جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۰۳:۱۱

نشست هم اندیشی ریاست دانشگاه علوم پزشکی فسا با تشکل بسیج دانشجویی

نشست هم اندیشی بسیج با ریاست دانشگاه فسا

نشست هم اندیشی ریاست دانشگاه علوم پزشکی فسا با تشکل بسیج دانشجویی برگزار شد. در این نشست هم اندیشی، مسئول تشکل بسیج دانشجویی دانشگاه، مسئول کانون جهادی شهید حاج قاسم سلیمانی بسیج دانشجویی و مسئول مطالبه گری و گفتمان سازی بسیج دانشجویی به بیان نظرات و مطالبات این تشکل پرداختند.

به گزارش مفدا فسا، در این نشست دکتر محمدکاظم وکیل سرپرست دانشگاه علوم پزشکی فسا ضمن قدردانی از دانشجویان و لزوم اهمیت برگزاری نشست های دانشجویی گفت: برای رشد فرهنگی، اعتقادی و توانایی مدیریتی دانشجویان برنامه هایی در دست اقدام است که در این راه بسیج دانشجویی میتواند همراه ما باشد و تداوم نشست های دوره ای بایستی مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه به مشارکت و همراهی دانشجویان در اجرای برنامه های ارزشمند و فعالیت های ناب دانشجویی تاکید کرد.

در ادامه امیرحسین گزین مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی فسا ضمن تبریک و آرزوی موفقیت ایشان در این جبهه مقدس گفت: بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی فسا به عنوان اولین و تنها تشکل دانشجویی که در زمان بیماری کرونا در میدان همراه و همگام دانشگاه بود.

وی ادامه داد: مسیر بسیج به طور عام و بسیج دانشجویی دانشگاه علوم‌پزشکی فسا به طور خاص ضامن موفقیت و شتاب بیشتر در مسیر رسیدن به اهداف انقلاب اسلامی و زنده کردن مرجعیت علمی بومی در دانشگاه ها به خصوص در حوزه نظام مسائل سلامت در دانشگاه و جامعه است، لذا رسالت ما و هدف ما به عنوان جوانان نخبه و بسیجی این است که شما را در این مسیر همراهی کنیم و لازمه این امر اهمیت دادن به بسیج و ارزش قائل شدن برای دغدغه بسیجی هاست.

گزین افزود: طبق آیین نامه قانون تشکیل، تقویت و توسعه بسیج دانشجویی مصوب جلسه ۱۷۹ مورخ ۸۸/۳/۵ شورای اسلامی شدن دانشگاه ها و مراکز آموزشی، بسیج دانشجویی موظف به گسترش دادن فرهنگ و تفکر بسیجی و ارتقاء معرفت دینی و بینش فرهنگی، اجتماعی و سیاسی دانشجویان و همچنین دفاع همه جانبه از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن در عرصه های گوناگون فکری، فرهنگی، علمی، سیاسی، اجتماعی و صنفی در دانشگاه ها میباشد. امروز نیز بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی فسا در اکثر حیطه ها از جمله مطالبه گری و گفتمان سازی، پژوهش و فناوری، رشد و کادرسازی عملیات های جهادی امور فرهنگی مشغول به فعالیت و اثر گذاری است، که طبق ایین نامه مصوب شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی دولتی و غیردولتی ملزم به تامین مکان و امکانات مورد نیاز کانون‌ها و طرح‌ها و برنامه‌های بسیج دانشجویی خواهند بود.


در ادامه مسئول کانون جهادی شهید حاج قاسم سلیمانی بسیج دانشجویی دانشگاه، نکاتی را درباره اقدامات جهادگران بسیجی در ایام شیوع کرونا بیان کرد.
نجمه محمودی گفت: طرح شهید سلیمانی از آذر ماه سال گذشته در جهت مقابله با بیماری کرونا اغاز شده است که اقدامات قابل توجه ای در زمینه کاهش امار مبتلایان و فروکش کردن این بحران انجام میشود.

وی ادامه داد: دانشجویان جهادگر بسیجی در حوزه های واکسیناسیون، تست گیری و فعالیت های بیمارستانی در سالن کوثر، سالن فتحیان، مسجد حمزه درمانگاه دستغیب و حمزه، بیمارستان ولی عصر و... و. به صورت تیم سیار فعالیت دارند و تاکنون بیشتر از۱۱۰نفر از دانشجویان رشته های مختلف، در این طرح سازماندهی و فعالیت نموده اند و از دیگر اقدامات جهادگران بسیجی، کمک هزینه کرایه و شارژ ۲۰ کپسول ۲۰لیتری و ۵کپسول ۴۰لیتری اکسیژن تهیه و توزیع  ماسک به بیماران کرونایی نیازمند می باشد.

در پایان، مسئول مطالبه گری و گفتمان سازی بسیج دانشجویی مطالباتی را به نمایندگی از سایر دانشجویان مطرح نمود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.