دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۸

دکتر فریدون عبدالملکی؛

بُعد جسمی، روانی، مسائل اجتماعی و پرداختن به معنویات از جمله ابعاد در هم تنیده و غیر قابل تفکیک سلامت هستند

بُعد جسمی، روانی، مسائل اجتماعی و پرداختن به معنویات از جمله ابعاد در هم تنیده و غیر قابل تفکیک سلامت هستند

به گزارش مفدا کردستان_دکتر فریدون عبدالملکی با حکم وزیر بهداشت به عنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان منصوب شد و امروز طی مراسمی با حضور مسئولان کشوری، استانی و دانشگاهی، معرفی شد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این مراسم، سلامت و امنیت را ۲ مقوله بسیار ارزشمند برشمرد وگفت: بُعد جسمی، روانی، مسائل اجتماعی و پرداختن به معنویات از جمله ابعاد در هم تنیده و غیر قابل تفکیک سلامت هستند که در این میان اصول و ارزش‌های حاکم بر تامین سلامت این حوزه را حساس و ظریف جلوه می‌دهد.
دکتر فریدون عبدالملکی عدالت در توزیع منابع و سرمایه‌های انسانی و ایجاد دسترسی مردم به خدمات آسان را مهم عنوان کرد و گفت: رضایتمندی در ارائه دهندگان و دریافت کنندگان خدمت،  از مباحث مهم و ارزش‌های حاکم بر نظام سلامت است.
وی با بیان اینکه مدیریت به معنی استفاده بهینه از منابع موجود است، افزود: در نظام سلامت،  نیروی انسانی کارآمد و شریفی که کمر به خدمت مردم بسته‌اند مهمترین سرمایه است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت، خاطرنشان کرد:شیوع ویروس کرونا یک بحران و جنگ بی سابقه در طول ۴۰ سال اخیر در نظام سلامت است که خوشبختانه مدافعان سلامت با ایثار، فداکاری و از خودگذشتگی در این مسیر به خوبی فعالیت داشتند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.