دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۹

جلسه هم‌اندیشی کارشناسان سلامت مادران با مربیان آمادگی برای زایمان در معاونت بهداشت

معاونت

گروه سلامت جمعیت و خانواده معاونت بهداشت جلسه هم‌اندیشی با مربیان آمادگی برای زایمان را برگزار کرد.

به گزارش مفدا تهران، معاونت بهداشت، جلسه هم‌اندیشی کارشناسان سلامت مادران با مربیان آمادگی برای زایمان، روز یکشنبه 19 دی 1400 با حضور دکتر نرجس توکلی کیا، سرپرست گروه سلامت جمعیت و خانواده، اعظم سادات نیاکان رییس گروه سلامت مادران و باروری، زینب محقق کارشناس سلامت مادران، کارشناسان سلامت مادران و مربیان آمادگی برای زایمان حوزه بهداشت دانشگاه به‌صورت مجازی برگزار شد.
دکتر توکلی کیا ضمن تشکر از همکاران در خصوص تلاش‌های مستمرشان در زمینه حفظ و ارتقای سلامت مادران، عملکرد چشمگیر مربیان آمادگی برای زایمان را در همه‌گیری بیماری کرونا بسیار حایز اهمیت و تاثیر گذار دانست. وی گفت آموزش مادران باردار و پدران اقدامی ارزشمند در راستای توانمندسازی مادران در بارداری و آمادگی آن‌ها برای زایمان است.
خانم نیاکان گفت: در بحران کرونا دانشگاه تهران در حوزه بهداشت، برگزاری کلاس‌ها را به‌صورت مجازی و بدون وقفه علیرغم همه‌گیری گسترده بیماری در کنار سایر فعالیت‌های مرتبط با سلامت مادران ادامه داد که کاهش اضطراب مادران باردار در دوران بارداری از مهم‌ترین دست آورده‌ای شرکت در این کلاس‌ها بوده است.
 در ادامه محقق، آخرین اطلاعات و نتایج ارزشیابی کلاس‌های آمادگی برای زایمان، بر اساس نظرسنجی از مادران شرکت‌کننده در کلاس‌ها را ارایه داد و گفت بر اساس توصیه‌های سازمان جهانی بهداشت 10 الی 15 درصد از زایمان‌ها نیاز به روش سزارین دارند و حدود 85 درصد مادران در صورت فراهم بودن شرایط مناسب توانایی انجام زایمان به روش طبیعی را دارند. وی همچنین توانمندسازی مادران برای زایمان طبیعی مخصوصا در مادران باردار شکم اول را از اهداف اصلی شرکت در این کلاس‌ها دانست و برنامه‌ریزی در خصوص اطلاع‌رسانی در خصوص شرکت در کلاس‌های آمادگی برای زایمان، به همه مادران باردار مراجعه‌کننده به حوزه بهداشت را ضروری بیان کرد.
در پایان سوالات و چالش‌های موجود در اجرای برنامه موردبحث و بررسی قرار گرفت.

کد خبرنگار: 240301

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.