شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۳

مف دا- فسا:

طرح جایگزین کردن سفره های پارچه ای با کیسه های نایلونی در نانوایی های شهرستان فسا آغاز شد

طرح جایگزین کردن سفره های پارچه ای با کیسه های نایلونی در نانوایی های شهرستان فسا آغاز شد

بهترین روش نگهدای نان ، خنک کردن مناسب و قرار دادن در سفره های پارچه ای است که در جهت فرهنگ سازی استفاده از این سفره ها توسط مردم ، طرح جایگزینی آن به جای کیسه های نایلونی از طرف معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی فسا با توزیع ۲۰۰ سفره پارچه ای در ۱۰ نانوایی منتخب اجرا شد و این طرح در دو مرحله دیگر نیز ادامه خواهد یافت.

به گزارش مف دا؛ مهندس منوچهر جوکاران کارشناس بهداشت محیط و کارشناس ارشد محیط زیست معاونت بهداشت دانشگاه گفت : این روزها افراد زیادی جهت خریدهای روزانه معمولا از کیسه های نایلونی استفاده می کنند و استفاده از این کیسه ها در موقع خرید نان نیز رایج شده است.

جوکاران با بیان اینکه  کیسه های نایلونی عموما از مواد نفتی و شیمیایی تولید می شوند، افزود : قرار دادن نان به صورت داغ در داخل این نایلونها، می تواند با تعریق و بخار آب احتمال آلودگی سطحی شیمیایی در نان ایجاد نماید.

به گفته وی بخار آب ایجاد شده می تواند باعث زود بیات شدن نان گردد و بیات شدن نان باعث تغییر طعم و بو، کاهش ماندگاری و افزایش دور ریز نان می شود.

کارشناس بهداشت محیط با اشاره به اینکه بخار آب ایجاد شده می تواند زمینه را برای رشد کپک ها ایجاد کند اظهار داشت : بعضی از سموم مترشحه از این کپک ها می تواند باعث سرطان در انسان شود.

وی گفت : مصرف نان کپک زده برای سلامت انسان مطلوب نیست و حتی نانهای کپک زده برای مصرف دام به علت انتقال سموم از گوشت و شیر آن به انسان ممنوع می باشد.

جوکاران در خصوص نگهداری نان گفت : بهترین روش نگهدای نان، خنک کردن مناسب و قرار دادن در سفره های پارچه ای است که در جهت فرهنگ سازی استفاده از این سفره ها توسط مردم، طرح جایگزینی آن به جای کیسه های نایلونی از طرف معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی فسا با توزیع ۲۰۰ سفره پارچه ای در ۱۰ نانوایی منتخب اجرا شد و این طرح در دو مرحله دیگر نیز ادامه خواهد یافت.  

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.