دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۴

نخستین نشست مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با مدیران شعب دانشگاهی مفدا برگزار شد

مهندس عجم

مهندس اسماعیل عجم، مشاور معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و مدیر کل روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در طی نشستی با مدیران شعب دانشگاهی مفدا دیدار و در خصوص چالش های این حوزه بحث و گفتگو نمود.

به گزارش مفدا_ زاهدان، در پی برگزاری نخستین نشست مشترک مدیران فرهنگی، دانشجویی و شعب دانشگاهی مفدا به میزبانی شهر کرمان، نخستین نشست مشترک و کمیسیون مشورتی مدیران شعب دانشگاهی مفدا با حضور مهندس اسماعیل عجم، مشاور معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و مدیر کل روابط عمومی این حوزه برگزار شد.
در این نشست سه ساعته مشاور معاون فرهنگی و دانشجویی ضمن خوش آمدگویی به مدیران مفدا در دانشگاههای تحت پوشش وزارت بهداشت، به بیان اهداف و سیاست های جدید شعبه دانشگاهی مفدا اشاره نمود و افزود: اهم مخاطبین مفدا قشر بزرگ و پرتوان دانشجویی می باشند که لزوم اتخاذ تدابیری لازم و در خور این حوزه را جهت جذب این دانشجویان به این رسانه و پیگیری اخبار دانشگاهی از این رسانه را می طلبد.
مهندس اسماعیل عجم با توجه به نمونه ایده جدیدی که در هفته گذشته همزمان با سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی به حوزه دانشگاهها ابلاغ شده بود و دانشگاههای تحت پوشش به انتشار محتوای خبری و رسانه ای خود متناسب با این موضوع پرداختند افزود: اگر بتوانیم تمام کارهار ا در قالب همین نوع ایده های رسانه ای و در قالب بسته های خبری معین بارگزاری نماییم، میتوان از هم فکری و ایده های مختلف مدیران در تمام مناسبتهای فرهنگی و سوزه های خبری بهره نموده و خبر به صورت ارزنده و قابل درک برای مخاطب ارسال گردد.
 وی در ادامه به نمونه های خبری در این حوزه اشاره نمود و افزود: بعنوان مثال؛ مدیران شعب می توانند روز میلاد حضرت زهرا(س) که مصادف با روز زن در تقویم جمهوری اسلامی ایران می باشد، یک پزشک خانم را انتخاب و مصاحبه ای را در این رابطه با وی ترتیب دهند. همچنین می توانند در این مصاحبه مروری بر دستاوردهای 42 سال انقلاب مقدس جمهوری اسلامی در حوزه پزشکی نیز داشته باشند.
وی در ادامه ضمن تشویق تمام مدیران به کتاب و ترویج فرهنگ کتابخوانی افزود: اگر بتوانیم از ظرفیت دانشجویی در این زمینه استفاده نماییم بسیار بازخورد بهتر و والاتری را بدون شک به همراه خواهد داشت.
 همچنین میتوان به منظور تقویت و پرورش استعدادهای دانشجویان اقدام به برگزاری مسابقات مختلف هنری و فرهنگی اعم از؛ مسابقات عکاسی، نقاشی و .. پرداخت.
گفتنی است مهندس عجم از راه اندازی بخش جدید در حوزه مفدا تحت عنوان مفدا پلاس نیز خبر داد افزود: کلیه مدیران فعال در مجموعه مفدا میتوانند بخشی را تحت عنوان مفدا پلاس با محوریت پرداختن به حال و هوای دانشجویان در قالب های طنز خبری و کار در محیط های دانشجویی و .. تهیه نمایند که در تهیه این بخش نیز میتوانتد از کلیپ های خود دانشجویان نیز استفاده نمایند.
وی همچنین در پایان به ارزیابی فعالیت شعب دانشگاهی مفدا نیز اشاره نمود و افزود: نظام ارزیابی شعب دانشگاهی مفدا نیازمند تجدید نظر و بررسی مجدد در برخی آیتم ها می باشد که در ارزیابی بعدی این حوزه منظور خواهد شد.
همچنین به منظور ارتقا و بهبود محتوای رسانه ای تولید شده در حوزه شعب دانشگاهی مفدا کلاسهای آموزشی به صورت مجازی و حضوری ویژه مدیران و دانشجویان فعال در حوزه مفدا برگزار خواهد شد.
گردآورنده: آرزو جعفری، خبرنگار مفدا زاهدان
تنظیم: هما قهقایی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.