دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۷

جلسه کمیته کنترل عفونت بیمارستان فارابی برگزار شد

تاکید رئیس بیمارستان فارابی بر پیگیری مستمر موارد ابتلا به عفونت پس از جراحی

جلسه

پیگیری تلفنی موارد ابتلا به عفونت پس از جراحی در تمام ساعات شبانه روز و ارائه گزارش شاخص مقاومت میکروبی در 9 ماه سپری شده از سال 1400 مهمترین موضوع های مطرح شده در جلسه کمیته کنترل عفونت بیمارستان فارابی بود.

به گزارش مفدا تهران، بیمارستان فارابی، جلسه کمیته کنترل عفونت این بیمارستان بامداد یکشنبه 19 دی 1400 با حضور دکتر مهدی خداپرست، رئیس، دکتر حمید ریاضی، معاون درمان، دکتر علی طباطبائی، رئیس بخش اورژانس و فریده آژیر، مدیر پرستاری بیمارستان فارابی برگزار شد.

بررسی گزارش مربوط به موارد عفونت های پس از جراحی در آذر و دی سال جاری موضوعی بود که در ابتدای این جلسه به آن پرداخته شد و دکتر خداپرست ضمن تاکیر بر اهمیت پیگیری تلفنی علایم عفونت در بیماران، خواستار امکان ارتباط تلفنی با این بیماران در نوبت های عصر و شب نیز شد. وی همچنین از فلوها و دستیاران بیمارستان خواست تا نتیجه معاینات بیماران در روزهای پس از جراحی (Follow up) را با دقت ثبت و بایگانی کنند. در ادامه شادی رضائی، سوپروایزر کنترل عفونت بیمارستان فارابی نتایج شاخص مقاومت میکروبی در 9 ماه سپری شده از سال 1400 را ارائه و از روند کاهشی مثبت آن خبر داد. وی گفت: این کاهش نشان می دهد که نظارت بیشتر سرپرستاران بخش های بستری می تواند بر ادامه روند اجرایی شدن فرایند تجویز منطقی آنتی بیوتیک ها (استواردشیپ) در بیمارستان فارابی تاثیرگذار باشد.

کد خبرنگار: 240501

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.