دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۲

به منظور دلجویی از مادر شهیدی که سال‌ها انتظار کشید؛

دانشگاهیان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از مادر شهید جاویدالاثر امیر سالمی قدردانی کردند

مفدا

در ادامه دیدارهای دانشگاهیان با خانواده معظم شهدا، به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و با همکاری دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه، سازمان بسیج جامعه پزشکی استان و اداره حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه، دانشگاهیان از مادر شهید جاویدالاثر امیر سالمی در منزلشان دیدار و قدردانی کردند.

به گزارش مفدا کرمانشاه، در دیدار صمیمی که در تاریخ ۲۰ دی ماه ۱۴۰۰ و با حضور حجت‌الاسلام سوری معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، دکتر محمدرضا غلامی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، دکتر معینی عضو فوق تخصص ریه و هیئت اندیشه ورز جامعه پزشکی بسیج استان، سعید کریمی خو مدیر امور دانشجویی، دکتر مهدی تقدسی عضو هیئت علمی دانشگاه، زهرا باقری مدیر اسناد و مدارک دفاع مقدس و جمعی از مسئولین و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برگزار شد، از مادر شهید جاویدالاثر امیر سالمی دیدار و قدردانی شد.

شهید امیر سالمی در شهریور ماه ۱۳۳۸ در کرمانشاه در خانواده‌ای مذهبی و اصیل متولد شد، تا سال چهارم دبیرستان در رشته علوم تجربی تحصیل کردند و در همان سال چهارم بود که ساواک برای دستگیری ایشان در دبیرستان اقدام نمود اما شهید امیر با شکستن شیشه و عبور از آن از دست ساواک فرار کرده و به عنوان نیروی بسیجی در جبهه ها حضور فعال داشتند.

شهید سالمی عاشق امام خمینی(ره) و انقلاب بودند و در زمان آمدن امام از پاریس به ایران به تهران رفتند و جزء محافظان ایشان بودند به طوریکه در هنگام حرکت ماشین امام در خیل جمعیت تصویر ایشان که از ماشین امام محافظت می‌کردند مشخص بود و البته در چند سخنرانی امام نیز در قم و تهران در کنار شخص حضرت امام حضور داشتند.

مادر شهید سالمی سال‌های سال یعقوب وار چشم انتظار رسیدن خبری از فرزند شهیدش بودند و آنقدر شبانه گریه می‌کردند که یک شب شهید به خواب مادر آمده و گفته بودند تو را به خدا قسم می‌دهم بخاطر من گریه نکن چرا که تمام اشک‌های چشم تو چون شکوفه‌های سفید و زیبایی شده‌اند به دور من.

خواهر شهید جاوید الاثر سالمی در این دیدار ضمن خاطره گویی از خصوصیات اخلاقی برادر شهید خویش اظهار کرد: مادرم روحیه انقلابی بسیار خوبی داشتند و زمانی که مادر شهدای دیگر را می‌دیدند آنها را آرام کرده و برای تسکین درد دلشان می‌گفتند فرزندان ما باید شهید می‌شدند و از میهن و انقلاب دفاع می‌کردند و راه امام را ادامه می‌دادند تا میهن اسلامی همیشه پرچم‌اش برافراشته باشد.

و نیز در ادامه گفتند، در آخرین تماسی که با برادر شهیدم داشتم، او گفت ما مرد میدان جنگ هستیم و بعد از ایران نوبت دفاع از فلسطین است اگر شهید نشوم و برگردم از فلسطین دفاع خواهم کرد اما اگر برنگشتم برای من فاتحه نگیرید، نقل پخش کنید، چرا که من دوست ندارم قبر داشته باشم که بیایید و بر مزارم گریه کنید تا دشمنان ضدانقلاب خوشحال شوند

شهید امیر سالمی با شروع قائله کردستان به همراه 26 نفر از همرزمانش به کردستان اعزام شدند و بعد از آن نیز با شروع درگیری در گنبد کاووس به آنجا مراجعه نموده و همواره در بطن حوادث بودند و در ایجاد امنیت نقش داشتند.

منافقین کوردل در آن سال‌ها به ترورهای گسترده‌ای دست زدند و از جمله شهید معطری، در لیست تروری که منافقین منتشر کرده بودند اسم شهید سالمی و مرحوم حاج احمد سالمی و شهید معطری نیز وجود داشت.

تا اینکه با شروع تحریکات عراق به عنوان فرمانده گردان از طرف سپاه پاسداران به قصرشیرین اعزام شد و در آنجا علی رغم مقاومت جانانه به شهادت رسید و به مقتدای خود حسین بن علی (ع) پیوست و پیکر مطهرش نیز جاویدالاثر گردید. /انتهای پیام

خبرنگار: مینا حیدری

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.