چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۹

اعضای بورد تخصصی سالمندی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دیدار با رئیس دانشگاه:

گروه مرجع و مادر سالمندی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، دارای بهترین اساتید و امکانات است

دانشگاه علوم توانبخشی

اعضای بورد تخصصی سالمندی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با حضور در دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، ضمن ارزشیابی بیرونی گروه آموزشی سالمندی این دانشگاه، در دیدار با رئیس دانشگاه، اعلام کردند: گروه آموزشی سالمندی این دانشگاه، به عنوان گروه مادر در حوزه سالمندی، دارای بهترین اساتید و امکانات در میان دانشگاه های علوم پزشکی کشور است.

به گزارش مفدا علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی؛  اساتید و اعضای بورد تخصصی سالمندی وزارت بهداشت در دیدار با دکتر حمیدرضا خانکه رئیس این دانشگاه، که با حضور اعضای هیات علمی گروه آموزشی سالمندی دانشگاه، انجام شد، پیشنهادهایی برای ارتقای هر چه بیشتر کمی و کیفی این گروه آموزشی ارائه دادند.

    دکتر خانکه رئیس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، گروه سالمندی را از نقاط قوت این دانشگاه ذکر کرد و گفت: این گروه مرجع و پیشرو حوزه سالمندی است و کولیکولوم رشته توسط اعضای هیات علمی این گروه تدوین شده و فارغ التحصیلان این دانشگاه در بخش های مهم کشور فعالیت دارند.

   وی همچنین با اشاره به کتابخانه دانشگاه که یکی از غنی ترین کتابخانه های تخصصی کشور محسوب می شود، افزود: در حوزه سالمندی دانشگاه، فیلد تحقیقاتی مرکز تحقیقات سالمندی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی در اردکان یزد نیز یکی از فعالترین واحدهای تحقیقاتی این دانشگاه است.

   رئیس دانشگاه با توجه به لزوم گسترش فضای فیزیکی برخی از گروه های آموزشی همچون گروه سالمندی دانشگاه، اظهار داشت: دانشگاه مجوز ساخت 13 هزار متر مربع فضای آموزشی را دارد و نقشه های مربوط به این پروژه نیز آماده شده است، ولی برای رفع مشکل گروه سالمندی در کوتاه مدت، معاون توسعه دانشگاه بررسی خواهد کرد تا در صورتی که امکان جابجایی فضاهای موجود در دانشگاه باشد، نسبت به افزایش فضای فیزیکی این گروه اقدام کند.

   دکتر خانکه به وجود تفاهم نامه همکاری های آموزشی و پژوهشی با دانشگاه های علوم پزشکی مستقر در تهران اشاره کرد و افزود: در صورتی که گروه سالمندی دانشگاه پیشنهاد افزایش فیلدهای آموزشی و کارورزی های دانشجویان را داشته باشد، می توانیم علاوه بر دو بیمارستان تابعه دانشگاه، از امکانات دانشگاه های دیگر نیز در این خصوص استفاده کنیم.

    گفتنی است، هیات بورد تخصصی سالمندی وزارت بهداشت پس از این دیدار، از امکانات آموزشی و تحقیقاتی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی همچون آزمایشگاه ژنتیک، کتابخانه دانشگاه و امکانات گروه آموزشی و مرکز تحقیقات سالمندی دانشگاه دیدن کرد.

   " گسترش فضای فیزیکی دپارتمان سالمندی، و افزایش فیلدهای کارآموزی و کارورزی علاوه بر دو بیمارستان تابعه دانشگاه و از طریق سه دانشگاه علوم پزشکی مستقر در تهران (ایران، شهید بهشتی و تهران) " از جمله مواردی بود که هیات بورد به رئیس دانشگاه پیشنهاد داد.

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.