفت به گفتگو پرداختند.

حسین فرح دبیر کانون‌های فرهنگی  در این نشست به دو نکته اشاره کرد و گفت: تامین زیرساخت‌ها کار دشواری است، کار زیرساختی به یک قرارگاه نیاز دارد و با مسئولیت شش ماهه یا یک ساله نمی شود آن را تمام کرد و به توجه مسئولان نیازمند است. 

فرح ادامه داد: کارهای جهادی را باید هدفمند کنیم یعنی یک آغاز و پایان مشخص داشته باشد و اردوها باید بتوانند هدفمند به نتیجه برسند.

تشکل‌های دانشجویی بستری انسان ساز برای آینده کشور هستند

دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان  با اشاره به این نکته که تشکل‌های دانشجویی یعنی بستری انسان ساز برای آینده کشور، گفت: ما یک دانشکده برای نظام سلامت تشکیل داده‌ایم و معضلات و مسائل نظام سلامت را پیگیری علمی می‌کنیم.

شاهدی زاده خواستار توجه علمی به مؤلفه‌های مردم سالاری شد و ادامه داد: در دانشگاه شفافیت کامل بودجه دانشگاه، نظارت دانشجو بر کارهای دانشگاه و نزدیک بودن دانشجویان به مسئولین دانشگاه، جدا کردن اداره تشکل‌ها و نشریات اهمیت بالایی دارد.

خاکی نهاد دانشجوی پزشکی نماینده انجمن اسلامی نیز  پیشنهاد داد که یک پویش پژوهشی در حوزه فرهنگی متشکل از دانشجویان فعال و هیئت علمی اجرا شود. 

محمدی نماینده انجمن اسلامی نیز بر توجه بیشتر به طرح جوانی جمعیت و جدا شدن بودجه فرهنگی و اجتماعی تاکید کرد.

ناعدالتی بین دانشگاه های تیپ ۱،۲،۳

علی بارانی دبیر کل شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: برای ساخت زمین چمن و وسایل هوازی برای سالن بدنسازی باید بودجه اختصاص داده شود. بحث غذا و توسعه تجهیزات ناوگان نقلیه نیز وجود دارد. کمبود ظرفیت خوابگاه و همچنین هزینه بالای تست کرونا نیز از جمله مشکلاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

بارانی افزود: تخصیص بودجه بین دانشگاه‌های علوم پزشکی تیپ۳،۲،۱ بسیار متفاوت و ناعادلانه است. 

علیرضا اندرزیان، نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان نیز اظهار داشت: بودجه فرهنگی دانشگاه عملاً بسیار کم هست. تشکیلات ما دفتر یا مکانی مانند سایر دانشگاه‌ها ندارد. در خصوص بحث واکسیناسیون کووید دانشجویان با اراده قوی کار کردند و وقتشان را گذاشتند اما هیچ حقوقی دریافت نکردند که این مشکل به مسئولان برمی‌گردد نه ما که نماینده‌ای از جانب دانشجویان هستیم.

علی مصلح نماینده نشریات دانشجویی گفت: تقریباً ۲۰-۳۰ نشریه در کل دانشگاه داریم. امکان پخش و نشر نشریات به صورت چاپی به دلیل بودجه کم وجود ندارد و فقط به صورت الکترونیک در گروه های دانشجویی پخش می‌شود.

مشاور دانشجویی رئیس دانشگاه در این نشست گفت: نبود بودجه مستقل در معاونت فرهنگی و دانشجویی یک سپر برای کم کاری مسئولین است و عدالت در سرانه دانشجویی وجود ندارد.

یاشار فلاحتی افزود: بحث سرانه کم ظرفیت خوابگاهی در مقایسه با سایر دانشگاه‌ ها باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی عنوان کرد: ناعدالتی در وام‌های دانشجویی وزارت بهداشت نسبت به وزارت علوم‌، رزومه کاری واکسیناسیون دانشجویان فعال، کارتابل، قدرت دادن به جریان دانشجویی و اتوماسیون اداری برای همه تشکل‌های دانشجویی و حذف شدن نوشیدنی‌های گاز دار از بحث‌های است که باید با آن پرداخته شود. اتمام ۱۷۰۵۰۴/

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.